Datums 4. jūlijs, 2024
Laiks9.00–15.30
Vieta Daudzfunkcionālais sporta komplekss “Teperis”
MTBO

No 2024. gada 4. līdz 7. jūlijam Smiltenes pievārtē esošajā sporta kompleksā “Teperis” pirmo reizi Latvijā norisināsies pasaules līmeņa sacensības MTB orientēšanās sportā (MTBO), kur vienlaicīgi tiks aizvadīts kā Pasaules kausa 2. posms, tā arī U23 pasaules čempionāts. Plānots, ka kopumā sacensībās piedalīsies ap 200 dalībnieku no aptuveni 20 valstīm.

Jau šobrīd norisinās aktīvi sagatavošanās darbi, lai Latvija varētu uzņemt Pasaules labākos MTB orientieristus no tādām valstīm kā Čehija, Somija, Vācija, Francija, Spānija, tostarp pieteikušies arī Jaunzēlandes sportisti. Sacensības norisināsies trīs dažādās disciplīnās: sprintā, kur sportisti Smiltenē veiks aptuveni 6-8km, apmeklējot 23-30 kontrolpunktus; garajā distancē, kur uzvarētāji distancē pavadīs tuvu divām stundām un pieveiks 40-47 km mežā un jauktajā stafetē ar masu startu. Paralēli Pasaules kausa un U23 pasaules čempionāta ieskaitēm visās distancēs norisināsies arī publiskās sacensības, kur dalību varēja pieteikt ikviens interesents.

MTB orientēšanās sports (MTBO) ir izturības sporta veids, kas apvieno divus sporta veidus: orientēšanos un kalnu riteņbraukšanu. Dalībnieki izmanto karti, lai orientētos cauri vairākiem kontrolpunktiem dažādā un bieži vien nelīdzenā apvidū. Mērķis - pabeigt distanci pēc iespējas īsākā laikā, izvēloties visefektīvāko maršrutu starp kontrolpunktiem. Sporta veids pieprasa gan fizisko noturību uz velo, gan ātru domāšanu precīzai spējai orientēties.

Pasākumu organizē Starptautiskā Orientēšanās federācija, Latvijas Orientēšanās federācija sadarbībā ar Smiltenes novada pašvaldību un orientēšanās klubu "Azimuts". Sacensības piektdien (sprints) un svētdien (stafete) būs iespējams skatīties arī TV pārraidē un tiešsaistē. Jāpiebilst, ka šīs sacensības norisinās “10 MTBO dienas Latvijā” ietvaros, kur pirms PK posma, orientēšanās sacensību “Kāpa 2024” apvidos norisināsies arī MTBO Latvijas un Baltijas čempionāti .

MTBO