Konkursa mērķis – sniegt atbalstu Smiltenes novada uzņēmumu un fizisko personu projektiem, kas tiek realizēti Smiltenes novadā un kuru rezultātā tiek radīti jauni produkti un pakalpojumi vai tiek radītas jaunas darbavietas. 

 • Konkursā projekta pieteikumus var iesniegt:
  • juridiska vai fiziska persona, kas reģistrējusies kā saimnieciskās darbības veicējs vai kas projekta apstiprināšanas gadījumā reģistrēsies kā saimnieciskās darbības veicējs vai komersants, un kas atbilst šī nolikuma prasībām.
 • Projektu ideja:
  • komercdarbības ideja, ko pretendents apņemas īstenot Smiltenes novada administratīvajā teritorijā, saņemot līdzfinansējumu.
 • Līdzfinansējums: 
  • līdz 4000,00 EUR, nepārsniedzot 80% no iesniegtās projektu izdevumu tāmes. 
 • Projektu ideju pieteikšana un konkursa norise:
  • pieteikumu iesniegšana notiek pašvaldības izsludinātajā termiņā; 
  • konkursam iesniegtos projektus izvērtē Smiltenes novada pašvaldības domes izveidota un apstiprināta konkursa komisija;
  • pieteikuma vērtēšana notiek trīs kārtās – 1. kārtā vērtē pieteikuma atbilstību nolikuma prasībām, 2. kārtā atbilstību saturam un kvalitatīvajiem vērtēšanas kritērijiem, 3. kārtā pretendenta prezentāciju;
  • par konkursa uzvarētājiem pasludina pretendentus, kuru pieteikumi pēc vērtēšanas saņēmuši vislielāko punktu skaitu;
  • lēmumu par konkursa rezultātiem komisija pieņem ne vēlāk kā 30 darba dienu laikā pēc pieteikumu iesniegšanas termiņa beigām un to apstiprina Smiltenes novada pašvaldības dome. 
 • Konkursa nosacījumi un pieteikumu iesniegšanas kārtība:

Konkursa izsludināšana 2024. gadā
 • Pieteikumu iesniegšana līdz 31. maijam.
 1. Projekts “Mobila angāra (tents) iegāde velo amfībijas BeTRITON nomas punkta ierīkošanai un noliktavas vajadzībām”, SIA “BeTRITON”, piešķirts līdzfinansējums 2990 EUR. Projekta mērķis – nodrošināt unikālu pieredzi cilvēkiem gan no Latvijas, gan ārvalstīm – elektro velo amfībijas nomu.
 2. Projekts “Inventāra iegāde ABA terapijai”, Inga Švēde, piešķirts līdzfinansējums 3000 EUR. Projekta mērķis – nodrošināt ABA terapijas pakalpojumu novada iedzīvotājiem.
 3. Projekts “Medicīniski vērtīgu un gurmānu sēņu audzēšana”, Dāgs Rūdis Bareika, piešķirts līdzfinansējums 2289,32 EUR. Projektu mērķis – attīstīt dažādu vērtīgu sēņu audzēšanas pakalpojumu gan patēriņam ēdināšanas biznesā, gan medicīnā.
 4. Projekts “TWO TALES preces mājdzīvniekiem”, Evita Graudiņa, piešķirts līdzfinansējums 2500 EUR. Projekta mērķis noderīgu, daudzreiz lietojamu tērpu izgatavošana mājdzīvniekiem, kuri atkopjas no traumām vai citiem veselības traucējumiem. 
 5. Projekts “Dzīvžogu un mākslīgo koku formu veidošana, izmantojot elektriskās un ar akumulatoru darbināmās dzīvžoga šķēres un trīskāju trepes”, SIA “Tree 3000”, piešķirts līdzfinansējums 2500 EUR. Projekta mērķis ir iegādāties aprīkojumu dažādu apstādījumu formu veidošanai.
 6. Projekts “Grupu fitnesa nodarbības: “BodyPump” un “Funkcionālais treniņš+mobilitāte””,  Ilze Lāce, piešķirts līdzfinansējums 2500 EUR. Projekta mērķis ir iegādāties aprīkojumu enerģiskiem un mūsdienīgiem fitnesa treniņiem.
 7. Projekts “Manikīra un pedikīra pakalpojumi Raunā”, Jana Vītola, piešķirts līdzfinansējums 1279,37 EUR. Projekta mērķis ir piedāvāt Raunas iedzīvotājiem attiecīgo pakalpojumu. 
