Uznemeju_balvas

Konkursa "Gada balva uzņēmējdarbībā" mērķis ir apzināt un godināt Smiltenes novada uzņēmējus, kuri veiksmīgi un godprātīgi darbojas savā nozarē, sekmējot uzņēmējdarbības vides attīstību novadā. Konkurss ir tradīciju turpinājums pēc administratīvi teritoriālās reformas 2015. gadā uzsāktajam konkursam "Smiltenes novada Uzņēmējs". 

Konkursa kategorijas:

 • Lielākais nodokļu maksātājs Smiltenes novada pašvaldības budžetā (3 nominācijas),
 • Lielākās ražošanā piesaistītās investīcijas (3 nominācijas),
 • Sociāli atbildīgs uzņēmums (1 nominācija),
 • Ieguldījums Smiltenes novada tēla popularizēšanā (1 nominācija),
 • Smiltenes novada jaunais uzņēmējs (1 nominācija),
 • Smiltenes novada labākais darba devējs (1 nominācija),
 • Inovācija (1 nominācija),
 • Uzņēmējdarbības būve (1 nominācija).

Konkursa laureātu godināšana notiek svinīgā pasākumā katru gadu novembrī.

Uz pasākumu “Gada balva uzņēmējdarbībā” Smiltenes novada pašvaldība aicina novada uzņēmējus, kuri atbilst vismaz vienam no kritērijiem, piemēram, ir nomināciju saņēmēji; apgrozījums par pēdējo noslēgto gadu ir lielāks par 160 000 EUR, ieturētā iedzīvotāju ienākuma nodokļa summa par pēdējo noslēgto gadu ir lielāka par 3000 EUR, ir pašvaldības sadarbības partneri uzņēmējdarbības veicināšanas projektu īstenošanā un citi kritēriji.

2023. gada 3. novembrī Smiltenes Kultūras centrā svinīgi sveikti pašvaldības konkursa “Gada balva uzņēmējdarbībā 2023” laureāti – komersanti, kuri godprātīgi darbojas savā nozarē un sniedz vērtīgu pienesumu novadam. Sumināti 15 uzņēmēji 11 kategorijās.

Pasākuma pirmajā daļā Smiltenes novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Edgara Avotiņa prezentācija par novada ekonomiskajiem rādītājiem un nozīmīgākajiem attīstības un investīcijas projektiem. E. Avotiņš pateicību izteica visiem novada uzņēmējiem par ieguldījumu ekonomikā, veidojot dinamisku un spēcīgu komercdarbību, priekšsēdētāja komentārs: “Vēlos uzsvērt, ka ikviena darba vieta, produkts vai pakalpojums, kurš tiek radīts Smiltenes novadā, ļauj attīstīt un veidot šo novadu par vietu, kur dzīvot, strādāt un atpūsties. Svarīgs ir katrs novada uzņēmējs, kurš nodarbina mūsu iedzīvotājus, dodot iespēju saņemt atalgojumu par savu darbu un veidot ģimeni Smiltenes novadā. Paldies par Jūsu ieguldījumu! Kopā mums sanāk!”

Kā īpašais viesis uzstājās  digitālā mārketinga aģentūras “New Black” dibinātājs Artūrs Mednis. Viņš viesus informēja par plašajām mākslīgā intelekta iespējām, kas jau tagad var uzlabot produktivitāti, paveikt daudzas sarežģītas lietas vienkārši un atvieglot ikdienu, bet nākotnē tas spēs vēl vairāk. Pasākumu vadīja aktrise Anta Aizupe, bet viesus ar muzikālu priekšnesumu visa vakara garumā priecēja grupa “Papīra Lidmašīnas”.

Sarīkojuma otrajā daļā pienāca apmeklētāju pacietīgi gaidītais brīdis – apbalvošanas ceremonija, kurā sumināti 15 komersanti, kurus izraudzījusies konkursa vērtēšanas komisija.

Balvu pasniegšanas ceremonijā katram apbalvotajam bija sagatavots video par to, kā suminātais komersants varētu izskatīties 2123. gadā, balstoties uz mākslīgā intelekta prognozēm.

 • Galvenā balva šogad tika pasniegta kategorijā “Inovācija”, to saņēma ZS “ROŽKALNI”
Rozkalni

 Finanšu institūcijas “ALTUM” Vidzemes reģiona vadītāja Olita Untāla pasniedz galveno balvu ZS “Rožkalni” kategorijā “Inovācija”.


 • Kategorijā “Lielākais nodokļu maksātājs pašvaldības budžetā 2022. gadā” balvu saņēma trīs novada uzņēmumi.

Uzņēmums AS “STORA ENSO LATVIJA”. Iedzīvotāju ienākuma nodoklis par novadā deklarētajiem darbiniekiem – 465 282 EUR.

Launkalnes kokzāģētavā “STORA ENSO” darbs norit kopš 2002. gada un šajā laikā tas nemitīgi pilnveidojies, investējot kokzāģētavas attīstībā, tās digitalizācijā un modernizācijā. Jaunākais nozīmīgais uzņēmuma ieguldījums – granulu ražošanas uzsākšana 2020. gadā. Tāpat vērts minēt, ka 2014. gadā uzsākta termokoksnes ražošana, kas augstu vērtēta mūsdienīgā koka ēku celtniecībā. Gadā kopumā tiek saražots 260 000 m3 zāģētu kokmateriālu, 85 000 m3 apstrādāta koka izstrādājumu, kā arī ēvelētu apdares un konstrukciju materiālu, termokoksnes un granulu apjoms – 50 000 tonnas gadā.  Savus produktus uzņēmums eksportē klientiem gandrīz visā pasaulē, aptuveni puse produkcijas nonāk pie pircējiem Baltijā, taču pārējie – Francijā, Austrālijā un citās valstīs. Termokoksnes pamata tirgus – Nīderlande, Dānija, Polija.

Uldis_Deisons

Smiltenes novada domes priekšsēdētājs Edgars Avotiņš pasniedz balvu AS “STORA ENSO LATVIJA” valdes priekšsēdētājam Uldim Deisonam par saņemto pirmo vietu kategorijā “Lielākais nodokļu maksātājs pašvaldības budžetā 2022. gadā”.

Uzņēmums SIA “FIRMA MADARA 89”. Iedzīvotāju ienākuma nodoklis par novadā deklarētajiem darbiniekiem – 449 347 EUR.

Uzņēmums ir viens no lielākajiem pārtikas un nepārtikas preču vairumtirdzniecības un mazumtirdzniecības komersantiem Latvijā ar 100% vietējo kapitālu. SIA “FIRMA MADARA 89” dibināts 1993. gadā. Šo gadu laikā uzņēmums veiksmīgi attīstījies un pilnveidojies, tas ir vietējā veikalu tīkla “top!” lielākais partneris. Kopumā šobrīd aktīvi darbojas 104 veikali “top!” un “mini top!”, 11 “Labais”, 6 “Skapis” un 4 kafejnīcas “Pasēdnīca” dažādās Latvijas pilsētās un ciemos, nodrošinot darba vietas vairāk nekā 1750 darbiniekiem. 2020. gadā uzsākta arī preču tirdzniecība internetā, vietnē www.etop.lv. Uzņēmums uzskata, ka izaugsme un attīstība ir klientu apmierinātībā, piedāvājot tiem kvalitatīvu produkciju par pieņemamu cenu. Tāpat uzņēmums lepojas ar atbalstu sporta un aktīva dzīvesveida pasākumiem.

Sandis_Muizarajs

Smiltenes novada domes priekšsēdētājs Edgars Avotiņš pasniedz balvu SIA “FIRMA MADARA 89” mazumtirdzniecības direktoram Sandim Muižarājam par saņemto otro vietu kategorijā “Lielākais nodokļu maksātājs pašvaldības budžetā 2022. gadā”.

Uzņēmums SIA “8 CBR”. Iedzīvotāju ienākuma nodoklis par novadā deklarētajiem darbiniekiem – 311 857 EUR.

Uzņēmums var lepoties ar tradīcijām – tas ir viens no lielākajiem un ilgāk pastāvošajiem ceļu un tiltu būves komersantiem Latvijā. Dibināts 1959. gadā, tas uzkrājis bagātīgu pieredzi, nemitīgi pilnveidojies ceļu un tiltu būves jomā, kā arī rekonstrukcijas darbu izpildē. Uzņēmuma lielākā vērtība – darbinieki, kas ir zinoši,  pieredzes bagāti jomas profesionāļi. “8 CBR” paveiktais vienmēr ir ar garantiju par augstu ilgtermiņa kvalitāti, drošību un estētisku iekļaušanos apkārtējā vidē.

Kaspars_Kalnins

 Smiltenes novada domes priekšsēdētājs Edgars Avotiņš pasniedz balvu SIA “8 CBR” valdes priekšsēdētājam Kasparam Kalniņam par saņemto trešo vietu kategorijā “Lielākais nodokļu maksātājs pašvaldības budžetā 2022. gadā”.


 • Kategorijā “Lielākās ražošanā piesaistītās investīcijas” balvu saņēma trīs zemnieku saimniecības.

ZS “Viesuļi”, 2022. gadā piesaistītās investīcijas bija 1 000 253 EUR.

Saimniecības “Viesuļi” īpašnieks, jaunais zemnieks Uldis Salmanis vēlas, lai tā būtu moderna. Šogad uzcelta jauna kūts un saimniekots tiek ekonomiski. Lai iegūtu vairāk piena, slaucamo govju ganāmpulku saimniecība atražo paši. Arī barību lopiem izaudzē paši, savā saimniecībā. “Viesuļi” ir ģimenes kopdarbs – tajā darbojas pats saimnieks Uldis, viņa tēvs un māsa Eva. Kopā viņi ir laba komanda, kas virza “Viesuļus” uz nemitīgu attīstību. Īstenots projekts “Slaucamo govju kūts kompleksa jaunbūve” ar mērķi ieviest precīzās tehnoloģijas lopkopībā un uzlabot dzīvnieku labturības apstākļus.

ZS_Viesuli

 Balvu ZS "Viesuļi" saimniekam Uldim Salmanim pasniedz Smiltenes novada pašvaldības izpilddirektors Andris Lapiņš.

ZS “Purvkalni”, 2022. gadā piesaistītās investīcijas bija 612 579,00 EUR.

Zemnieku saimniecības sākums meklējams 1991. gadā, kad Vilnis Vīksniņš mantojumā no vectēva ieguva dzimtas mājas “Purvkalni” Grundzāles pagasta Vizlā. Gadu gaitā saimniecība izaugusi no piecām sešām govīm līdz 80 govīm un tādai, kurā darbojas mūsdienīga un jaudīga tehnika nepieciešamajiem lauku darbiem. Pagrieziena punkts bijis 2021. gadā, kad ar Lauku atbalsta dienesta atbalstu uzbūvēta jauna, robotizēta ferma. Saimniecībā darbojas ne tikai Vilnis Vīksniņš ar sievu Skaidrīti, bet aktīvi palīdz arī jaunākā paaudze, no trīs dēliem divi strādā saimniecībā un arī nākotnē vecāki cer, ka bērni pārņems ģimenes iesākto un paplašināsies. Īstenots projekts: “Fermas būvniecība un aprīkošana” ar mērķi uzlabot dzīvnieku labturības apstākļus.

ZS_Viesuli

 Smiltenes novada pašvaldības izpilddirektors pasniedz balvu kategorijā “Lielākās ražošanā piesaistītās investīcijas” otrās vietas ieguvējam, ZS “Purvkalni” īpašniekam Mikam Vīksniņam.

ZS “Pintāni”, 2022. gadā piesaistītās investīcijas bija 499 812, 31 EUR.

ZS “Pintāni” atrodas Smiltenes novada Raunas pagastā, un tajā saimnieko Kārlis Pintāns ar ģimeni. Jaunais saimnieks “Pintānus” pirms septiņiem gadiem pārņēma no vecākiem un turpina iesākto, lai saimniecība kļūtu pašpietiekama un moderna. Tā mērķtiecīgi attīsta piena lopkopību, pēdējais īstenotais projekts “Slaucamo govju fermas būvniecība un fermas aprīkojuma iegāde”, kura rezultātā ieviestas tehnoloģijas precizitātei un uzlaboti dzīvnieku labturības apstākļi. Kopumā saimniecībā šis būs jau trešais projekts, kas realizēts, lai attīstītu piena lopkopību. Jau šobrīd saimniecībā darbojas slaukšanas robots efektivitātei un atslodzei, kā arī nepiesietās turēšanas kūts 100 govīm.  Savu produkciju “Pintāni” piegādā A/S “Cesvaines piens”.

ZS_Pintani

 Smiltenes novada pašvaldības izpilddirektors pasniedz balvu kategorijā “Lielākās ražošanā piesaistītās investīcijas” trešās vietas ieguvējam, ZS “Pintāni” īpašniekam Kārlim Pintānam.


 • Kategorijā “Sociāli atbildīgs uzņēmums” balvu saņēma SIA “AL MEŽS”.

