Kolektīva žanrs
Vokālais ansamblis
Kolektīva veids
Sieviešu
Darbības vieta
Launkalnes Tautas nams
  • Vadītāja - Signe Baltere

  • Launkalnes Tautas nama sieviešu vokālais ansamblis dibināts 2012. gada 22. februārī. Pirmais mēģinājums 8. martā. Ansamblis tapis pēc launkalniešu vēlēšanās “izkrāsot” savu ikdienu, sanākot kopā pie tējas un kafijas tases, iepazīstot vienam otru un iegūstot jaunu pieredzi. Kas gan cilvēkus spēj vairāk vienot kā dziesma?
  • Ansambļa sastāvā ir 10 dalībnieces vecumā no 25 – 55 gadiem. Sastāvs sāka pulcēties vēl nezinot, kas to vadīs, taču uzrunājot dažus iespējamos kandidātus, launkalniešu izaicinājumam piekrita Signe Baltere (tajā laikā Lielpētere), kas arī vēl šobrīd ir “Anemoņu” vadītāja.
  • Pirmo gadu ansamblis darbojās bez nosaukuma. Taču savu vārdu “Anemones” tas ieguva 2012. gada septembrī no pašu dalībnieču piedāvātiem variantiem. Ir gadījumi,kad pasākumos tiek nodēvētas arī par Amazonēm. 
  • Ansamblis piedalās tur, kur viņu vēlās redzēt un dzirdēt. Dzied dažāda rakstura dziesmas – katram gadalaikam un situācijai.. gan ar klavieru pavadījumu, gan fonogrammām, gan a-capella. Ļoti patīk pievienot dziesmām horeogrāfiskus elementus. Anemones var būt gan kārtīgas un liriskas, gan ietērpties dullos tērpos un ieraut visus rotaļās. Koncerta tērpiem dalībnieces neko nežēlo un katrai mājās noteikti ir atsevišķs “Anemoņu skapis” ansambļa lietām. 


Mērķis: Nest tautā pašu radītus jaundarbus, kā arī piešķirt krāsu un sniegt jaunu “elpu” sen aizmirstām dziesmām un komponistiem. Ar smaidu, pozitīvu attieksmi un dziesmu, pārstāvēt savu pagastu un novadu Latvijā un pasaulē.