 8. Projekts “VIKERII grafiskā dizaina un radošo darbnīcu studija”, Kristiāna Līdaka, piešķirts līdzfinansējums 941,31 EUR. Projekta mērķis – piedāvāt grafiskā dizaina pakalpojumu.
 1. Projekts “Triecienviļņa iekārtas iegāde SIA “FIZIO DĀRZS””, SIA “FIZIO DĀRZS”, piešķirts līdzfinansējums 3000,00 EUR. Projekta mērķis ir iegādāties triecienviļņu iekārtu, tādējādi nodrošinot jaunu pakalpojumu – triecienviļņu terapiju Smiltenes novadā. Iesniedzējs
 2. Projekts “Ceļu projektēšana 3D, BIM modeļu izstrāde”, SIA “DE SIGN”, piešķirts līdzfinansējums 3000,00 EUR. Projekta mērķis ir veidot vadošo projektēšanas uzņēmumu ceļu projektēšanas jomā Latvijā, kā arī veicināt eksportu uz Skandināviju. 
 3. Projekts “Evitas darināts”, Evita Ūdre, piešķirts līdzfinansējums 2522,29 EUR. Projekta mērķis ir veidot savu zīmolu un ražot/šūt dažādus produktus (mīļspilveni, iepirkuma somas, mugursomas, rotaļlietas u.c.). 
 4. Projekts “Dārzeņu & augļu spēks vienā karotē", SIA “Lāča oga”, piešķirts līdzfinansējums 3000,00 EUR. Projekta mērķis ir attīstīt inovatīvu augu valsts produktu ražošanu, kura pamatā ir sublimētas izejvielas. 
 5. Projekts “Supo Gaujienā", Roberts Aubēns, piešķirts līdzfinansējums 2320,00 EUR. Projekta mērķis ir veicināt aktīvās atpūtas daudzveidību Smiltenes novadā, piedāvājot SUP dēļu braucienus, kas apvienoti ar jogas un elpošanas aktivitātēm. 
 6. Projekts “SOPA RADA”, Saiva Vantere, piešķirts līdzfinansējums 1000,00 EUR. Projekta ietvaros ir plānots radīt bēbīšu skoliņu, kā arī veidot nelielas bērnu pieskatīšanas grupiņas Smiltenē. 
 1. Projekts “Rindstarpu rušinātāja ar papildrīkiem iegāde”, Smiltenes pagasta zemnieku saimniecība “Saimnieki", piešķirts līdzfinansējums 1109,61 EUR. Projekta mērķis – iegādāties rindstarpu rušinātāju, tādējādi palielinot dārzeņu apjomus un veidojot sezonālos dārzeņu grozus, ko piegādāt pa tiešo gala patērētājiem Smiltenē, Valmierā u.c. Projektu īsteno ”. 
 2. Projekts “3D printēšana automašīnu uzlabošanai ar mūsdienīgām tehnoloģijām”, Kristaps Purmalis, piešķirts līdzfinansējums 3000,00 EUR. Projekta mērķis – ražot individuālās/mūsdienīgās 3d printētas automašīnu detaļas automašīnām, kas vecākas par padsmit gadiem. 
 3. Projekts “Gutāne Baiba – fizioterapeita prakse aprīkojuma iegāde”, Baiba Gutāne, piešķirts līdzfinansējums 2430,65 EUR. Projekta mērķis – iegādāties elektroprocedūru iekārtas un aprīkojumu, lai varētu sniegt jaunu pakalpojumu pacientiem ar bieži sastopamām sūdzībām, saslimšanām kā muskuļu saspringums, sāpes, tirpšana u.c. 
 4. Projekts “Elektrotransporta iegāde, Smiltenes novada popularizēšana”, Ingus Staško, piešķirts līdzfinansējums 3000,00 EUR. Projekta mērķis – radīt jaunu tūrisma pakalpojumu, iegādājoties elektrotransportu ar ko veikt izbraucienus pa Smilteni, tādējādi iepazīstinot pilsētas viesus un interesentus ar pilsētu, pilsētas vēsturi. Projektu īsteno saimnieciskās darbības veicējs. 
 5. Projekts “Kokapstrādes uzņēmuma izveide”, Kaspars Liepiņš, piešķirts līdzfinansējums 1300,00 EUR. Projekta mērķis – izveidot kokapstrādes uzņēmumu Smiltenes novadā, radot jaunas darba vietas. Projektu īsteno saimnieciskās darbības veicējs . 