Sociāli atbildīga uzņēmuma statusu SIA “AL MEŽS” nopelnījis ar vairākām aktivitātēm, kas sniegušas Smiltenes novada iedzīvotājiem kādu pozitīvu pienesumu un prieku. Vairāku gadu garumā uzņēmums ir veicinājis iedzīvotāju nodarbošanos ar aktīvu dzīvesveidu, atbalstot sporta pasākumus. Tāpat komersants nodrošina prakses vietas jauniešiem, kas lieti noder tālākajās darba gaitās. Uzņēmums rūpējas par svētku prieku Ziemassvētkos. Vairāku gadu garumā tas, sadarbojoties ar pašvaldību, dāvina Smiltenes pilsētai svētku egli.

AL_Mezs

 Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš pasniedz balvu kategorijā “Sociāli atbildīgs uzņēmums” SIA “AL MEŽS” valdes loceklim Mikum Lacbergam.


 • Kategorijā “Ieguldījums Smiltenes novada tēla popularizēšanā” balvu saņēma AS “SMILTENES PIENS”.

AS “Smiltenes piens” nesis novada vārdu ar saviem produktiem ne tikai aptuveni 20 valstīs, uz kurām tie tiek eksportēti, bet arī dažādos vietēja līmeņa un starptautiskos konkursos. Pagājušajā gadā Latvijas Tirgotāju asociācija, apzinot populārākās un patērētāju iecienītākās preces, lūkojoties pēc pārdošanas apjoma, atzinusi par “Gada prece 2022” laureātiem trīs šī uzņēmuma produktus – skābo krējumu (20%), biezpiena torti ar ķiršu ievārījumu un sieru “Mozzarella MINI”. Starptautiski uzņēmums ar produktu “Smiltenes siers” nesis vārdu prestižajā pārtikas kvalitātes konkursā “The Baltic Taste Award 2023”, kur kategorijā “Piens un piena produkti” starp 102 pretendentiem Baltijas līmenī ieguva zelta medaļu. Tāpat saņemta arī Zemkopības ministrijas balva par “Pasta filata” grupas siera ražotāju līderpozīciju Latvijā. Grupas ietvaros ietilpst siers Mozzarella, Mozzarella MINI, Mozzarella desa, kūpināta Mozzarella desa, svaigais siers Burrata un siers Stracciatella. Uzņēmums šogad sniedzis pozitīvu pienesumu gan pilsētas iedzīvotājiem, gan viesiem, dāvinot Smiltenei publisko ūdens ņemšanas vietu piena steķa veidolā, kas ir ieguldījums ilgtspējā, ļaujot vairākkārt izmantot vienu ūdens pudeli, kā arī veicot estētisku funkciju.

Smiltenes_Piens

 Smiltenes novada pašvaldības domes priekšsēdētāja vietniece kultūras un sociālajos jautājumos Astrīda Harju pasniedz balvu kategorijā “Ieguldījums Smiltenes novada tēla popularizēšanā” uzņēmuma AS “SMILTENES PIENS” padomes priekšsēdētājam Armandam Kovaldinam.


 • Kategorijā “Smiltenes novada jaunais uzņēmējs” balvu saņēma SIA “FIZIO DĀRZS”.

Uzņēmums radies, pateicoties Smiltenes novada pašvaldības ideju konkursam “Esi uzņēmējs Smiltenes novadā”, kurā divas reizes saņēmis pašvaldības grantu – gan uzņēmējdarbības uzsākšanai, gan attīstībai. Šobrīd SIA “FIZIO DĀRZS” izdevies nostiprināt stabilu darbību ar labiem finanšu rādītājiem, kas piedāvā iedzīvotājiem nepieciešamus un pieprasītus fizioterapijas pakalpojumus. Tāpat izdevies ieviest pakalpojumus, kuri noder ne tikai iedzīvotājiem novadā, bet arī visā reģionā – elektroprocedūras muskuļu sāpju un saspringuma mazināšanai, ādas elastības, sekrēcijas un asinsrites uzlabošanai un ultraskaņas terapiju.

Fizio_darzs

 Iepriekšējā gada balvas “Smiltenes novada jaunais uzņēmējs” ieguvējs Roberts Voropajevs pasniedz apbalvojumu šī gada balvas ieguvējai, SIA “FIZIO DĀRZS” radītājai Baibai Gutānei-Lapiņai.


 • Kategorijā “Smiltenes novada labākais darba devējs” balvu saņēma SIA “GRAANUL INVEST”.

Rūpnīca Launkalnē darbu sāka 2007. gadā, bet blakus, 2012. gadā, pabeigta koģenerācijas stacija. Uzņēmums un tā darbinieki var lepoties ar vadošu lomu visā pasaulē biomasas un bioenerģijas ražošanā, kas sniedz iespēju piedalīties globālu klimata problēmu risināšanā. Jomu uzņēmums attīstījis jau vairāk nekā 18 gadus un šobrīd “GRAANUL INVEST” ir starptautiska grupa, kas pārvalda 12 modernas granulu ražotnes Baltijā, ASV un sešās koģenerācijas stacijās Igaunijā un Latvijā. Darbiniekiem tā ir starptautiska līmeņa pieredze. Kopumā grupā strādā aptuveni 500 cilvēku.

GRAANUL_INVEST

 Latvijas Darba devēju konfederācijas prezidents Andris Bite pasniedz balvu kategorijā “Smiltenes novada labākais darba devējs” uzņēmuma SIA “GRAANUL INVEST” ražošanas vadītājam Jānim Agapovam.


 • Kategorijā “Uzņēmējdarbības būve” balvu saņēma SIA “VUDLANDE”.

Uzņēmums, kura nodarbošanās ir zāģmateriālu ražošana, iepirkšana, eksports un tirdzniecība, attīstās, investējot arvien jaunos projektos, rūpniecības paplašināšanā un attīstībā. Uzņēmējdarbības attīstībai uzcelts jauns angārs, kurā tiks izvietotas līnijas jaunas produkcijas – terases dēļu un augstas kvalitātes latojuma ražošanai, ieviešot inovatīvu kokapstrādes tehnoloģiju. Tāpat uzņēmums investējis ievērojamus līdzekļus energoefektivitātē un zaļās enerģijas ražošanā, kas saulainās dienās nosedz visu rūpniecības enerģijas patēriņu.


 • Kategorijā “Gada ķēriens” balvu saņēma SIA “RĪGAS TĀLMĀCĪBAS VIDUSSKOLA”.

Kopš 2023. gada janvāra Blomes pagasta “Donās” reģistrētas nu jau trīs kompānijas, kuru kopējais gada apgrozījums ir 1,5 miljoni, taču lielākā no tām – īpašnieces Ilzes Kalniņas izveidotā SIA “Rīgas tālmācības vidusskola”. Šo uzņēmumu vērtīgi saistīt ar Smiltenes novada vārdu, jo tas ir ne tikai ienesīgs, bet arī iemantojis plašu pieredzi 14 gadu garumā pamatizglītības un vidējās izglītības nodrošināšanā tālmācības formā, ko novērtējuši jau 3500 absolventi. Tas ir lielākais tālmācībā izglītību ieguvušu skolēnu skaits Latvijā. Skolā iespējams iegūt internacionālu pieredzi, jo tā sadarbojas ar Lietuvu, Igauniju, Somiju, Islandi Vāciju un Spāniju.

Ilze_Kalnina

 Smiltenes un Blomes pagastu apvienības pārvaldes vadītājs Gaidis Bogdanovs pasniedz balvu nominācijas “Gada ķēriens” apbalvotajai uzņēmējai, SIA “RĪGAS TĀLMĀCĪBAS VIDUSSKOLA” valdes priekšsēdētājai Ilzei Kalniņai.


 • Kategorijā “Ieguldījums vietējā kopienā” balvu saņēma SIA “KRK WORKS”.

Vairāk nekā pirms trīs gadiem kādreizējā govju ferma tika izremontēta, un 2021. gada nogalē uzņēmums “KRK Works” sāka strādāt. To radīja Kristaps Raipalis, kurš ar sava biznesa palīdzību rada jaunas darba vietas un labus darba apstākļus darbiniekiem – vietējiem iedzīvotājiem. Tāpat tiek sniegts ieguldījums darbinieku apmācībā, lai nodrošinātu kvalitatīvus pakalpojumus ikvienam klientam. Kristaps ir Apes patriots, kurš rada darba vietas vietējiem pierobežas cilvēkiem, lai noturētu šeit ģimenes. Arī uzņēmuma ekonomiskais pamatojums nereti paliek otrajā plānā aiz rūpēm par līdzcilvēkiem. Tāpat uzņēmuma īpašniekam Kristapam patīk metināšana – viņš rada mākslas darbus, balvas sacensībām, pulksteņus, dizaina lietas no metāla. Kristapam ir YouTube kanāls, kurā viņš liek dažādu informāciju par savu darbu un procesu (KRK works), tādējādi popularizējot arī dzimto vietu.

KRK_WORKS

 Balvu SIA "KRK Works" pasniedza Smiltenes novada pašvaldības domes priekšsēdētāja vietniece kultūras un sociālajos jautājumos Astrīda Harju.


 • Kategorijā “Sieviete uzņēmējdarbībā” balvu saņēma SIA FIRMA “PASĀŽA”.

Šī gada nominācijas laureāte – Dace Neiberga ir sieviete ar plašu pieredzi, kas var iedvesmot arī citus. Dace trīs reizes pārvēlēta par SIA “FIRMA PASĀŽA” valdes priekšsēdētāju, kur turpina strādāt jau 31 gadu. Dace ir arī Latvijas graudaudzētāju kooperatīva VAKS priekšsēdētāja vietniece un tā biedre, kas tur darbojas jau kopš pirmās padomes. Tāpat viņa, par spīti plašajai un ilgu gadu garumā gūtai pieredzei turpina izglītoties, jo uzskata, ka mācīties var visu mūžu, ņemot vērā, ka lauksaimniecības jomā viss mainās un attīstās ātri. Lauksaimniecības nozare ir pilna detaļām, un vērtība ir šādi, pieredzes bagāti cilvēki kā Dace Neiberga, kas var padalīties savās zināšanās arī ar citiem, jo dažkārt šīs detaļas var būt izšķirošas procesos. Tāpat Dace Neiberga ir gandarīta, ka saimniekojot izdevies sakārtot vismaz kādu stūrīti savā pagastā, ir iztīrīti un sakopti lauki. Prieks skatīties ir gan pašiem, gan citiem.

Pasākuma laikā divi uzņēmēji saņēma arī speciālās balvas no sadarbības partneriem. No finanšu institūcijas ALTUM apbalvojumu saņēma SIA “SILVER TRANS”, bet suminājumu no Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras – SIA “Very Berry”.

 

Uzņēmumu īpašniekiem, kuriem nebija iespēja piedalīties klātienē, balvas tiks nogādātas personīgi.

Jau iepriekš ziņojām, ka uz svinīgo pasākumu tika aicināti 220 novada uzņēmēji, kuru darbības apgrozījums par 2022. gadu ir bijis lielāks par 160 000 eiro vai, kuru ieturētā ienākuma nodokļa summa par Smiltenes novadā deklarētajiem darbiniekiem pārsniedz 3000 eiro, kā arī sadarbības partneri. 

12. novembra vakarā Smiltenes kultūras centrā sanāca novada lielāko uzņēmumu pārstāvji, lai noskaidrotu pašvaldības konkursa “Gada balva uzņēmējdarbībā 2022” laureātus. Tā mērķis ir apzināt un godināt Smiltenes novada uzņēmējus, kuri veiksmīgi un godprātīgi darbojas savā nozarē, sekmējot uzņēmējdarbības vides attīstību novadā.

Uz svinīgo pasākumu tika aicināti uzņēmēji, kuru darbības apgrozījums par 2021. gadu ir lielāks par 160 000 eiro vai kuru ieturētā iedzīvotāju ienākuma nodokļa summa pārsniedz 3000 eiro, kā arī pašvaldības sadarbības partneri. Konkursa uzvarētājus noteica vērtēšanas komisija septiņu locekļu sastāvā, kurā bija gan pašvaldības, gan ALTUM un LIAA pārstāvji, gan pieaicinātie speciālisti.

Pasākumu atklāja Smiltenes novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Edgars Avotiņš. Viņš informēja par uzņēmējdarbības vidi un rādītājiem novadā, kā arī pašvaldības paveikto un plānoto komercdarbības attīstībai. Par eksporta radītājiem Vidzemes reģionā un ekonomikas tendencēm Latvijā vēstīja AS “Luminor Bank” galvenais ekonomists Pēteris Strautiņš. Par muzikālu baudījumu gādāja dziedātāja Aija Vītoliņa un “Tango Sin Quinto” un Kārlis Būmeisters ar grupu.

Konkursā “Gada balva uzņēmējdarbībā 2022” pasniedza 14 balvas 10 nominācijās.

