Monētas

Bronzas monētu pasniegšana Smiltenes novadā deklarētiem jaundzimušajiem bērniem un viņu vecākiem aizsākās 2016. gadā.

Bronzas monēta, kuras aversā attēlots bērnu plaukstu nospiedums, bet reversā Smiltenes novada pašvaldības logo un sauklis “Smiltenes novadā sanāk!” tiek pasniegta, lai godinātu un atbalstītu ģimeniskās vērtības un sveiktu novadā dzimušos bērnus. Pasākuma laikā tiek izrādīta uzmanība katram bērniņam, jo bērni turpinās mūsu iesāktos darbus, nodos tālāk mūsu dotās zināšanas, tādēļ būsim atbildīgi pret savu bērnu, savu ģimeni un savu tautu. Bronzas monētiņas tiek pasniegtas bērniem ar vecākiem, kuri par savu dzīves un ģimenes veidošanas vietu izvēlējušies Smiltenes novadu.

Bronzas monētiņu pasniegšanu organizē Smiltenes novada Dzimtsarakstu nodaļa

Dace Ērģele

Nodaļas vadītāja
dace.ergele [at] smiltenesnovads.lv

2023. gadā norisinājās svinīgie pasākumi, kuros 158 bērniem, kuri dzimuši 2022. gadā, tika pasniegtas bronzas monētas. Jaundzimušo sveikšana šogad norisinājās augusta mēneša ietvaros - Smiltenē, Raunā un Apē.

Pasākums Smiltenes kultūras centrā notika 2023. gada 5. augustā, kurā tika sveikti 111 jaundzimušie un viņu ģimenes. Smiltenes novada pašvaldība izsaka pateicību visiem, kas palīdzēja pasākuma rīkošanā un dziedošajam bērnu vokālajam ansamblim “Blēņas” (vadītāja Signe Baltere) par muzikālo prieku!

Nākamais godināšanas pasākums norisinājās 19. augustā, Raunas kultūras namā, kur godināti tika 27 jaundzimušie un viņu ģimenes. Paldies par pasākuma lieliskās gaisotnes radīšanu Smiltenes novada pašvaldība saka mūzikas skolotājai Dacei Ābramai.

Mēneša noslēgumā, 26. augustā, Apes pilsētas svētku laikā tika sveikti 20 jaundzimušie un viņu ģimenes. Pasākums noritēja pirmsskolas izglītības iestādē ”Vāverīte”, kur svinīgu atmosfēru nodrošināja bērnu vokālais ansamblis “Blēņas” (vadītāja Signe Baltere).

Tās 2022. gada jaundzimušo ģimenes, kuras bija ielūgtas, bet nevarēja ierasties uz pasākumu, aicinātas saņemt piemiņas monētiņu Smiltenes novada Dzimtsarakstu nodaļā, Raunas pagasta pārvaldē vai Apes pilsētas un pagasta pārvaldē.

Vēlam veselību un laimi dzīves ceļā gan jaundzimušajiem, gan viņu vecākiem un ģimenes locekļiem!