Vidzemes plānošanas reģions (VPR) uzsāk apmācību ciklu “Stratēģiskās tīklošanās meistarklase”, kas norisināsies no šodienas, 25. novembra, līdz 2025. gada 10. decembrim. Apmācībās piedalās 33 Vidzemes plānošanas reģiona un pašvaldību speciālisti, kuru darba ikdiena saistīta ar uzņēmējdarbības vides attīstības jautājumiem.
Apmācības tiek organizētas ar mērķi stiprināt dalībnieku tīklošanās prasmes kā stratēģisku instrumentu uzņēmējdarbības vides attīstīšanai pašvaldību teritorijās un reģionā, veicinātu ilgtermiņa sadarbību veidošanos, kā arī sekmētu privātā un publiskā sektora sadarbību, nodrošinot atbilstošu komunikācijas kvalitāti un standartus. Zināšanu apgūšana tiek īstenota ar divu dienu mācībām, dalībniekiem daloties 2 grupās, tādējādi nodrošinot gan teorētisku saturu, gan praktiskas nodarbības, tostarp situāciju simulācijas darbojoties grupās un pāros.
Šodien, 25. novembrī, apmācības uzsāk 1. grupa – speciālisti no Limbažu, Valkas, Smiltenes, Alūksnes un Gulbenes novada pašvaldībām, kā arī VPR, savukārt 26. novembrī 2. grupa ar Madonas, Cēsu, Saulkrastu, Valmieras un Ogres novada pašvaldību speciālistiem.
Mācību rezultātā tiks attīstītas pašvaldību un VPR speciālistu tīklošanās prasmes, uzsverot profesionālu attiecību un kontaktu veidošanas nozīmi gan pašvaldības iekšējā darbā, gan sadarbībā ar uzņēmējiem un citiem partneriem. Dalībnieki praktiski apgūs kontaktu veidošanas un stiprināšanas paņēmienus profesionālajā vidē. Apmācību saturs aptver plašu tēmu loku, tostarp dažādas tīklošanās stratēģijas, neformālo tīklu un neformālās ietekmes aspektu apzināšanu organizācijās, tīkla veidošanu un tā stratēģisku analīzi, ietekmes pušu vadību, efektīvas tīklošanās pamatprincipus, pareizus vēstījuma veidošanas principus un komunikācijas standartus u.c.
Tāpat tiks attīstītas prasmes un sniegti ieteikumi, kā pašvaldību organizētos pasākumos palīdzēt dalībniekiem vieglāk iepazīties un tīkloties savā starpā — piemēram, uzņēmēju tikšanās reizēs un citos pasākumos. Apmācību saturs papildināts arī ar citām komunikācijas tēmām, kas palīdzēs dalībniekiem pilnveidot savas profesionālās iemaņas.
Nodarbības vadīs Ivars Svilāns - komunikācijas profesionālis ar pieredzi medijos, banku, mazumtirdzniecības un izglītības jomās, šobrīd nacionālās informācijas aģentūras LETA datu produktu attīstības vadītājs.
Par projektu
Apmācības tiek organizētas Eiropas Atveseļošanas fonda projekta 3.1.1.2.i.0/1/22/I/VARAM/001 “Pašvaldību kapacitātes stiprināšana to darbības efektivitātes un kvalitātes uzlabošanai” ietvaros.
Projekta finansējuma saņēmējs un vadošais partneris ir Viedās administrācijas un reģionālās attīstības ministrija.
Projekta mērķis ir celt pašvaldību kapacitāti to darbības efektivitātes un kvalitātes uzlabošanai administratīvi teritoriālās reformas kontekstā, lai pašvaldības spētu nodrošināt tām likumos noteikto autonomo funkciju izpildi salīdzināmā kvalitātē un pieejamībā, kā arī spētu sniegt iedzīvotājiem kvalitatīvus pakalpojumus par samērīgām izmaksām atbilstoši aktuālajām demogrāfiskajām tendencēm.
Sagatavoja: Krista Blūma, Vidzemes plānošanas reģiona sabiedrisko attiecību speciāliste