 • Pēdējo gadu ekonomiskie satricinājumi – pandēmija, energoresursu krīze un straujā inflācija – smagi skāruši uzņēmējus, liekot tiem izvērtēt prioritātes un domāt, no kā atteikties, lai nodrošinātu darbību. Šādos laikos īpaši izceļamas ir rūpes par darbiniekiem un atbalsts apkārtējai sabiedrībai un novada iedzīvotājiem. Tieši tāpēc šogad tika izraudzīta konkursa galvenā nominācija – “Sociāli atbildīgs uzņēmums” – , kur balvu saņēma SIA “LĪVS AM”. Tas ir Apes pagasta uzņēmums, kas sniedz kravu pārvadājumu pakalpojumus Baltijas valstu un starptautiskā mērogā. Tā vadītājs Aivo Līvs dod citiem, nedomājot, ko saņems pretī. Viņš ir ne tikai godprātīgs darba devējs, kas rūpējas par savā uzņēmumā strādājošo darba apstākļiem un sociālajām garantijām, bet papildus tam arī atbalsta dažādas iniciatīvas, kas ir ļoti svarīgi, lai stiprinātu vietējo kopienu, veicinātu tās labklājību un izaugsmi. Uzņēmums atbalsta dažādas labdarības akcijas, pasākumus un palīdz līdzcilvēkiem jau daudzu gadu garumā.

LIVS_AM

Šī gada galveno balvu nominācijā “Sociāli atbildīgs uzņēmums” SIA “Līvs AM” valdes priekšsēdētājam Aivo Līvam pasniedza Smiltenes novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Edgars Avotiņš. 


Nominācijā “Lielākais nodokļu maksātājs Smiltenes novada pašvaldības budžetā 2021. gadā” balvas saņēma SIA “8CBR”, SIA “Firma Madara 89” un AS “Stora Enso Latvija”.

SIA “8 CBR” –  uzņēmums ar lielu pieredzi ceļu un tiltu būvniecībā un rekonstrukcijā, kas nemitīgi pilnveidojas. Tas ir AS “A.C.B” grupas dalībnieks, kas nodarbina vairāk nekā 470 darbiniekus, no kuriem 207 ir Smiltenes novadā reģistrētie iedzīvotāji. Pateicoties uzņēmuma darbinieku lielajai pieredzei un modernajām tehnoloģijām, SIA “8 CBR” piedāvātie pakalpojumi tirgū vienmēr ir izcēlušies ar augstu ilgtermiņa kvalitāti, drošību un estētisku iekļaušanos apkārtējā vidē.

SIA “Firma Madara 89” – viens no lielākajiem pārtikas un nepārtikas preču vairumtirdzniecības un mazumtirdzniecības uzņēmumiem Latvijā. Tas turpina strauji attīstīties, palielinot realizācijas apjomus, un pagājušā gadā apgrozījums sasniedzis jau gandrīz 172 miljonus eiro. Arī darbinieku skaits katru gadu pieaug. 2021. gada janvārī uzņēmums nodarbināja vairāk nekā 2796 darbiniekus, no kuriem 513 ir Smiltenes novadā reģistrētie iedzīvotāji.

AS “Stora Enso Latvija” – galvenā darbība ir zāģmateriālu ražošana un tirdzniecība, kā arī apaļkoku, šķeldas un citu koksnes produktu sagāde un pārdošana gan vietējā, gan eksporta tirgū. Uzņēmuma apgrozījums  2021. gadā ievērojami palielinājies salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu un sasniedz jau 104 miljonus eiro. 2021. gada janvārī tajā strādāja 258 darbinieki, no kuriem Smiltenes novadā deklarēti 158.

Lielakie_nodoklu_maksataji_2022

Nominācijā “Lielākais nodokļu maksātājs Smiltenes novada pašvaldības budžetā” balvu saņēma SIA “8CBR” valdes priekšsēdētājs Juris Gulbis, SIA “Firma Madara 89” mazumtirdzniecības direktors Sandis Muižarājs un AS “Stora Enso”  Launkalnes rūpnīcas vadītājs Kaspars Ezernieks.


Kategorijā “Lielākās ražošanai piesaistītās investīcijas” balvu saņēma SIA “Vudlande”, SIA “Pavasars” un SIA “BeTriton”.

SIA “Vudlande” – kokapstrādes uzņēmums, kas nodarbojas ar kaltētu, ēvelētu zāģmateriālu ražošanu Launkalnes pagastā. Tā stiprā puse ir piemērošanās pircēju vajadzībām, specifisku zāģmateriālu sagatavošana, to dažādība un augstā kvalitāte. SIA “Vudlande” strauji attīstās, kā arī uzņēmums ražošanā ir ieguldījis 4 miljonus eiro, no kuriem piesaistītas investīcijas 1 miljona  eiro apmērā energoefektivitātes paaugstināšanas pasākumu īstenošanai.

SIA “Pavasars” – Raunas pagasta uzņēmums, kas specializējies augstas kvalitātes saliekamo koka paneļu māju ražošanā, kā arī koka un koka-alumīnija logu un durvju izgatavošanā. Tam attīstoties, produkti arvien vairāk tiek eksportēti uz Eiropu un Skandināviju. Uzņēmums ir vērsts uz attīstību un ražošanai piesaistījis investīcijas vairāk nekā 160 000 eiro apmērā.

SIA “BeTRITON” – dizaina un prototipēšanas studija Bilskas pagasta “Zeltiņos”, kas nodarbojas ar produktu dizainu, urbāno dizainu un lielformāta 3D druku. Uzņēmuma galvenais fokuss ir e-kemperu-amfībiju attīstīšana ar vēlmi mainīt cilvēku ceļošanas paradumus un pieredzi. Uzņēmums vērsts uz attīstību, jauna prototipa izstrādi un 2021. gadā dažādos finanšu atbalsta instrumentos piesaistījis finansējumu vairāk nekā 121 000 eiro apmērā.

Piesaistitas_investicijas_2022

Balvu nominācijā “Lielākās ražošanai piesaistītās  investīcijas” saņēma SIA “Vudlande” valdes loceklis Māris Zālītis, SIA “Pavasars” īpašnieks Inguss Pavasars un SIA “BeTriton” dibinātājs, īpašnieks un vadītājs Aigars Lauzis. Balvas pasniedza pašvaldības domes priekšsēdētāja vietniece sadarbībai ar uzņēmējiem Gita Mūrniece.


Nominācijā “Ieguldījums Smiltenes novada tēla popularizēšanā” balvu saņēma SIA “Kalna Tomēni”. Šī gada jūnijā Smiltenes vārds pāršalca Latviju, jo uzņēmums bija cītīgi strādājis pavasarī, lai vasaras saulgriežos cilvēkus iepriecinātu ar krāšņu rudzupuķu lauku pie vietējās “Stounhendžas”. Tas neatstāja vienaldzīgu nevienu garāmbraucēju, vēl pat šodien skaistā ainava ir palikusi spilgti atmiņā.


Nominācijā “Smiltenes novada jaunais uzņēmējs” apbalvoja uzņēmumu SIA “RVR Solutions”, ko vada Roberts Voropajevs – viens no tiem jauniešiem, kurš ir palicis savā dzimtajā pilsētā Apē un nodarbojas ar tehnisko rasējumu, produktu vizualizāciju, 3D skenēšanas, uzmērīšanas un tāmēšanas pakalpojumu sniegšanu. Uzņēmums ieguva LEADER finansējumu tehnisko iekārtu iegādei un iekārtoja biroju Apes Industriālā parka teritorijā, kur šobrīd arī veic komercdarbību.

RVR_Solutions

Latvijas Tirdzniecības un rūpnīcas kameras valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš uzņēma SIA “RVR Solutions” īpašniekam un vadītājam Robertam Voropajevam pasniedz balvu “Smiltenes novada jaunais uzņēmējs”. 


ZS “Kalējiņi 1” saņēma balvu nominācijā “Smiltenes novada labākais darba devējs”. Šeit ar lauksaimniecību nodarbojas jau 5 paaudzēs, specializējoties piena lopkopībā, kombinētās spēkbarības ražošanā, tirdzniecībā, kā arī sniedzot konsultācijas. Bilskas pagasta zemnieku saimniecība zināma kā darbavieta ar konkurētspējīgu atalgojumu, izstrādātu, motivējošu  atbalsta sistēmu un darbinieku saliedēšanas pasākumu  īstenošanu.

Rozkalni

ZS “Kalējiņi 1” saimnieks Kaspars Putrālis no Latvijas Darba devēju konfederācijas ģenerāldirektores Līgas Meņģelsones rokām saņem balvu nominācijā “Smiltenes novada labākais darba devējs”. 


 • Nominācijā “Inovācijas” balvu saņēma AS “Smiltenes Piens” – viens no lielākajiem piena produktu ražotājiem un eksportētājiem reģionā. Uzņēmums izceļas ar inovatīviem, garšīgiem un augstas kvalitātes produktiem, kas tiek atzinīgi novērtēti arī  starptautiskās izstādēs. 2021. gadā izstādē “Riga Food 2021” zelta medaļa piešķirta AS “Smiltenes piena” ražotajam “BIO Holandes siers”, bet 2022. gadā zelta medaļa  sūkalu olbaltumvielu koncentrātam “Piena spēks, bez laktozes, ar D3 vitamīnu” un  sieram “Straciatella”. AS “Smiltenes piens” liela uzmanība tiek veltīta produktu pilnveidošanai un kvalitātes uzlabošanai, kā arī jaunu, inovatīvu produktu izstrādei.

Smiltenes_piens_2022

“Luminor” bankas galvenais ekonomists Pēteris Strautiņš apbalvo AS “Smiltenes piens” padomes priekšsēdētāju Armandu Kovaldinu nominācijā “Inovācijas”. 


 • Šogad tika pasniegta balva jaunā, negaidītā nominācijā “Gada ķēriens”, un to saņēma SIA “Wenden Robotics”, kas nodarbojas ar robotizētu sistēmu ražošanu. Robotizēta pieeja palešu izgatavošanā vairs nav nākotnes zinātne. Palešu naglošana ar robotiem tik tiešām notiek. Šo inovatīvo ideju uzņēmums realizē jau no 2015. gada, bet no blakus novada uz Raunas pagastu tas pārcelies pavisam nesen. Uzskatām, ka SIA “Wenden Robotics” ir Smiltenes novada “gada ķēriens”.

 

Wenden_Robotics

Balvu nominācijā “Gada ķēriens” saņēma SIA “Wenden Robotics” valdes loceklis Andris Baltiņš. Balvu pasniedza Valmieras biznesa inkubatora vadītājs Juris Čeičs.


Nominācijā “Uzņēmējdarbības būve” balva tika pasniegta uzņēmumam ZS “Veczilakši” no Grundzāles pagasta, kas ir ģimenes saimniecība. Tā darbojas un veiksmīgi attīstās cūkkopības un laukkopības nozarē. Saimniecībā tiek realizētas inovatīvas idejas, lai radītu pievienoto vērtību abu nozaru saražotai produkcijai. Uzņēmums ir vērsts uz attīstību un ir veicis būtiskas investīcijas lauksaimniecības būvēs, 2021. gadā pārbūvējot cūku fermu un tādējādi ieguldot līdzekļus ilgtspējīgā, cūkkopības vajadzībām piemērotā būvē. Saimniecība arī uzstāda saules paneļus un plāno uzsākt lopbarības ražotnes izbūvi – infrastruktūru, kas nesīs ekonomisku pienesumu arī nākotnē.

Veczilaksi

“ALTUM” Vidzemes reģiona vadītāja Olita Untāla pasniedz balvu ZS “Veczilkši” saimniekam Ivo Rukam nominācijā “Uzņēmējdarbības būve”. 


Šogad balva tika pasniegta arī nebijušā nominācijā “Palīdzība Ukrainas iedzīvotājiem”, un to saņēma SIA “Saukas kūdra”. Uzņēmums veic kūdras ieguvi Saukas un Geidas kūdras purvos. Tas veiksmīgi un aktīvi darbojas ar augstiem finanšu rādītājiem. Kopš sākās karadarbības Ukrainā, SIA “Saukas kūdra” vairākkārt ir veikusi ziedojumus “Palīdzēsim Ukrainas tautai” medikamentu, medicīnas iekārtu, slimnīcas aprīkojuma iegādei u.c.,  kā arī ir sniegusi mērķa ziedojumu ātrās palīdzības mašīnas un tās medicīniskā aprīkojuma iegādei Černihivas apgabala bērnu slimnīcai. SIA “Saukas kūdra” īpašniekus Daini Aļeksējevu un Denisu Cepeļevu var raksturot ne tikai kā veiksmīgus biznesa veicējus, bet arī kā Ukrainas tautas nesavtīgus atbalstītājus viņu cīņā par brīvību.

Saukas_kūdra

Nominācijā “Palīdzība Ukrainas iedzīvotājiem” balvu saņēma SIA “Saukas kūdra”, ko pārstāvēja Ilmārs Kauliņš, bet pasniedza – pašvaldības domes priekšsēdētāja vietniece kultūras un sociālajos jautājumos Astrīda Harju. 

Paldies ikvienam uzņēmējam, gan lielam, gan mazam, kas ar savu neatlaidīgo, radošo un rezultatīvo darbu veicina mūsu novada izaugsmi! Lai mums kopā sanāk!

2021. gadā, sakarā ar Covid-19 pandēmiju, situāciju valstī un noteiktajiem pulcēšanās ierobežojumiem, konkurss nenotika. 

2020. gada 27.oktobrī Smiltenes novada pašvaldība organizēja tikšanos ar šī gada konkursa “Smiltenes novada uzņēmējs” laureātiem, kur pirmajā daļā uzņēmēji tikās ar Valsts prezidentu Egilu Levitu un otrajā daļā, sakot lielu paldies 12 novada uzņēmējiem, pašvaldība pasniedza stikla dimanta balvas.  

