Datums 1. jūlijs, 2024 – 1. septembris, 2024
Laiks8.00–16.00
Vieta Gaujienas pagasts, Latvijas Mākslinieku savienības (LMS) muzejs “Zvārtavas pils”
Zvārtava

Latvijas Mākslinieku savienības (LMS) muzejā Zvārtavas pils” no 1.jūlija izstādē “Plenērs 2024” būs apskatāmi Gaujienas mūzikas un mākslas skolas (GMMS) vizuāli plastiskās mākslas programmas audzēkņu darbi un skices. Izstāde tapusi LMS un GMMS sadarbības projekta ietvaros.

Plenērs GMMS 4.-7.klases mākslas programmas audzēkņiem norit katru gadu vasaras sākumā. Plenēra norise ir mācību nodarbības ārpus klases jeb zaļā prakse, kurā šogad  no 4. līdz 6. jūnijam audzēkņi gleznoja un zīmēja Gaujienas muižas ansambļa un Zvārtavas pils muižas kompleksa vēsturiskās arhitektūras un parku ainaviskās detaļas, kā arī studēja krāsu tumšgaišās un siltvēsās attiecības, un gaismēnu likumības.

Plenēra laikā Zvārtavas pilī notika muzejpedagoģiskās nodarbības, kurās māksliniece, Zvārtavas pils kupola autore Māra Kārkliņa sniedza vitrāžas meistarklasi, iepazīstinot ar kupola vitrāžas veidošanas specifiku. Arhitektes Inetas Riepnieces vadībā audzēkņi pētīja Zvārtavas pils un Gaujienas pils arhitektūru, iezīmējot 19. gs. arhitektūras uzbūvi un rotājumu stilistiku. Vizbulīte Jaukule sniedza ieskatu 20. gs. 2.puses un šī brīža latviešu mākslinieku radīto gobelēnu krāsu salikumos un sižetu motīvos, kā arī porcelāna vāžu kompozīcijās.

Plenēra laikā audzēkņi viesojās Igaunijā, apmeklēja tematisko parku “Poķu zeme” Veru novada un Pelvas novada pierobežā Igaunijā, kur iepazina mākslinieka, gleznotāja, rakstnieka, grāmatu grafiķa Edgara Valtera (1929-2006) daiļradi. Jāatzīmē, ka tematiskais parks ir veidots pēc Edgara Valtera grāmatas “Poķu grāmata” motīviem, tur sastopami grāmatas varoņu dabiskie prototipi, ēkas, interjera elementi, kā arī autora mākslas darbu un grāmatu ilustrāciju ekspozīcijas. Varbuses ciemā Pelvas novadā tika apmeklēts Igaunijas Ceļu muzejs, kur plenēra dalībnieki varēja studēt futūrisma mākslas virzienu.

GMMS audzēkņu darbu izstāde “Plenērs 2024” Zvārtavas pilī būs apskatāma līdz 1.septembrim.

Zvārtava

Plenēra pedagogi (GMMS): Māra Kārkliņa, Vizbulīte Jaukule, Ineta Riepniece un Dace Lazdiņa-Ivanova.

 

Latvijas Mākslinieku savienības (LMS) muzejs Zvārtavas pils”

Darba laiks: O.-Sv. 12.00 – 17.00

Gaujienas pagasts, Smiltenes novads

www.zvartavaspils.lv

 

Attēlos: izstādes “Plenērs 2024” plakāts, autore Dace Lazdiņa-Ivanova.

Māksliniece Māra Kārkliņa vada meistarklasi, publicitātes foto

Informāciju sagatavoja:

Igors Dobičins

26628302