 1. Projekts “Kondicioniera uzpildes iekārtu iegāde”, Kaspars Boļšis, piešķirts līdzfinansējums 1338,99 EUR. Projekta mērķis ir iegādāties kondicioniera uzpildes staciju BD220, lai nodrošinātu lauksaimniekiem izbraukumu pakalpojumu – kondicioniera uzpildi tehnikai. 
 2. Projekts “Annes Laivas – 2”, SIA “AT Boards”, piešķirts līdzfinansējums 2816,00 EUR.  Projekta mērķis ir iegādāties 3 dažāda izmēra un materiāla hidrotērpus, lai veidotu specializētus 3 stundu ilgus braucienus ar jūras kajakiem un SUP dēļiem Gaujas upē rudens, ziemas un pavasara mēnešos. 
 3. Projekts “Fotopakalpojumu klāsta paplašināšana”, Agnis Melderis, piešķirts līdzfinansējums 2201,60 EUR. Projekta mērķis – paplašināt līdz šim piedāvāto pakalpojumu klāstu, klasiskai fotogrāfijai pievienojot aerofoto.
 4. Projekts “Labiekārtošanas un atpazīstamības objekti SIA Amberfarm tūrisma aktivitāšu attīstībai”, SIA “Amberfarm”, piešķirts līdzfinansējums 2880,00 EUR. Projekta mērķis – attīstīt tūrisma infrastruktūru un atpazīstamību. 
 5. Projekts “Instrumentu un iekārtu iegāde”, SIA “AJ Prospect”, piešķirts līdzfinansējums 800,00 EUR. Projekta mērķis – iegādāties rotācijas lāzernivelieri, ko izmantot uzņēmuma darbības uzlabošanai.
 6. Projekts “Specializētā dārza traktora iegāde”, SIA “A.G.P. pakalpojumi”, piešķirts līdzfinansējums 1963,41 EUR. Projekta mērķis – iegādāties traktoru Grillo Climber, lai sniegtu plašāku un kvalitatīvāku piedāvājumu klāstu pakalpojuma ņēmējiem – daudzveidīgākus zāles pļaušanas pakalpojumus.  
 1. Projekts “Celmu frēzes FSI B22 iegāde”, SIA “A.G.P. pakalpojumi” piešķirts līdzfinansējums 3000,00 EUR. Projekta mērķis – iegādāties celmu frēzi FSI B22, lai nodrošinātu iedzīvotājiem pilnu dārzu un parku apsaimniekošanas procesu – no zālāja pļaušanas līdz nozāģēto koku celmu frēzēšanai. 
 2. Projekts “Pašas Taisīts”, Paula Timermane, piešķirts daļējs līdzfinansējums 1255,21 EUR. Projekta mērķis – uzlabot darba efektivitāti, izgatavojot bērnu un pieaugušo auduma šūpoles, šūpuļus un šūpuļtīklus. 
 3. Projekts “Aģentūras Olee radošās telpas, kur lieliem un maziem darboties prieks",  Santas Sāres-Geržas, piešķirts daļējs līdzfinansējums 659,27 EUR. Projekta mērķis – izremontēt un labiekārtot telpas, lai tajās atvērtu vietu svētku organizēšanai; paplašināt savas darbošanās iespējas, piedāvājot arī izglītojošas lekcijas vecākiem, jaunajām māmiņām, nodarbības kopā ar bērniem, mūzikas terapiju un citas vecākiem un bērniem aktuālas lietas.
 4. Projekts “Transportkastu un glabāšanas kastu ražošana”, SIA “S Visual”, piešķirts  līdzfinansējums 2099,21 EUR. Projekta mērķis ir ražot un piedāvāt klientiem transportkastes un glabāšanas kastes dažādu iekārtu, tehniku pārvadāšanai un glabāšanai. Līdzfinansējums tika piešķirts ražošanas iekārtu iegādei apmērā, lai primāri varētu ražot transportkastes uzņēmuma vajadzībām, kā arī piedāvāt tās citiem. 
 5. Projekts “Uzņēmuma attīstība”, SIA “Kirsītis DA”, piešķirts daļējs līdzfinansējums 1904,79 EUR. Projekta mērķis ir attīstīt saldo ķiršu un dažādu ogu audzēšanu, lai varētu piedāvāt svaigas ogas ne tikai Smiltenes novadā, bet arī blakus esošos novados. 