Kopš 2015.gada Smiltenes novada pašvaldība rīko konkursa “Smiltenes novada uzņēmējs” apbalvojumu pasniegšanu un ik gadu pirmajā novembra nedēļā pašvaldība aicina uzņēmējus uz svinīgu pasākumu, lai tos godinātu par veiksmīgu un godprātīgu darbu savā nozarē, sekmējot uzņēmējdarbības vides attīstību novadā.

Smiltenes novada domes priekšsēdētājs Edgars Avotiņš, uzrunājot uzņēmējus, akcentēja: “Šis laiks Smiltenes novada pašvaldībai ir izaicinājums, un vēl aizvien pastāv  liels satraukums par to, kā mūs visus ietekmēs šī pandēmija. Uzņēmēju pasākums tika plānots un pārplānots vairākas reizes, ņemot vērā visus valstī noteiktos ierobežojumus. Ir liels prieks, ka mēs radām iespēju tikties ar konkursa laureātiem. Šogad nav iespējams pateikt paldies klātienē visiem tiem novada uzņēmējiem, kuri ikdienā smagi strādā un nodrošina darbu mūsu novada cilvēkiem, kā arī mūsu kaimiņu novados dzīvojošajiem. Mums ir svarīgs katrs novada uzņēmējs, pašnodarbinātais, individuālais komersants, ikviena devums ir būtisks novadam kopumā.  Vēlos jums novēlēt sasniegt savus mērķus un neapstāties izaugsmē!”

Uznemeji_2022

Foto: Ilmārs Znotiņš, Valsts prezidenta kanceleja

Valsts prezidents Egils Levits, tiekoties ar novada uzņēmējiem, atzinīgi novērtēja dinamisko ekonomisko darbību reģionāSarunā Valsts prezidents uzņēmējus iztaujāja par viedokli attiecībā uz valdības 2021. gada valsts budžetā piedāvātajām izmaiņām nodokļu sistēmā, eksporta tirgus noturēšanu, kā arī nepieciešamo darbu no valsts puses, lai atbalstītu jaunos uzņēmumus. Diskusijas laikā tika atzīmēta nepieciešamība attīstīt atbalstu mājokļu politikai vietās, kur privātais tirgus nepiedāvā pakalpojumu, bet, kur cilvēki vēlas dzīvot un strādāt.  Pēc tikšanās E. Levits atzina, ka Smiltene pēdējo 10–15 gadu laikā ir kļuvusi par Latvijas un Vidzemes veiksmes stāstu, ekonomikas attīstības centru, un Smiltene šo enerģiju izstaro arī uz visu apkārtni.  

Otrajā daļā Smiltenes novada domes izpilddirektors Andris Lapiņš uzņēmējiem pastāstīja par pašvaldības īstenotajiem projektiem pēdējā gada laikā, kā arī par nākotnes plāniem. Ar šo prezentāciju var iepazīties ŠEIT.

Noslēgumā tika pasniegtas konkursa “Smiltenes novada uzņēmējs” balvas 12 uzņēmējiem 7 nominācijas.

 • Nominācijā “Lielākais nodokļu maksātājs Smiltenes novada pašvaldības budžetā 2019.gadā” balvas tika pasniegtas trīs uzņēmumiem:

SIA “FIRMA MADARA 89” –  kurš ir viens no lielākajiem pārtikas un nepārtikas preču vairumtirdzniecības un mazumtirdzniecības uzņēmumiem Latvijā. Uzņēmums turpina strauji attīstīties, palielinot realizācijas apjomus, atverot jaunas tirdzniecības vietas un pagājušā gadā apgrozījums sasniedza jau vairāk  kā 150 milj. EUR.

S_Muizarajs_2020

Mazumtirdzniecības direktors Sandis Muižarājs: “Mūsu darba rezultāts ir tas, ka novērtē viens otra labos darbus, ka izmantojam viens otra pakalpojumus un abpusēji sadarbojamies.”

SIA “8 CBR” – viens no vadošajiem ceļu būves uzņēmumiem Latvijā, kura apgrozījums pagājušā gadā bija 21 milj. EUR un, pateicoties uzņēmuma darbinieku lielajai pieredzei un modernajām tehnoloģijām, SIA“8 CBR” piedāvātie pakalpojumi tirgū vienmēr ir izcēlušies ar augstu ilgtermiņa kvalitāti, drošību un estētisku iekļaušanos apkārtējā vidē.

8CBR_2020

Valdes priekšsēdētājs Andris Lacbergs: “Es ļoti ceru, ka nākamajā reizē mūsu saimei pievienosies arī vēl kāds, jo mēs esam ļoti daudzi kārtīga darba darītāji Smiltenes novadā. Mūsu nākotnes viena no tādām augšupejas perspektīvām ir tehniskā izglītība, šeit, tagad un uz vietas. Es aicinātu tam visam šogad pievērst daudz lielāku uzmanību, lai mēs nākotnē nezaudējam to labo potenciālu, tās iespējas un enerģiju, kura mums ir un kura mums ir jānodod jaunajai paaudzei, lai turpinātos mūsu veiksmes stāsts. Lai mums visiem veicas!”

AS „SMILTENES PIENS” –  viens no savas nozares līderiem Latvijā. Uzņēmums ražo un eksportē piena produktus uz daudzām pasaules valstīm, veiksmīgi attīsta jaunus produktus un piedalās starptautiskās izstādēs, kā arī investē jaunās ražošanas iekārtās, izvēlas modernākās nozares tehnoloģijas, kuru ieviešanā veiksmīgi īsteno dažādus ES fonda projektus.

Armands_Kovaldins_2020

Uzņēmuma padomes priekšsēdētājs Armands Kovaldins: “Pirmkārt, gribētos uzsvērt, ka puse no šīs balvas pienākas Gitai Mūrniecei, jo pagājušajā gadā vēl strādāja Gita, es esmu pirmgadnieks Smiltenē. Es Smiltenē ļoti labi jūtos, un paldies visiem, ar kuriem esmu komunicējis,  esmu kļuvis par Smiltenes patriotu, mani pašu tas priecē.”


 • Nominācija “Lielākās ražošanā piesaistītās investīcijas 2019.gadā” balvas pasniegtas:

SIA “VUDLANDE”  – kokapstrādes uzņēmums, kas nodarbojas ar kaltētu, ēvelētu zāģmateriālu ražošanu. Uzņēmums strauji attīstās, pagājušā gadā apgrozījums bija jau virs 17 milj. EUR, kā arī uzņēmums ir piesaistījis ES fonda finansējumu energoefektivitātes uzlabošanai. Piesaistītās investīcijas – 2 147 000 EUR.

Maris_Zalitis_2020

Valdes priekšsēdētājs Māris Zālītis: Mums visiem ir jāaug līdzi laikam, blakus man ir tādi spēcīgi kaimiņi kā  “Stora Enso Latvija”, “Graanul Invest” un “Smiltene Impex”, tad man vienkārši nav variantu, nav izvēles – ir jāinvestē. Prieks pārstāvēt nozari, kuru es uzskatu, ka tā ir spēcīgākā nozare Smiltenes novadā.”

SIA “PALSA” – uzņēmums tiek vērtēts kā viens no simts vērtīgākajiem lauksaimniecības uzņēmumiem Latvijā un ir lielākais darba devējs Variņu pagastā. Uzņēmuma galvenā darbība ir piena lopkopība un graudkopība. Uzņēmums savā attīstībā pagājušajā gadā investējis vienu miljonu eiro un izbūvējis jaunu fermu un mēslu krātuvi. Piesaistītās investīcijas – 1 000 000 EUR.

AS “STORA ENSO LATVIJA” – uzņēmuma galvenā darbība ir zāģmateriālu ražošana un tirdzniecība, kā arī apaļkoku, šķeldas un citu koksnes produktu sagāde un pārdošana. Uzņēmums, investējot uzņēmējdarbības attīstībā,  veicina ilgtspējīgu principu attīstību- samazina iedarbību uz apkārtējo vidi, radot drošu darba vidi saviem darbiniekiem un seko labākajiem uzņēmējdarbības principiem. Piesaistītās investīcijas – 442 274,11 EUR.

ASE_2020

Launkalnes rūpnīcas vadītājs Kaspars Ezernieks: “Esam ļoti veiksmīgi piesaistījuši investīcijas, paplašinājuši savu ražotni, uzstādītas papildus iekārtas. Varam domāt par nākotni, kā mēs varam izmantot esošos resursus, lai pievienotu papildu vērtību, kā ražot savādāk un darīt to kvalitatīvāk un ilgtspējīgāk. Paldies!


 • Nominācijā “Sociāli atbildīgs uzņēmums” balvu saņēma SIA “ASE” – vietējais būvniecības uzņēmums, kas aktīvi iesaistījies Smiltenes sporta masu pasākumu atbalstīšanā. Pagājušajā gadā uzņēmums atbalstīja tradicionālos Smiltenes sporta centra pasākumus – “Tepera takas”, “Smiltenes apļi” kā arī jaunos vieglatlētus. Uzņēmums aktīvi piedāvā savu atbalstu, lai veicinātu bērnu un jauniešu sporta aktivitātes 
Andris_Lanka_2020

Valdes priekšsēdētājs Andris Lanka: “Lieliska balva no lieliskas pilsētas un lieliskiem cilvēkiem! Paldies pašvaldībai, liels paldies pašvaldības darbiniekiem, ar kuriem man nācies sadarboties būvniecības procesā, paldies sadarbības partneriem novadā. Ļoti liels paldies uzņēmuma darbiniekiem un manai ģimenei. Veiksmi visiem!”


 • Nominācijā “Ieguldījums Smiltenes novada tēla popularizēšanā” balva pasniegta SIA “URTICA”. Pateicoties vadītāja Jāņa Matveja uzņēmībai, aktīvai un radošai darbībai, Smiltenes novadā ir izveidota  sidra darītava “Abuls”, kurā tiek radīts ne tikai sidrs, bet arī ir iespējams dzirdēt  aizraujošu stāstījumu par sidra ražošanas procesu un nobaudīt ar rokām darinātu produktu. Vietējie iedzīvotāji, viesi no Latvijas un ārzemēm ir atzinīgi novērtējuši sidra produkciju, kas izceļo pa visu Latviju, pasauli, popularizējot Smiltenes novadu.
urtica_2020

Jānis Matvejs: “Paldies par balvu, patiešām liels gods to saņemt un vēl lielāks pārsteigums būt šeit, tā teikt, šajā brīdī man bija jābūt pie ābolu spiedes.  Saņemot šo balvu, tas dot tādu kā jaunu sparu turpināt un darboties ar šīm pašām lietām. Par jaunu sparu! Paldies!”


Nominācijā “Smiltenes novada jaunais uzņēmējs” balva pasniegta SIA “ELEXDENT” – uzņēmuma dibinātājs Mārtiņš Eleksis, pēc  Rīgas Stradiņa universitātes Zobārstniecības fakultātes absolvēšanas, ir pārcēlies uz Smilteni. 2017.gadā ir reģistrējis uzņēmumu SIA “Elexdent”, piedāvājot zobārstniecības pakalpojumus. Uzņēmums ir veiksmīgi attīstījies un jau tagad ir spējis uzrādīt labus finanšu radītājus.

Martins_Eleksis_2020

Mārtiņš Eleksis: “Paldies par uzaicinājumu uz šo pasākumu, paldies maniem pacientiem, paldies manai ģimenei, darbiniekiem un citiem sadarbības partneriem. Par cik uzņēmums ir jauns, darba ir daudz, nepieciešamas arī investīcijas telpās, tehnoloģijās un galvenais zināšanās, tā kā tikai uz priekšu. Paldies!”


 • Nominācijā “Smiltenes novada labākais darba devējs” balvu saņēma SIA “SMILTENE IMPEX” – kokapstrādes uzņēmums, kas eksportē savu saražoto produkciju ar augstu pievienoto vērtību uz vairāk nekā 20 pasaules valstīm. Tas ir augstu novērtēts uzņēmums darba ņēmēju vidū, kas nodrošina ne tikai stabilus darba apstākļus, bet arī visas sociālās garantijas un konkurētspējīgu atalgojumu, par ko liecina augstas iedzīvotāju ienākuma nodokļa iemaksas uz vienu darbinieku.
Voldemars_Cirss

Valdes priekšsēdētājs Voldemārs CiršsPaldies par augsto atzinību!  Šādu balvu ir ļoti vienkārši nopelnīt, tā kā es teicu prezidenta kungam – jābūt godīgiem biznesā, ne tikai pret saviem sadarbības partneriem, bet pirmām kārtām pret saviem darbiniekiem un kolēģiem. Paldies!”


