Datums 5.–6. jūlijs, 2024
Laiks20.00
Vieta Rauna
pļava

Festivāla “Rodam Raunā” 2024. gada tēma ir pļava un  moto – ko sēsi, to pļausi.  Festivāls norisināsies no 5. jūlija līdz 6. jūlijam.
Atklāšana notiks 5. jūlija vakarā Kolekcijas dārzā, Raunā – augu valstībā, smaržu un krāsu ielenkumā.
Tajā izskanēs Ances Krauzes un Zigfrīda Muktupāvela koncertprogramma “VIOLETS” – Austras Skujiņas dzeja Jāņa Lūsēna mūzikā. Biļetes iegādājamas https://www.bilesuparadize.lv/lv/event/140796
Skaņas baudījumu papildinās cilvēka veidots dabas krāšņums ar hortenziju, bērzu, priežu un citu skaistu augu ainavu.
6. jūlijā no plkst. 9.00 līdz 15.00 Raunas stadionā amatnieku un mājražotāju tirgus, dažādas aktivitātes, meistarklases – ekoprints, zaļās receptes, hidrolāti, skrubji, pļavas darbnīca, smaržu darbnīca, tējas darbnīca u.c.
Mazākajiem festivāla apmeklētājiem piepūšamās atrakcijas un radošas nodarbes.

Dienas vidū Raunas pilsdrupu estrādē izcilā pedagoga, latviešu kora mūzikas pamatlicēja un tautas dziesmu vācēja Jāņa Cimzes 210. jubilejas koncerts “Rotā Dziesma”. Dziesmas izdziedās astoņi koru kolektīvi, solisti – Ginta Krievkalne, Andris Ērglis un muzikāli pavadošā grupa Kristapa Krievkalna vadībā.

Dienas gaitā – Diskusija zaļā pļavā.
Iespēja iesaistīties diskusijā, uzklausīt, izteikt viedokli un mācīties ar atbilstošās nozares pārstāvjiem un profesionāļiem. “Ēdienkartē” divas tēmas – Eiropas zaļais kurss un Neapzinātie pļavas ziedi – novada muižas.

Būs iespēja aplūkot dažādas tehnikas, gan jaunākas, gan tādas, kas bijušas par palīgiem cilvēkiem jau vārākus gadu desmitus. Papildus uzzināt jaunākos risinājumus agronomijā, lauksaimniecībā – kas jauns un inovatīvs pieejams mūsdienās. Cik attīstīta ir nozare? Tās tendences un daudz kas cits.

Noslēgumā – Raunas pilsdrupu estrādē grandiozi košu vakaru garantēs grupa “Dziļi Violets” un Sanda Dejus – muzikāli radošā apvienība “Uz labu laimi”. Izskanēs tautā labi atpazīstamas dziesmas un, iespējams, arī ne tik zināmas – nu, kas to lai zina! Par atmosfēru noteikti parūpēsies arī pati Sanda!
Nakts balle ar leģendāro grupu Dakota.

violets
pļava