Datums 14. maijs, 2024
Laiks17.00
Vieta Smiltenes pagasts, Smiltenes pagasta " Lejas Varicēnos"
pasakas

Nodarbības notiks Smiltenes pagasta " Lejas Varicēnos" 14.05.2024., 21.05.2024, 28.05.2024. no plkst. 17.00 līdz 21.00.

Apmācību laikā dalībnieki gūs ieskatu par pasaku rašanās vēsturi un veidiem, pasaku transformāciju laika gaitā, pasaku ietekmi uz personības veidošanos, veiks dažādus uzdevumus un aktivitātes metaforiskās domāšanas un iztēles attīstīšanai.
Pasaku terapija ļaus ielūkoties sevī un paskatīties uz sevi no malas, izmantojot metaforu. Izprotot pasakas struktūru un tās nozīmību, pasakā ikviens nonāk saskarē ar savu zemapziņu un iemācās to tulkot. Galvenais instruments ir metaforas izmantošana, lai aktivizētu klausītāja iekšējos resursus. Šie resursi palīdz ieraudzīt to, kas katrā jau ir sākotnēji, bet pašam kādu iemeslu dēļ nav izdevies tos ieraudzīt vai arī tie ir piemirsti – tas ir viens no galvenajiem uzdevumiem pasaku terapijā. Tieši pasakās ir kopā savāktas visas mūsu Dzīves Lomas, kuras mēs cits citam nododam no paaudzes uz paaudzi. Tieši pasakās mēs varam ieraudzīt visas mūsu personības un dvēseles nokrāsas, kā arī ieraudzīt visas mūsu iespējas. Pasaku terapija ļauj iekāpt savā dzīvē daudz dziļāk un ļauj arī no tās izkāpt un uz visu notiekošo apskatīties no malas. Tāpat tā vairo spēkus un dod jaunu enerģiju. Pasaka ir spogulis, kurā mēs ieraugām paši sevi, un kristāls, caur kuru mēs raugāmies uz pasauli. Pasaka ir nepieciešama arī pieaugušajiem, jo tā uzrunā viņu iekšējo bērnu, kurš joprojām sapņo un tic brīnumiem.

Pasaku terapiju vadīs Vera Adiņa. Viņa dzimusi un augusi Baltkrievijā, bet kopš studiju gadiem dzīvo Latvijā, un latviešu valodu uzskata par savu otro dzimto valodu. Pēc izglītības inženiere, veiksmīgi veidoja karjeru komercuzņēmumā un paralēli visu šo laiku bija saistīta ar radošo un literāro. 3 gadus strādājusi LNT par filmu tulku latviešu - krievu valodā un gatavoja subtitrus, kā arī rakstījusi pasakas pieaugušajiem latviešu valodā. Pasaku terapijas kursu apguvusi Moreno Psihodrāmas Institūtā Latvijā.

Aicinām interesentus pieteikties līdz 07.05.2024., aizpildot elektronisko pieteikšanās formu https://ej.uz/5f4d vai zvanot +37126565121.
“Pasaku terapija pašizaugsmei” nodarbības iedzīvotājiem būs pieejamas bez maksas. Tās organizē biedrība “Smiltenei un Latvijai” sadarbībā ar Abulas lauku partnerību un Lauku atbalsta dienestu . Finansē Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai. Līdzfinansē Smiltenes novada pašvaldība.

………………………………………………………………………………………………
Projektu Nr. 24-09-AL10-A019.2205- 000001 “Pasaku terapija pašizaugsmei” finansē Eiropas Lauksaimniecības fonds lauku attīstībai . Piešķirtais finansējums 891,00 eiro. Līdzfinansē Smiltenes novada pašvaldība- 99,0 eiro.

pasakas1