 • Nominācijā “Uzņēmējdarbības būve” balva pasniegta SIA “MEŽROZE IG” –2014. gadā SIA “Mežroze IG” iegādājās atpūtas kompleksu “Silmači”, kurā vairāku gadu garumā tiek veikti dažādi pilnveidošanas un uzlabošanas darbi,  radot sakoptu, mūsdienīgu un ainavisku teritoriju. 2019. gadā tika pārbūvēta kompleksā esošā kafejnīca “Silmači”, piedāvājot iedzīvotājiem un tūristiem modernu infrastruktūru.
IG_MEZROZES

Ingars Grēns: “Paldies par atzinību, tas patiešām ļauj dzīvot tālāk ar skatu uz attīstību, esam sakārtojuši mazu zemes gabaliņu, ko vēlētos, lai katrs darītu, tas neattiecas tikai uz uzņēmējiem, tas būtu jāprot ikkatram novada iedzīvotājam. Paldies!”


 • Nominācijā “Inovācija” balvu saņēma SIA “ZELTINI” – uzņēmuma vadītājs Aigars Lauzis  ir radījis Dizaina un prototipēšanas studiju, kas nodarbojas ar produktu dizainu, ainavu arhitektūru, urbāno dizainu un lielformāta 3D druku, kā arī attīsta velolaivas jeb amfībijas. Ir radījis produktu Z-TRITON: mini amfībiju, kas aprīkota ar elektromotoriem, kas piemērota gan ceļošanai pa sauszemi, gan ūdeni.
Aigars_Lauzis

Aigars Lauzis: “Esam pateicīgi, ka varam strādāt reģionā, konkrēti Smiltenes novadā, dzīvojot lauku mājā un esot lauku hipsteriem, domāt zaļi un ilgtspējīgi.”

2020.gada pasākuma “Smiltenes novada uzņēmējs”  moto bija “Izaicinājumi. Inovācijas. Ilgtspēja”. Izaicinājumi – ar tiem dienu no dienas saskaramies arvien vairāk, tie ir tik dažādi, pilnīgi negaidīti, jo dzīvojam digitālās revolūcijas laikā un pārmaiņas tik lēnas kā šodien nebūs nekad.  Inovācija – liekas, ka viss jau ir, ko tad vēl, bet ar katru dienu saprotam, ka pa vecam vairs nevar,  ir nepārtraukti  jāpilnveidojas.  Ilgtspēja – tā būs balva, ko saņemsiet tiekot galā ar izaicinājumiem, izmantojot inovāciju.

Smiltenes novadā ir stipri cilvēki, stipri uzņēmumi. Mēs lepojamies ar ikvienu, kas dara un rada  –  darba devējiem, kas nodrošina darbu iedzīvotājiem; ar amatniekiem, mājražotājiem, jaunajiem uzņēmumiem, kuri ir tikai ceļā uz savu mērķu īstenošanu.   2020.gads ir daudzu izaicinājumu laiks – bet mēs ticam, ka visiem kopā mums izdosies pārvarēt vislielākās grūtības. Svarīgākais šajā laikā ir būt stipriem savos darbos,  lai ir laba veselība un spējam iet uz priekšu un attīstīt savu novadu par vietu, kur dzīvot, strādāt, mācīties un atpūsties. Lai mums visiem kopā izdodas!

 

Informācijai:
Konkursa pretendentus konkursa komisija noteica pamatojoties uz Valsts ieņēmuma dienesta, Uzņēmumu reģistra, LURSOFT, Lauku atbalsta dienesta, attīstības finanšu institūcijas “ALTUM”, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras, Centrālās finanšu un līgumu aģentūras, Smiltenes novada domes u.c. datiem. Pretendentus izvērtēja vērtēšanas komisija septiņu locekļu sastāvā.  

2019. gada 1. novembrī Smiltenes pilsētas Kultūras centrā jau piekto gadu notika pasākums “Smiltenes novada uzņēmējs”, kur pulcējās vairāk kā 210 novada uzņēmēji un lūgtie viesi no valsts institūcijām un kaimiņu novadu pašvaldību  pārstāvji.

Novada_Uznemejs_2019

Pasākums tradicionāli notika divās daļās, kur oficiālajā runāja par novada uzņēmējdarbības vidi un pašvaldības atbalstu, ekonomikas tendencēm Latvijā un pasaulē. Šogad ar prezentāciju “Globalizācijas paradokss: kāpēc uzņēmumiem globalizējoties politika lokalizējas” uzstājās SIA “Primekss” dibinātājs un galvenais izpilddirektors Jānis Ošlejs, savukārt domes priekšsēdētājs Gints Kukainis prezentācijā pastāstīja par paveikto novada attīstībā un nākotnes izaicinājumiem.

Uzrunājot pasākuma viesus, Smiltenes novada domes priekšsēdētājs Gints Kukainis pauda gandarījumu un lepnumu par novada uzņēmējiem un cilvēkiem, par viņu veikumu novada un Latvijas izaugsmes veicināšanā: “Šodien, īpaši vairāk nekā citas reizes, es varu teikt, ka mūsu novadā, pilsētā dzīvo ļoti stipri, gudri un mērķtiecīgi cilvēki. Savā ikdienā, savam darbam un mērķiem velta vairāk nekā astoņas stundas – vairāk laika, spēka un gudrības. Šis stāsts ir par jums – par darītājiem! Šodien, stāvot jūsu priekšā, ir milzīgs lepnums par jums, lepnumam ir jābūt arī mūsu valstij. No katra paveiktā darba jūsu uzņēmumā, no katra darba, kas paveikts viensētā un katra veikuma, radot jaunas darba vietas, iegūst ne tikai mūsu novads, ne tikai mūsu pilsēta bet iegūst arī valsts. Šis vakars ir kā pateicība jums par paveikto darbu, lai šīs svinības, šī satikšanās un mūsu sarunas ir veiksmīgas, lai ir vietā, lai  veicina mūs darīt vairāk, jo, tikai darot, mēs varam paveikt un varam sasniegt vairāk! Es esmu pilnīgi pārliecināts, ka Smiltenes novads šodien un rīt var sasniegt vēl vairāk!”

Balvas_2019

Pasākuma laikā Latvijas valdības vārda uzņēmējus sveica Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce, kurš atzinīgi novērtēja to, ko uzņēmēji ir paveikuši Smiltenē un caur to arī visai Latvijai: “Uzņēmējs ir cilvēks, kas ir gatavs riskēt, kas ir gatavs uzņemties visu mūsu vietā atbildību, vai sanāks vai nesanāks. To nekad nevar zināt, nav nekādu garantiju. Uzņēmēji tādi kā jūs – jūs turaties un cīnāties, tāda veidā ar savu darbu un veiksmi, ar centību panākat kopīgu rezultātu. Kopīgais rezultāts – tās ir darba vietas, ekonomikas izaugsme, vieta, kur Latvijas iedzīvotāji vēlas dzīvot un strādāt. Vēlos teikt milzīgu paldies par to, ko jūs esiet izdarījuši te Smiltenē un caur to visai Latvijai. Jūsu darbs ir nozīmīgs un vērtīgs. Jūsu turēšanās un cīnīšanās tiek novērtēta!”

Pasākumā pašvaldība godināja Smiltenes novada uzņēmējus, kuri veiksmīgi un godprātīgi darbojas savā nozarē, sekmējot uzņēmējdarbības vides attīstību novadā. Kopā tika pasniegtas 12 balvas astoņās nominācijās.

 • Nominācijā “Lielākais nodokļu maksātājs Smiltenes novada pašvaldības budžetā 2018. gadā” nemainīgi savas pozīcijas saglabāja visi trīs novada uzņēmēji SIA “Firma Madara 89”, SIA “8 CBR” un AS “Smiltenes piens” .

SIA “Firma Madara 89” – ir viens no lielākajiem pārtikas un nepārtikas preču vairumtirdzniecības un mazumtirdzniecības uzņēmumiem Latvijā. Uzņēmums turpina strauji attīstīties, palielinot realizācijas apjomus, atverot jaunas tirdzniecības vietas, un pagājušā gadā apgrozījums sasniedza jau vairāk  kā 127 milj. EUR. Uzņēmuma darbinieku skaits arī katru gadu pieaug, 2018. gadā kopumā uzņēmumā strādāja vairāk kā 1500 darbinieku, no kuriem 434 ir Smiltenes novadā reģistrētie iedzīvotāji. Uzņēmums 2018. gadā iedzīvotāju ienākuma nodokļos ir iemaksājis 381 923  eiro.

SIA “8 CBR” – ir viens no vadošajiem ceļu būves uzņēmumiem Latvijā, kura apgrozījums pagājušajā gadā pieaudzis līdz 26,87 milj. EUR. Apgrozījuma lielāko daļu sastāda ieņēmumi no būvdarbiem, kā arī pakalpojumu un preču realizācija. Uzņēmuma kopējais darbinieku skaits 2018. gadā bija vairāk kā 230, no kuriem 163 ir Smiltenes novadā reģistrētie iedzīvotāji. Uzņēmums 2018. gadā iedzīvotāju ienākuma nodokļos ir iemaksājis 321 671 EUR. Uzņēmuma misija ir, lai cilvēki varētu nokļūt viens pie otra – droši, mierīgi un ērti!

AS “Smiltenes piens” – ir senākais uzņēmums Smiltenes novadā, kurš ir arī viens no lielākajiem piena produktu ražotājiem Latvijā. 2018. gadā uzņēmuma apgrozījums pieauga līdz 19 milj. eiro, kas ir par 7,6 % vairāk nekā gadu iepriekš. Uzņēmumā strādā 137 Smiltenes novadā reģistrēti iedzīvotāji. 2018. gadā uzņēmums iedzīvotāju ienākuma nodokļos ir iemaksājis 221 068,15 eiro.


 • Nominācijā “Lielākās ražošanā piesaistītās investīcijas 2018. gadā” , kurā laureāti tiek noteikti, izvērtējot Lauku atbalsta dienesta, Attīstības finanšu institūcijas “ALTUM”, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras, Centrālās finanšu un līgumu aģentūras dati par piesaistītām lielākām investīcijām 2018. gadā, apbalvojumus saņēma:

ZS “Bērži” – Grundzāles pagasta zemnieku saimniecība ir dibināta 1996. gadā un nodarbojas ar piena lopkopību. Saimniecībā darbojas visa ģimene, pārraugot vairāk nekā 200 liellopu. 2018. gadā ar Lauku atbalsta dienesta atbalstu saimniecība ir īstenojusi projektu, kurā piesaistījusi investīcijas 476 272 eiro apmērā, uzbūvējot jaunu liellopu novietni un iegādājoties jaunu slaukšanas robotu sistēmu.

ZS “Dimanti” – ģimenes saimniecība nodarbojas ar piena lopkopību jau no 1993. gada. Kopš  2009. gada ir uzsākuši arī piena pārstrādi un kā mājražotāji piedāvā pircējiem 23 dažādus sierus, jogurtus ar pašu gatavotiem ievārījumiem, biezpienu, sviestu un citus piena produktus. Saimniecībā ir ap 300 slaucamās govis, bet kopā pavisam ap 700 liellopu. 2018. gadā saimniecība, lai veicinātu attīstību, īstenojot projektu, ir iegādājusies trīs jaunus slaukšanas robotus un jaunus ražošanas pamatlīdzekļus, tai skaitā lauku veltni, rituļu presi, pļaujmašīnu un citus, piesaistot 197 500 eiro lielas investīcijas.

AS “Smiltenes piens”– piena pārstrādes uzņēmums AS “Smiltenes piens” realizē dažādus investīcijas projektus, lai modernizētu, automatizētu ražošanas procesus un palielinātu ražošanas efektivitāti, piemēram, 2018. gadā uzņēmums ar Lauku atbalsta dienesta atbalstu ir īstenojis projektu, veicot piesaistītās investīcijas 133 228 eiro apmērā ražošanas notekūdeņu attīrīšanas sistēmas modernizācijā un iegādājoties trauciņu aizkausēšanas iekārtu, kā arī AS “Smiltenes piens” ir iecerējis realizēt projektus, kas veicinās jaunu produktu izstrādi un sortimenta optimizāciju.

Lielakie_nodoklu_maksataji_2019

 • Nominācijā “Sociāli atbildīgs uzņēmums” balvu saņēma vairumtirdzniecības uzņēmums SIA “Lauku apgāds un meliorācija”, kurš aktīvi līdzdarbojies sabiedriski nozīmīgās aktivitātēs. 2018. gadā uzņēmums ziedojis dziju biedrībai “Pūra lāde”, lai no tās noadītu siltus zeķīšu un cepurīšu komplektus priekšlaikus dzimušajiem mazuļiem. Uzņēmums aktīvi atbalsta pasākumus un nometnes, kuru mērķauditorija ir bērni un maznodrošinātie iedzīvotāji, dāvinot dažādus materiālus pasākuma nodrošināšanai – kokmateriālus, dzijas, floristikas un citus materiālus. Tāpat uzņēmums aktīvi iesaistās Nodarbinātības valsts aģentūras pasākumos un vasaras brīvlaikā darbu nodrošināja vairāk kā 6 skolēniem.
Lauku_apgads_un_melieoracija_2019

 • Nominācijā “Ieguldījums Smiltenes novada tēla popularizēšanā” balvu saņēma SIA “Smiltene Impex”, kurš ir dibināts 1994. gadā, un tā mērķis bija radīt uzņēmumu, kurš veicinātu Latvijas mēbeļu ražotāju produkcijas eksportu un rūpētos par pastāvīgu realizācijas tirgu nodrošināšanu. Šogad uzņēmums atzīmēja jau 25 savas darbības gadus. Kokapstrādes uzņēmums pieder pie nozares līderiem Latvijā un eksportē savu saražoto produkciju ar augstu pievienoto vērtību uz vairāk nekā 20 pasaules valstīm, tajā skaitā uz Japānu, Dienvidkoreju, Ķīnu, Ēgipti, Pakistānu, Lielbritāniju un Īriju. Uzņēmums nepārtraukti paplašina potenciālo pircēju loku, piedaloties nozares izstādēs, tirdzniecības misijās un kontaktbiržās. Smiltenes vārds lasāms uz katra saražotās produkcijas iepakojuma, kas  tālāk tiek eksportēts, nesot ne tikai uzņēmuma, bet arī Smiltenes vārdu pasaulē.