 6. Projekts “Sup House Vasaras terase”, SIA “Go Prost”, piešķirts līdzfinansējums 3000,00 EUR. Projekta īstenošanas rezultātā Smiltenē, pie Tepera ezera tiks izbūvēta lieliska atpūtas vieta, kur baudot SIA “GoProst” piedāvātās dažādās uzkodas un dzērienus, veroties pāri Tepera promenādei no SUP House 2. stāva terases, varēs pavadīt nesteidzīgus vasaras atpūtas brīžus. 
 1. Projekts “Peldošas – braucošas mājas prototipa izstrāde”, SIA “ZELTINI”, piešķirts līdzfinansējums 2999,00 EUR. Projekta mērķis ir izveidot dizaina prototipa darbnīcu peldošu un braucošu māju idejas realizācijai. Projekta vīzija ir radīt produktu un dizaina laboratoriju, kas fokusējas uz dažādu produktu modelēšanu caur eksperimentu, uzsverot augsto tehnoloģiju, dabīgo un vietējo materiālu apgūšanu. 
 2. Projekts “Annes Laivas”, Andis Tiļčiks, piešķirts daļējs līdzfinansējums  963,80 EUR. Projekta mērķis ir veicināt ūdens tūrisma attīstību piedāvājot ūdens ekipējumus Tepera, Niedrāja ezeros un upju maršrutos – Gaujas augštecē. 
 3. Projekts “IK ”M.Purmalis” uzņēmējdarbības nodrošināšana”, “IK ”M.Purmalis”, piešķirts līdzfinansējums 1588,49 EUR. Projekta mērķis ir Smiltenes novadā radīt jaunu pakalpojumu – koka detaļu savienošanu ar slēptiem savienojumiem (neizmantojot mūsdienu skrūves, naglas), kas dod iespēju atjaunot senču ēkas, kvalitatīvi nomainīt bojātās un nokalpojušās koka konstrukcijas vai to posmus ar autentiskiem materiāliem.
 4. Projekts “Airi un pedāļi – priekam un veselībai”, SIA “IG Activities”, piešķirts daļējs līdzfinansējums 1600,00 EUR. Projekta mērķis ir dažādot nomas piedāvājumu, veicot investīcijas inventāra iegādei. 
 5. Projekts “EK BŪVE LV efektivitātes celšana”,  SIA “EK BŪVE LV”,  piešķirts daļējs līdzfinansējums 1848.71 EUR. Projekta mērķis ir celt darba efektivitāti, iegādājoties papildus tehnisko nodrošinājumu būvniecības pakalpojumu sniegšanai un palielināt darba vietas uzņēmumā SIA “EK BŪVE LV”. 
 1. Projekts “GoProst on Sup”SIA “GoProst”, piešķirts līdzfinansējums 3000,00 EUR. Projekta mērķis ir veicināt gan aktīvās atpūtas iespējas uz ūdeņiem ar SUP dēļiem, gan arī piedāvāt aktīvās atpūtas inventāra nomu.
 2. Projektu “Konvekcijas krāsns un raudzētavas iegāde konditorejai”Daiga Knostenberga, piešķirts daļējs līdzfinansējumu 2269,00 EUR. Projekta mērķis ir palielināt produkcijas apgrozījumu, kā arī nodrošināt darbavietu vai prakses vietu Smiltenes tehnikuma audzēkņiem vai arī vasarās nodrošināt darbu skolēniem, kas vēlas papildus praktizēties tieši konditorejas izstrādājumu ražošanā. 
 3. Projekts “”Palsmanes pagasta Smiltenes novada zemnieku saimniecības „Veccepļi” atpazīstamības veicināšana un modernizācija”Z/S “Veccepļi”, piešķirts līdzfinansējums 731,00 EUR. Projekta mērķis ir papildināt savu produkciju ar dažādām jaunām sulām, sukādēm un žāvējumiem, kā arī veicināt savu atpazīstamību, izveidojot savu mājaslapu internetā un izveidot etiķetes gan sulai, gan sukādēm.
 4. Projekts “Sulu birzs!”SIA “Kainaiži”, piešķirts līdzfinansējums 3000,00 EUR. Projekta mērķis – izveidot pirmo Eiropā un, iespējams, pasaulē Sulu koku parku, kurš varētu būt gan apskates objekts tūristiem, gan arī mežs, no kura nākotnē tiks iegūtas sulas realizēšanai Latvijas un pasaules tirgos; veidot  koku parku no Kanādas kļavu, melno valriekstu un Latvijas bērzu stādiem. 

Modris Apsītis

Vadītājas vietnieks uzņēmējdarbības jautājumos
modris.apsitis [at] smiltenesnovads.lv