foto autobuss

Sociālās integrācijas valsts aģentūrā (SIVA) šī gada 15. maijā notiks informatīvi praktisks seminārs “Brančs ar pievienoto vērtību: Sociālā atbildība – ieguldījums iekļaujošā sabiedrībā”. Semināra mērķis ir rosināt domāt par sociālās atbildības veicināšanu uzņēmējdarbības jomā, vairojot izpratni par iekļaujošu vidi dažādām sabiedrības grupām.

Pasākuma laikā valsts publiskā un privātā sektora, kā arī nevalstisko organizāciju pārstāvji un SIVA koledžas mācībspēki, studējošie un absolventi dalīsies pieredzē par nodarbinātības iespējām personām ar funkcionāliem traucējumiem, tādējādi veicinot izpratni par iekļaujošu sabiedrību.

Paneļdiskusijā “Sociālā atbildība – ieguldījums iekļaujošā sabiedrībā” tiks meklētas atbildes un risinājumi uz tādiem jautājumiem kā ilgtermiņa atbalsta mehānismu veidošana, lai iekļaušana nav tikai "viens labs piemērs", bet gan sistēma, sociālās atbildības un ekonomiskā izdevīguma līdzsvarošana uzņēmējdarbībā un izglītības iestādes loma iekļaujošas darba vides veidošanā. Tiks pārrunāti ieguvumi, izaicinājumi, šķēršļi un atziņas, veicinot sociālo atbildību darba tirgū.

Paneļdiskusijā piedalīsies 10 dalībnieki: SIA “Rimi” personāla atlases un darba devēja zīmolvedības vadītāja Signe Krūma un darbinieks un SIVA koledžas absolvents Armands Auziņš, SIA “Liko–R” valdes loceklis Linards Kovaļevskis un darbinieks Jānis Kajons, Latvijas Universitātes Rododendru selekcijas un izmēģinājumu stacijas “Babīte” direktors Kristaps Kundars, SIA “tiptip.lv” vadītāja Nora Heinrihsone, Nodarbinātības valsts aģentūras darba tirgus departamenta vadītāja Eva Lossane, SIVA direktores vietniece profesionālās rehabilitācijas jomā Solveiga Kabaka un SIVA koledžas pasniedzējs Uldis Vītoliņš, kā arī Labklājības ministrijas darba tirgus politikas departamenta direktors Imants Lipskis. 

Pēc Labklājības ministrijas 2025. gadā publicētā “European Social Enterprise Monitor” pētījuma apkopojuma “Latvijas sociālās uzņēmējdarbības pārskats”, Latvijā līdz 2024. gada rudenim bija reģistrēti 230 sociālie uzņēmumi, kuri ar saimniecisko darbību veic labvēlīgu sociālo ietekmi, nodarbinot mērķa grupas vai uzlabojot dzīves kvalitāti tām mērķa grupām, kuru dzīvi ietekmē nozīmīgi sociāli jautājumi. 35,2 % no Latvijas sociālajiem uzņēmumiem darbojas izglītības nozarē, bet 27,8 % – mākslas, izklaides un atpūtas jomā. Arī SIVA savā darbībā iekļauj sociālas atbildības praksi, ne vien sniedzot rehabilitācijas un izglītības iespējas personām ar funkcionāliem traucējumiem, bet arīdzan nodrošinot darbavietas 33 darbiniekiem ar invaliditāti. 

 “Brančs ar pievienoto vērtību” ir ikgadējs notikums SIVA. Rīkojot to informatīvi praktiska semināra formātā, SIVA aicina nozares speciālistus un darba devējus dalīties pieredzē un kopīgi meklēt risinājumus aktuālām tēmām nodarbinātības un izglītības jomā. 2023. gadā pasākums nopelnīja atzinību, kad Eiropas Komisija iekļāva to labās prakses katalogā, lai veicinātu personu ar invaliditāti nodarbinātību un mazinātu stereotipus. 

Plānots, ka ar seminārā “Brančs ar pievienoto vērtību: Sociālā atbildība – ieguldījums iekļaujošā sabiedrībā” gūtajām atziņām ikviens interesents pēc pasākuma varēs iepazīties SIVA Facebook lapā un tīmekļa vietnē.

SIVA ir labklājības ministra pārraudzībā esoša tiešās pārvaldes iestāde, kuras mērķis ir veicināt cilvēku ar invaliditāti un personu ar funkcionāliem traucējumiem sociālo integrāciju, nodrošināt iespēju saņemt profesionālo rehabilitāciju un iegūt profesionālo vidējo vai pirmā līmeņa profesionālo augstāko izglītību.


Sagatavoja: Ineta Šķēle, SIVA sabiedrisko attiecību speciāliste