 • Nominācijā “Smiltenes novada jaunais uzņēmējs” balva tika piešķirta SIA “Pērle G” , kuri darbojas informāciju tehnoloģiju (IT) nozarē. Tā ir viena no visstraujāk augošajām tautsaimniecības nozarēm, kas kļūst aizvien populārāka. To apliecina gan pieaugošais IT uzņēmumu skaits, gan arī šo komersantu finanšu rādītāji. Smiltenes novada uzņēmums SIA “Pērle G” ir uzsācis savu darbību 2016. gadā un jau tagad ir spējis uzrādīt labus finanšu radītājus. Uzņēmuma darbība ir informācijas tehnoloģiju nozare, sniedzot programmēšanas pakalpojumus, veidojot datu bāzes un informāciju sistēmas dažādiem ārzemju uzņēmumiem. Galvenie klienti nāk arī no tādām valstīm kā ASV.

 • Nominācijā “Smiltenes novada labākais darba devējs” balvu saņēma SIA “Mežvalde AD” - mežizstrādes uzņēmums ar vairāk nekā 20 gadu pieredzi un stabilu reputāciju gan savā darbības nozarē, gan kā darba devējs. Uzņēmuma galvenie darbības virzieni ir meža īpašumu pirkšana, mežizstrāde un kokmateriālu transportēšana gan Latvijā, gan Igaunijā. 2018. gadā uzņēmumā strādāja vairāk nekā 25 darbinieki, no kuriem 12 ir Smiltenes novadā reģistrēti iedzīvotāji.
Mezvalde_AD

 • Nominācijā “Uzņēmējdarbības būve” balvu saņēma kokapstrādes uzņēmums SIA “LV Timber”, agrāk zināms kā SIA “Eirotilts”, kurš ir dibināts 2006. gadā un strādā Smiltenes novada Bilskas pagastā. Pēdējos gados uzņēmums attīstījis savu ražošanas teritoriju, realizējot vairākus būvniecības projektus. 2018. gadā uzņēmums nodeva ekspluatācijā katlu mājas kompleksu un kokapstrādes instrumentu apkopes centru. Darbs pie teritorijas attīstības turpinās, jo tiek būvētas jaunas ražošanas ēkas, tādējādi attīstot ne tikai uzņēmumu, bet arī lauku teritoriju Bilskas pagasta Loberģos.
LV_Timber

 • Nominācijā “Inovācija” balvu saņēma SIA “AW Latvia” - viens no Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras TOP 5 eksportspējīgākajiem uzņēmumiem, jo vairāk nekā 90% savas produkcijas eksportē uz vismaz 30 pasaules valstīm. Uzņēmums rada ekoloģiskas, otrreiz pārstrādātas sienu apdares materiālus, kas gatavoti ar rokām īpašā tehnikā un ir unikāli. Ar saviem ekoloģiskajiem un inovatīvajiem sienu apdares risinājumiem uzņēmums piedalās arī dažādās izstādēs gan Latvijā, gan ārzemēs.

Papildus pašvaldības apbalvojumiem, pasākuma laikā Attīstības finanšu institūcijas “ALTUM” Vidzemes reģiona vadītāja Olita Untāla pateicības rakstus par mērķtiecīgu uzņēmuma attīstību pasniedza SIA “Latwing”, bet par uzņēmējdarbības attīstību lauku teritorijā – ZS “Veccepļi”. Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras priekšsēdētājs Aigars Rostovskis pasniedza pateicības rakstu uzņēmējai Gitai Mūrniecei, bet AS “Citadele banka” privātpersonu apkalpošanas direkcijas vadītāja Anna Fišere-Kalķe SIA “Vudlande” īpašniekam Mārim Zālītim. Pasākumā 13. Saeimas deputāte Ieva Krapāne LR Ekonomikas ministrijas pateicības rakstus par ieguldījumu Smiltenes novada attīstībā pasniedza AS “Smiltenes piens”, SIA “Madara 89” un SIA “8 CBR”.

Šogad pasākumu vadīja Armands Simsons, koncertu sniedza grupa “Latvian Blues Band”, un svētku balli spēlēja grupa “Dziļi violets”. Smiltenes novada dome pateicas uzņēmējiem par dalību pasākumā un ieguldījumu Smiltenes novada attīstībā. Paldies vēlamies teikt arī visiem sadarbības partneriem, kas palīdzēja šos svētkus radīt: Evai Mincei un ziedu salona “Laura” kolektīvam, Inesei Brakmanei un SIA “Vibo” komandai, Agijai Sinkai un SIA “Agne 97”, SIA “Martandi” komandai, Uģim Sirmajam no SIA “S Visual”, Jurim Rozenbergam un  SIA “Rozenbergi” komandai,  Smiltenes pilsētas Kultūras centra kolektīvam un pasākuma radošajai darba grupai!

Ballite

Mēs varam būt lepni par mūsu cilvēkiem, kuri rada un dara!

Informācijai:
Konkursa pretendentus konkursa komisija noteica, pamatojoties uz Valsts ieņēmuma dienesta, Uzņēmumu reģistra, LURSOFT, Lauku atbalsta dienesta, attīstības finanšu institūcijas “ALTUM”, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras, Centrālās finanšu un līgumu aģentūras, Smiltenes novada domes u. c. datiem. Pretendentus izvērtēja vērtēšanas komisija septiņu locekļu sastāvā, kurā iekļauti trīs domes deputāti, domes izpilddirektors, Vidzemes plānošanas reģiona pārstāvis, Attīstības finanšu institūcijas “ALTUM” pārstāvis, Valmieras Biznesa un inovāciju inkubatora pārstāvis.

Uz šo pasākumu Smiltenes novada pašvaldība aicināja novada uzņēmējus, kuri atbilst vismaz vienam no kritērijiem, kā piem., ir nomināciju saņēmēji, apgrozījums par pēdējo noslēgto gadu ir lielāks par 70 000 EUR, ieturētā iedzīvotāju ienākuma nodokļa summa par pēdējo noslēgto gadu ir lielāka par 2500 EUR, ir pašvaldības sadarbības partneri uzņēmējdarbības veicināšanas projektu īstenošanā un citi kritēriji.

2018. gada 2. novembrī notika pasākums “Smiltenes novada uzņēmējs”, kur pulcējās ap  220 novada uzņēmēji un lūgtie viesi no valsts institūcijām un kaimiņu novadu pašvaldību  pārstāvji.

Svinīgais pasākums aizritēja Latvijas valsts simtgades zīmē, akcentējot to, ka Latvijas galvenā vērtība ir tās cilvēki, kuri ar ikdienas darbu veido mūsu valsts tagadni un kopā ar jauno paaudzi liek pamatus rītdienai. Smiltenes novads var lepoties ar darbīgiem, pašaizliedzīgiem cilvēkiem, sava amata meistariem, kuri veido, stiprina un bagātina mūsu šodienu un kaldina stiprus pamatus mūsu kopējai nākotnei. Pasākumā pašvaldība godināja Smiltenes novada uzņēmējus, kuri veiksmīgi un godprātīgi darbojas savā nozarē, sekmējot uzņēmējdarbības vides attīstību novadā, savukārt koncerta sadaļā uzstājās dejotājs, horeogrāfs Reinis Rešetins, Latvijas etnomūzikas grupa “Tautumeitas”, kur viena no dalībniecēm ir  mūsu novadniece – smilteniete, etnomuzikoloģe Lauma Bērza, grupa “Mākoņstūmēji”, kur apvienojošies vairāki Smiltenes novada mūziķi – Oskars Celms, Jānis Vilks, Māris Aizpurietis un Guntis Āboliņš.

tAUTUMEITAS_2018

 

Pasākuma laikā ar prezentāciju par Smiltenes novada sasniegtajiem rādītājiem uzņēmējdarbībā un pašvaldības īstenotajiem un plānotajiem attīstības projektiem iepazīstināja Smiltenes novada domes priekšsēdētājs Gints Kukainis, par Vidzemes ekonomiku Latvijas un pasaules ekonomikā stāstīja Luminor bankas ekonomists Pēteris Strautiņš, ar prezentāciju “Ko nozīmē radīt labu vietu?” uzstājās pilsētvides pētnieks, plānotājs, Ekonomikas un Kultūras augstskolas studiju “Inovācijas arhitektūrā un dizainā” lektors Jānis Ķīnasts.

Kā centrālais pasākuma notikums bija konkursa “Smiltenes novada uzņēmējs” laureātu godināšana. Pasākuma laikā pašvaldība pasniedza  12 balvas astoņās nominācijās. 

 • Nominācijā “Lielākais nodokļu maksātājs Smiltenes novada pašvaldības budžetā 2017. gadā” nemainīgi savas pozīcijas saglabā SIA “Firma Madara 89”  un SIA “8 CBR”, savukārt pirmo reizi šajā nominācijā balvu saņēma AS “Smiltenes piens”.

SIA “Firma Madara 89” – viens no lielākajiem pārtikas un nepārtikas preču vairumtirdzniecības un mazumtirdzniecības uzņēmumiem Latvijā un tas ir 100% vietējais uzņēmums ar Latvijas kapitālu, kas savas pastāvēšanas laikā ir veiksmīgi attīstījies un pilnveidojies. Uzņēmuma darbinieku skaits katru gadu pieaug, 2017. gadā kopumā uzņēmumā strādā vairāk kā 1363 darbinieku, no kuriem 407 ir Smiltenes novadā reģistrētie iedzīvotāji.

SIA “8 CBR” – viena no vecākajām un lielākajām ceļu un tiltu būves sabiedrībām Latvijā un, pateicoties uzņēmuma darbinieku lielajai pieredzei un modernajām tehnoloģijām, uzņēmuma piedāvātie pakalpojumi tirgū vienmēr ir izcēlušies ar augstu ilgtermiņa kvalitāti, drošību un estētisku iekļaušanos apkārtējā vidē. Uzņēmums ir viens no vadošajiem ceļu būves uzņēmumiem Latvijā, kuru kopējais darbinieku skaits 2017. gadā bija vairāk kā 215, no kuriem 161 ir Smiltenes novadā reģistrētie iedzīvotāji.

AS “Smiltenes piens” – viens no lielākajiem un senākajiem uzņēmumiem Smiltenes novadā, kā arī viens no savas nozares līderiem Latvijā, par to liecina arī 2017. gada konkursā “Sējējs 2017” iegūtā balva nominācijā “Gada uzņēmums pārtikas ražošanā”. Uzņēmumā strādā vismaz 136 Smiltenes novadā reģistrētie iedzīvotāji.

Lielakie_nodoklu_maksataji_2018

 • Nominācijā “Lielākās ražošanā piesaistītās investīcijas 2017. gadā” apbalvojumus saņēma:

SIA “Kalna Tomēni” – ģimenes uzņēmums, kas strādā, attīstās, lai veiksmīgi varētu darboties lopkopības nozarē. Saimniecības mērķis ir uzlabot piena izslaukumus, atjaunot un palielināt ganāmpulku, kā arī paaugstināt graudaugu un zālāju ražas. Šobrīd saimniecībai ir vairāk kā 430 lopu, no kuriem ap 190 ir slaucamas govis. Saimniecība 2017. gadā ir realizējusi projektu “Nobarojamo lopu fermas būvniecība un tehnikas iegāde”, piesaistot Lauku atbalsta dienesta finansējumu.

AS “Smiltenes piens” – viens no lielākajiem piena produktu ražotājiem un eksportētājiem reģionā jau vairāk nekā 105 gadus. Uzņēmums ražo un eksportē piena produktus uz daudzām pasaules valstīm, veiksmīgi attīstīta jaunus produktus un piedalās starptautiskās izstādēs, kā arī investē jaunās ražošanas iekārtās, izvēlas modernākās nozares tehnoloģijas, kuru ieviešanā veiksmīgi īsteno dažādus ES fonda projektus. 2017. gadā kā viena no lielākajām un svarīgākajām investīcijām bija ražošanas iekārtu modernizācija.

 

ZS “Jaunkalējiņi”– Grundzāles pagasta zemnieku saimniecības pamatnozare ir graudkopība, tiek audzēti kvieši, mieži, rudzi, zirņi, veidoti lupīnu lauki un izmēģināta soja. Saimniecība ir dibināta nesen – tikai 2016. gadā, bet tās jaunajam saimniekam ir liela apņēmība, neatlaidība un vēlme attīstīt jaundibināto zemnieku saimniecību, par ko arī liecina piesaistītās investīcijas, 2017. gadā ir realizēts Lauku atbalsta dienesta projekts “Graudu kombaina iegāde”.

