Kontakti

kino [at] smiltenesnovads.lv

Atrašanās vieta

Gaujas iela 1, Smiltene, Smiltenes novads, LV-4729
Smiltenes kinozāle

Biļešu kases darba laiks (sestdiena, svētdiena: stundu pirms kino seansa):

  • Pirmdiena 8.00-19.00
  • Otrdiena 8.00-19.00
  • Trešdiena 8.00-19.00
  • Ceturtdiena 8.00-19.00
  • Piektdiena 8.00-19.00
  • Sestdiena Slēgts
  • Svētdiena Slēgts

Darbinieki

Līga Gabrāne

Kinoprojicētāja
kino [at] smiltenesnovads.lv

Kino izrādīšanai Smiltenē ir sena vēsture, tā ir gluži kā Smiltenes tradīcija, jo jebkuros laikos ļaudis un vietējās varas vīri savā pilsētā vēlējušies rast iespējas kinofilmu baudīšanai.

Pagājušā gadsimta sākumā kino Smiltenē iesākās ar paretām izrādēm Kelpīšu šķūnī, kur ļaudis paši sanesa solus un krēslus, bet visiem aizmugurē tarkšķēja projektors. Pieticīgo ēku iznīcināja kara ugunis. Kino ēru ar varenu soli turpināja apņēmīgā smilteniete Anna Andrejeva, kura 1926. gadā atvēra savu stacionāro kinematogrāfu “Atpūta”. Šo gadu var atzīmēt kā Smiltenes kino dzimšanas gadu. Ēka nodega 1944. gadā. Kādu laiciņu filmas izrādīja Baznīcas laukuma ēkā, kur tagad atrodas bibliotēka. Pēc tam pilsētas saimnieki nolēma kino vajadzībām atjaunot nodegušo Smiltenes evaņģēliski luteriskai draudzei piederošo māju Gaujas ielā (tagadējā Sporta skola). 1949. gadā ēka bija pilnībā pārbūvēta stacionārā kino vajadzībām, un kinoteātri nosauca par “Gaisma”. Kinoteātrī filmas izrādīja līdz 1963. gadam. Kad tā gada rudenī atvērās kinoteātris “Kosmoss” jaunuzceltā kultūras nama – kino kompleksā, tad sākās platekrāna filmu izrādīšana.

Šajā vietā kinoteātris atrodas arī mūsdienās. 2011. gadā kopā ar kultūras nama renovāciju lielajā atjaunotnē iesaistīja arī kinoteātri. Pēc trim gadiem, ar Smiltenes novada dome kinoteātrim iegādājās tam laikam jaunāko, digitālo aparatūru, un jaunā kino ēra Smiltenē varēja sākties.  Nelielais, 83 vietu, kinoteātris ar ērtajām sēdvietām joprojām turpina savu darbu, piedāvājot skatītājiem jaunākās, dažāda žanra filmas. 

Kino biļešu cena  EUR

Skolēniem, studentiem 

4,00

Pieaugušajiem

5,00

Pensionāriem

3,00

Kinozālē ir aizliegts ienest ēdienus un dzērienus!