Investicijas

Nominācijā “Sociāli atbildīgs uzņēmums” balvu saņēma SIA “Metāldekors”  – ražošanas uzņēmums, kurš  savu darbību uzsāka 2008. gadā un ir specializējies metāla konstrukciju un to sastāvdaļu ražošanā, kā arī metāla būvkonstrukciju ražošanā. Uzņēmums aktīvi iesaistās Nodarbinātības valsts aģentūras projektos. Jau otro gadu piedalās akcijā “Atvērto durvju diena personām ar invaliditāti uzņēmumos”, kas paredz piesaistīt darbiniekus ar invaliditāti, kā arī iesaistās Nodarbinātības valsts aģentūras projektā „Atbalsts ilgākam darba mūžam”. Uzņēmums ik gadu finansiāli atbalsta gan Smiltenes novada jaunos sportistus, gan sniedz atbalstu dažādu sporta pasākumu rīkošanai.

Metaldekors

 • Nominācijā “Ieguldījums Smiltenes novada tēla popularizēšanā” balvu saņēma – SIA “8CBR”. Uzņēmums ir attīstījies un kļuvis par vērtību ne tikai Smiltenes novadā, bet arī visā Vidzemē, Latvijā un pat ārpus robežām. Paveiktie objekti un to kvalitāte nes arī Smiltenes vārdu. Uzņēmuma logo ir pievienojuši klāt arī vārdu Smiltene, kā simbolu izcelsmes vietai, kur tas radies. Par uzticību pilsētai mēs varam pārliecināties, braucot pa Latvijas ceļiem un sastopoties ar objektiem, kuros izvietotas norādes, ka šeit būvē un strādā ar Smiltenes vārdu saistīts uzņēmums. Viens no uzņēmuma moto skan: “Ceļi vienmēr ved no cilvēka pie cilvēka. Tie savieno katru no mums ar visu Latviju, ar visu pasauli. Tāpēc mēs strādājam, lai cilvēki varētu nokļūt viens pie otra – droši, mierīgi un ērti”.
8CBR_2018

 • Nominācijā “Smiltenes novada jaunais uzņēmējs” balvu saņēma SIA “ERBO” – jauns uzņēmums, kurš nodarbojas ar būvdarbu veikšanu, renovāciju, ūdens apgādes un kanalizācijas darbiem, bruģēšanu un citiem būvniecības darbiem Smiltenes novadā un citur Vidzemē. Uzņēmums savu darbību uzsāka pagājušā gadā, bet var jau lepoties ar sasniegtajiem labiem finanšu rādītājiem: apgrozījums 2017. gadā ir vairāk nekā 238 000 eiro. Uzņēmums profesionāli strādā būvniecības nozarē, jo tā īpašniekam ir ilggadēja pieredze ēku būvniecībā un renovācijā, par ko liecina arvien augošie pasūtījumi un paveiktie darbi, kā arī stabils darbinieku skaits un komanda. Šobrīd uzņēmumā jau strādā vairāk nekā 10 darbinieki.
EREBRO_2018

 • Nominācijā “Smiltenes novada labākais darba devējs” balvu saņēma AS “PATA Strenči” – uzņēmuma pamatdarbība ir mežizstrāde un meža apsaimniekošana, kuru vadmotīvs ir mežu ne tikai izstrādāt, bet veikt arī plānveidīgu, pārdomātu mežu apsaimniekošanu vairāku gadu garumā. Uzņēmumam ir vairāk nekā 70 gadu pieredze mežsaimniecībā un stabila darbinieku komanda, kura tiek novērtēta, jo saņem labu, stabilu atalgojumu un sociālās garantijas, par ko liecina tas, ka uzņēmums ir viens no lielākiem iedzīvotāju ienākuma nodokļa maksātājiem uz vienu darbinieku Smiltenes novadā. 2017. gadā uzņēmumā strādāja vairāk nekā 70 darbinieku, no kuriem vismaz 14 ir Smiltenes novadā reģistrētie iedzīvotāji.
PATA_2018

Nominācijā “Inovācija” balvu saņēma SIA “Artex Latvia” –  Latvijas – Zviedrijas šūšanas uzņēmums, kurš darbojas industriālo tekstila un ādas izstrādājumu ražošanas jomā. Uzņēmums strauji attīstās un aug, jo palielinās gan apgrozījums, gan darbinieku skaits un tiek meklētas arvien jaunas tirgus nišas. Uzņēmums var lepoties ar dažādu inovatīvu produktu ražošanu tādiem nozīmīgiem pasaules uzņēmumiem kā “Volvo”, “Scania”, “Bombardier”. Uzņēmums nepārtraukti iegulda jaunu produktu attīstībā, kam tiek izstrādātas speciāli pielāgotas un unikālas ražošanas iekārtas, lai ražotu gan gaisa transporta ādas sēdekļus, gan automašīnu sēdekļus, gan individuāli pielāgotus dažādus citus sēdekļu pārvalkus un tekstilizstrādājumus.

Artex

Nominācijā “Uzņēmējdarbības būve” balvu saņēma ZS “Bērži” – Grundzāles pagasta zemnieku saimniecība ir dibināta 1996. gadā un nodarbojas ar piena lopkopību. Saimniecībā darbojas visa ģimene, pārraugot vairāk nekā 200 liellopu. 2017.gadā, īstenojot Lauku atbalsta dienesta atbalstītu projektu, ekspluatācijā tika nodota moderna un mūsdienīga liellopu novietne, kuras platība ir vairāk nekā 1700 kvadrātmetri. Iespaidīgā liellopu novietne ir vērtīgs ieguldījums saimniecības attīstībā un pilnveidošanā.

2017. gada 3. novembrī jau trešo gadu notika pasākums “Smiltenes novada uzņēmējs”, lai godinātu vietējos uzņēmējus, kuri veiksmīgi un godprātīgi darbojas savā nozarē, sekmējot uzņēmējdarbības vides attīstību novadā. Svinīgajā pasākumā pulcējās gandrīz 200 novada uzņēmēji un lūgtie viesi no valsts institūcijām, un kaimiņu novadu pašvaldību  pārstāvji.

Novada_uznemejs_2017
 • Pasākuma laikā tika godināti novada uzņēmumi vairākās nominācijās. Kā trīs lielākie nodokļu maksātāji nominācijā “Lielākais nodokļu maksātājs Smiltenes novada pašvaldības budžetā 2016. gadā” Smiltenes novada domes apbalvojumus saņēma:

SIA “FIRMA MADARA 89” – pārtikas un nepārtikas preču vairumtirdzniecības un mazumtirdzniecības uzņēmums Latvijā, kas savas pastāvēšanas laikā veiksmīgi ir attīstījies. Uzņēmums ir vietējā veikalu tīkla “top!” lielākais partneris, kas virzās uz realizācijas apjoma palielināšanu, tādēļ ik gadu tiek atvērtas jaunas mūsdienīgas tirdzniecības vietas. Šobrīd tie ir vairāk nekā 100 veikali ar mums labi atpazīstamajām preču zīmēm: “top!”, “minitop!”, “LABAIS” un “Skapis”. Uzņēmuma apgrozījums katru gadu pieaug, un tā attīstību pierāda arī strādājošo skaits – 2016. gadā tie ir bijuši vairāk nekā 1000 darbinieki.  SIA “Madara 89” ir 2016. gada lielākais nodokļu maksātājs Vidzemes plānošanas reģionā lielo nodokļu maksātāju grupā, kā arī aptaujā “TOP darba devējs 2016” tika atzīts kā trešais labākais darba devējs Vidzemes reģionā.

SIA “8 CBR” – viena no vecākajām un lielākajām ceļu un tiltu būves sabiedrībām Latvijā. Uzņēmums ir gadu desmitiem mērķtiecīgi strādājis, lai pierādītu savu profesionālo attieksmi pret darbu- katrā projektā, risinājumā un detaļā. Paveiktie, kā arī šobrīd realizējamie objekti ir atrodami gan Smiltenē, gan visā Latvijā. SIA „8 CBR” jau vēsturiski ir bijis viens no lielākajiem darba devējiem Smiltenē. Šobrīd uzņēmumā tiek nodarbināti vairāk kā 200 cilvēki. Zinošie, profesionālie un pieredzes bagātie darbinieki ir uzņēmuma lielākā vērtība.

8CBR_2017

Balvu SIA “8 CBR” pasniedza Smiltenes novada domes priekšsēdētājs Gints Kukainis.

SIA “Troll Smiltene” – viens no lielākiem bērnu mēbeļu ražotājiem Latvijā. 2016. gadā uzņēmuma apgrozījums ir pieaudzis par 17,2 %, jo ir apgūti jauni tirgi, palielināti ražošanas apjomi, kā arī attīstītas jaunas produktu līnijas. Uzņēmuma misija ir ražot kvalitatīvas bērnu mēbeles, lai mazulim būtu patīkami un ērti. SIA “Troll Smiltene” ir Latvijā plaši pazīstams vietējais produkts, kurš ar panākumiem iekaro savu vietu starp pasaulē pazīstamajiem bērnu mēbeļu ražotājiem. Saražotā produkcija tiek eksportēta uz  Eiropu, Ameriku un pat Austrāliju. Eksporta atbalsta iniciatīva “The Red Jackets” ir nominējusi SIA “Troll Smiltene” kā vienu no 20 izcilākiem un veiksmīgākiem Latvijas eksporta zīmoliem. 2016. gadā uzņēmumā tika nodarbināti vairāk kā 250 darbinieki.

Troll_Smiltene_2017

Balvu SIA “Troll Smiltene” pasniedza Smiltenes novada domes priekšsēdētājs Gints Kukainis.  


 • Nominācijā “Lielākās ražošanā ieguldītās investīcijas 2016. gadā” apbalvojumus saņēma:

A/S ”Smiltenes Piens” – vadošais piena produktu ražotājs un eksportētājs reģionā, kas šogad svin 105 gadu jubileju.  2016. gadā kompānija lielu uzmanību veltīja produktu pilnveidošanai un kvalitātes uzlabošanai, kā arī jaunu produktu izstrādei, apgrozījums palielinājās par 4,7%, savukārt peļņa palielinājās par 22,4% vairāk nekā gadu iepriekš. Lai sasniegtu labus rezultātus, uzņēmumam ir svarīga darbinieku komanda, kas ir gatava pilnveidoties, realizēt jaunas un izaicinošas idejas. Uzņēmums investē jaunās ražošanas iekārtās, izvēlas modernākās nozares tehnoloģijas, kuru ieviešanā cenšas apgūt arī Eiropas Savienības fondu līdzekļus, piemēram, 2016. gadā ir realizēts projekts “Investīcijas A/S Smiltenes piens tehnoloģiju attīstībā”.

Smiltenes_piens_2017

Balvu A/S ”Smiltenes Piens” pasniedza Latvijas Bankas padomnieks Andris Strazds.

ZS “Kalnāres” – 1995. gadā ir dibināta Blomes pagasta zemnieku saimniecība, kas galvenokārt nodarbojas ar graudaugu ražošanu pārtikai un lopbarībai.  ZS “Kalnāres” ir ģimenes saimniecība, kas šobrīd saimniecībā apsaimnieko 230 ha lauksaimniecībā izmantojamās zemes, no tās 60 ha ir īpašumā. Saimniecība ir Lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvās sabiedrības VAKS biedre, kur arī realizē visus saražotos graudus, iepērk sēklu, minerālmēslus, augu aizsardzības līdzekļus. Saimniecības attīstībai tiek realizēti vairāki projekti, piesaistot ES finansējumu, 2002., 2011. un 2015. gadā tika realizēti projekti lauksaimniecības tehnikas modernizācijai, bet 2016. gadā projekts “Graudkopības nozares attīstība uzņēmumā”.

Kalnares_2017

Balvu ZS “Kalnāres” pasniedza Latvijas Bankas padomnieks Andris Strazds.

ZS “Veczilakši” - Grundzāles pagasta zemnieku saimniecība ir ģimenes saimniecība, kas strādā, attīstās, lai veiksmīgi varētu darboties cūkkopības un laukkopības nozarē. Saimniecības darbībā aktīvi iesaistās arī ģimenes jaunā paaudze. Kārlis Ruks, kas ir valdes priekšsēdētājs “Latvijas Jauno Zemnieku klubā”, cenšas saimniecībā realizēt inovatīvas idejas, lai radītu pievienoto vērtību abu nozaru saražotai produkcijai. ZS “Veczilakši” sākuši audzēt šaurlapu lupīnu sēklas, kas tiek izmantotas cūku barošanā. Eksperimentējot un cūku barības devā iekļaujot pašaudzēto lupīnu, tiek iegūti arvien labāki cūku nobarošanas ātruma un gaļas kvalitātes rādītāji. Saimniecība realizē ne tikai inovācijas ražošanā, bet arī Eiropas Savienības projektus, 2016. gadā tika realizēts viens no projektiem - “Tehnikas modernizācija ZS “Veczilakši”.

Veczilaksi_2017

Balvu ZS “Veczilakši” pasniedza Latvijas Bankas padomnieks Andris Strazds.


 • Nominācijā “Sociāli atbildīgs uzņēmums” balvu saņēma  AS “Smiltenes Piens” – kā tradicionāls uzņēmums ar dziļām saknēm dzimtajā zemē, AS „Smiltenes Piens” apzinās labu darbu nozīmi valsts un savas pilsētas attīstībā, sabiedrības saliedētībā un personības izaugsmē. Tāpēc uzņēmums regulāri un ar prieku palīdz tiem, kam nepieciešama palīdzība. AS “Smiltenes Piens” atbalstu sniedzis novada daudzbērnu un aizbildņu ģimenēm, dāvinot dāvanu kartes. Lai veicinātu izglītības darbību novadā, iedrošinātu skolēnus jauniem sasniegumiem un novērtētu līdzšinējo mācību procesu, sadarbībā ar AS „Smiltenes piens” jau vairākus gadus tiek organizēts konkurss Smiltenes novada 7. - 12. klašu skolēniem un Smiltenes tehnikuma audzēkņiem par uzcītību un sasniegumiem dabaszinātnēs. Katru gadu naudas balvas no AS „Smiltenes piens” saņem vairāk nekā 40 novada jaunieši. Uzņēmums aktīvi piedalās Smiltenes evaņģēliski luteriskā baznīcas sakārtošanā, kā arī atbalsta dažādas sporta un kultūras organizācijas.
 • Nominācijā “Ieguldījums Smiltenes novada tēla popularizēšanā” balvu saņēma A/S “Smiltenes Piens” – uzņēmums, kurš aktīvi popularizē ne tikai savu produkciju- ekskluzīvos sierus, gardos un sātīgos biezpienus, izsmalcinātos un oriģinālos biezpiena izstrādājumus, bet arī visu Smiltenes novadu, jo visi zina, ka zīmols “Smiltenes Piens” nāk no Smiltenes. Uzņēmums ir saņēmis dažādas atzinības kā Latvijas, tā ārvalstu konkursos, kā arī šogad tika saņemta galvenā nozares balva “Sējējs” nominācijā “Gada uzņēmums pārtikas ražošanā”.  Zīmolu “Smiltenes piens” pazīst un novērtē arī ārpus Latvijas robežām – Igaunijā, Vācijā, Izraēlā un ASV.
Soc_atbildigs_uznemums_2017

Balvu A/S “Smiltenes Piens” pasniedza Smiltenes novada domes priekšsēdētāja vietniece Aija Cunska.


 • Nominācijā “Smiltenes novada jaunais uzņēmējs” balvu saņēma SIA “RIK mežs” – jauns un veiksmīgs Smiltenes novada uzņēmums, kas savu saimniecisko darbību ir uzsācis pavisam nesen. Uzņēmuma īpašnieks Jānis Dudelis pēc Latvijas Lauksaimniecības universitātes un Zviedrijas Lauksaimniecības Zinātņu universitātes absolvēšanas, veiksmīgi sāka darboties Valmieras Biznesa un inovāciju inkubatorā un 2015. gadā nodibināja savu uzņēmumu SIA “RIK mežs”. Uzņēmums nodarbojas ar mežsaimniecisko darbu plānošanu un to izpildi, kopjot jaunaudzes, stādot mežu vai izstrādājot cirsmas. Uzņēmums palīdz veicināt veselīga un vērtīga meža attīstību, veidojot ainavisku skaistu mežu.
Dudelis_2017

Smiltenes novada jaunais uzņēmējs – SIA “RIK mežs”.


 • Nominācijā “Smiltenes novada labākais darba devējs” balvu saņēma SIA “GRAANUL INVEST” – Igaunijas uzņēmuma "Graanul Invest" meitas uzņēmums, kas ir lielākais koka granulu ražotājs Baltijas valstīs. 2016. gadā uzņēmumā strādāja vairāk nekā 30 darbinieki. SIA “Graanul Invest” darbinieki jūtas novērtēti, jo saņem labu, regulāru algu, sociālās garantijas, kā arī darbā ir izaugsmes iespējas. 2014. gadā "Graanul Invest" saņēma Latvijas Darba Devēju Konfederācijas balvu kā labākais darba devējs Vidzemes reģionā. Pagājušajā gadā SIA “Graanul Invest” ir viens no lielākiem iedzīvotāju ienākuma maksātājiem uz vienu darbinieku Smiltenes novadā.
Granuul_Invest_2017

Balvu  SIA “GRAANUL INVEST”  pasniedza Latvijas Darba devēju konfederācijas ģenerāldirektore Līga Meņģelsone.


 • Nominācijā “Uzņēmējdarbības būve” balvu saņēma SIA “Dzērves nami” – 2013. gada Smiltenes novada dome nolēma nodot nomā ar apbūves tiesībām SIA  “Dzērves nami” zemes gabalu Smiltenē, Kaikas ielā 1, ar kopējo platību 9802 m2, tādējādi atbalstot uzņēmējdarbības attīstītu novadā. Salīdzinoši īsā laikā uzņēmums spējis sakārtot pašvaldības iznomāto zemi un uzcelt kravas automašīnu servisa ēku, attīstot savu uzņēmējdarbību un sniedzot nepieciešamu pakalpojumu Vidzemē. Līdz ar jaunās servisa ēkas atklāšanu, Smiltenes pilsētā  ir sakārtota viena industriālās zonas teritorija, ir radītas jaunas darba vietas un jauna prakses vieta Smiltenes tehnikuma audzēkņiem.
Dzerves_nami

Balvu SIA “Dzērves nami” pasniedza Latvijas Valsts ceļi” valdes priekšsēdētājs Jānis Lange. 

2016. gada 4. novembrī Smiltenes pilsētas Kultūras centrā notika pasākums “Smiltenes novada uzņēmējs”, lai pateiktos vietējiem uzņēmumiem par ieguldījumu novada attīstībā.

Balva_2016
 • Pasākuma laikā tika godināti novada uzņēmumi vairākās nominācijās.  Kā trīs lielākie nodokļu maksātāji nominācijā “Lielākais nodokļu maksātājs Smiltenes novada pašvaldības budžetā 2015.gadā” Smiltenes novada domes apbalvojumus saņēma:

SIA “Firma Madara 89”- pārtikas un nepārtikas preču vairumtirdzniecības un mazumtirdzniecības uzņēmums Latvijā, kas dibināts 1993. gadā. Uzņēmums ir virzīts uz realizācijas apjoma palielināšanu, tādēļ ik gadu tiek atvērtas jaunas mūsdienīgas tirdzniecības vietas. Šobrīd tie ir vairāk nekā 70 veikali ar mums labi atpazīstamajām preču zīmēm: “top!”, “minitop!” un “LABAIS”. Uzņēmuma apgrozījums katru gadu pieaug, un tā attīstību pierāda arī strādājošo skaits – 2015. gadā tie ir bijuši vairāk nekā 950 darbinieki.

SIA “8CBR” – ir viens no vecākajiem un lielākajiem ceļu un tiltu būves uzņēmumiem Latvijā, kas dibināts 1959. gadā. Uzņēmuma lielākā vērtība ir zinošie, profesionālie un pieredzes bagātie darbinieki, kuru skaits pārsniedz 200. Paveiktie, kā arī šobrīd realizējamie objekti ir atrodami visā Latvijā. Modernās tehnoloģijas un uzņēmuma darbinieku lielā pieredze rada augstu ilgtermiņa kvalitāti, drošību un estētisku iekļaušanos apkārtējā vidē. SIA „8 CBR” – tā ir stabilitāte gan attiecībā uz darbiniekiem, gan partneriem, gan pasūtītājiem.

Lacbergs_2016

SIA “TROLL Smiltene” – ir viens  no lielākajiem mēbeļu ražotājiem Latvijā. Mēbeļu izgatavošanā tiek izmantota dabīga koksne, un tās apstrāde notiek tikai ar ūdens bāzes lakām un krāsām, arī izmantotās līmes ir bez toksiskiem savienojumiem, kas ir pamats bērniem drošām mēbelēm. Uzņēmumā tiek veikts pilns ražošanas cikls – no Latvijā auguša kokmateriāla iepirkšanas līdz sapakotam produktam. Uzņēmuma ražotās bērnu mēbeles iecienījusi ir arī Zviedrijas karaliskā ģimene. “TROLL nursery” produkcija pieejama Eiropā, Amerikā un pat Austrālijā.

Troll_2016

 • Nominācijā “Lielākās ražošanā ieguldītās investīcijas 2015. gadā”  apbalvojumus saņēma arī trīs uzņēmumi:

ZS “Kalējiņi 1” – uzņēmums par spīti problēmām piena nozarē joprojām saskata perspektīvas piena lopkopībā, turpinot attīstīt, modernizēt un palielināt saimniecību. Saimniecības un ražošanas modernizācijai ir veiksmīgi piesaistītas ievērojamas investīcijas, bet nu jau vairāk nekā 800 liellopiem ir radīti maksimāli komfortabli apstākļi, izmantojot modernās tehnoloģijas un inovatīvas ganāmpulka turēšanas metodes. 

Kalejini_2016

ZS “Rožkalni” – saimniecība, kura no 5 hektāriem ir izaugusi līdz saimniecībai, kas apstrādā vairāk nekā 1200 hektārus, galvenokārt nodarbojoties ar graudkopību. Saimniecību raksturo nepārtraukta attīstība un investīcijas ražošanā, tiek izmantota modernākā lauksaimniecības tehnika, kas ievērojami paaugstina ražību un atvieglo cilvēku darbu. Mērķtiecīgums, zināšanas un inovāciju pielietojums ir šīs saimniecības panākumu atslēga.

Rozkalni_2016

AS “Smiltenes piens” – ir vadošais piena produktu ražotājs un eksportētājs reģionā. Vairāk nekā gadsimtu kopjot tradīcijas, nemitīgi paaugstinot meistarību un veicot investīcijas ražošanā, ir kļuvis par vienu no savas nozares līderiem Latvijā. Zīmolu “Smiltenes piens” pazīst un novērtē arī ārpus Latvijas robežām, godalgots dažādos pašmāju, kā arī starptautiskajos konkursos. 


 • Balvu nominācijā “Lielākais ziedojuma veicējs Smiltenes novada attīstībai 2015. gadā” saņēma SIA “Firma Madara 89”. Uzņēmums aktīvi iesaistās sabiedriskajos procesos, sniedzot savu finansējumu gan kultūras iestādēm, gan arī dažādiem pasākumiem, kas saistīti ar sportu un izglītību. 2015. gadā uzņēmums ziedojis savus līdzekļus arī Smiltenes novada domes attīstībai –  ziedotie līdzekļi tiek ieguldīti novada infrastruktūras attīstībā, kā arī kultūras pasākumu organizēšanā.

 • Nominācijā  “2015. gada uzņēmējdarbības jaunbūve, kas vislabāk iekļaujas vidē” apbalvots tika uzņēmums SIA “Lauku apgāds un meliorācija”, kurš 2015. gadā ekspluatācijā nodeva jaunu tirdzniecības un servisa centru, kurš tika izvirzīts arī Latvijas Arhitektūras gada balvai. Būve ir labi pamanām, iebraucot Smiltenes pilsētā – tā harmoniski iekļaujas apkārtējā ainavā un ir pierādījums mūsu novada uzņēmēju panākumiem.
LAM_2016

 • Nominācijā “Veiksmīgākie ieguldījumi tūrisma objekta attīstībā 2015. gadā” pašvaldības balvu saņēma SIA “Mežrozes IG”.  2014. gadā uzņēmums iegādājās Latvijā iecienīto atpūtas bāzi “Silmači”, kur ir veikti ievērojami renovācijas un sakārtošanas darbi, izveidojot mūsdienīgu atpūtas vietu. Pateicoties “Silmaču” ietilpībai un gultas vietu skaitam, novadam ir iespēja piesaistīt tos, kas meklē vietu lieliem pasākumiem. Priecē, ka jaunie saimnieki ir ar mūsdienīgu skatījumu un darbojas ar plašu vērienu.

2015. gada 6. novembrī Smiltenes pilsētas Kultūras centrā pirmo reizi notika uzņēmējiem veltīts pasākums “Smiltenes novada Uzņēmējs”, kuru rīkot ierosināja novada uzņēmēju konsultatīvā padome un kurā tika runāts par ekonomikas aktualitātēm pasaulē, Latvijā un Smiltenē, kā arī par panākumiem iepriekšējā gadā apbalvoti Smiltenes novada uzņēmēji.

Uznemeju_balva_2015

Smiltenes novada domes apbalvojumus uzņēmēji saņēma divās nominācijās:

“Lielākais nodokļu maksātājs Smiltenes novada pašvaldības budžetā 2014. gadā – kā trīs lielākie nodokļu maksātāji Smiltenes novada domes apbalvojumus saņēma:

 • SIA “FIRMA MADARA 89”;
 • SIA “8CBR”;
 • SIA “TROLL Smiltene”.
Nodoklu_maksataji_2015

“Lielākās ražošanā ieguldītas investīcijas 2014. gadā” – kā lielākie investori ražošanā 2014. gadā apbalvojumus saņēma:

 • A/S “SMILTENES PIENS”;
 • SIA “SMILTENE IMPEX;
 • SIA “GRAANUL INVEST”.
Investicijas