Drošība Sabiedrības līdzdalība Vide
attels

Aicinām iedzīvotājus vizuāli novērtēt ūdens stāvokli un atturēties no peldēšanās, ja ūdenī lielās platībās tiek novērota ūdens saduļķošanās un tā iekrāsošanās zaļā krāsā, kā arī netīra zilganzaļa plēve virs ūdens vai aļģu saskalojums. Veselības inspekcija skaidro, ka: "Ūdenstilpnēs un ūdenstecēs, kurās sastopamas zilaļģes, tās var viegli atpazīt. Iedzīvotāji tiek aicināti pievērst uzmanību ūdens krāsai.  Bīstami augsta zilaļģu koncentrācija ir tad, ja ūdens ir netipiskā krāsā. Un īpaši stadijā, kad šīs zilaļģes sāk sadalīties jeb, kā tautā saka, "ziedēt", tad ir vērojama šī zilzaļā pelēcīgas nokrāsas plēve, kas pārklāj ūdens virsmu. Un bīstamāki ir tie gadījumi, kad tas pārklāj lielas ūdens virsmas. Nelielos daudzumos šīs aļģes ir lielākajā daļā ūdens tilpņu un cilvēka veselībai nav bīstamas. Tās var strauji savairoties lielā karstumā un to daudzums var tikpat strauji samazināties krītoties temperatūrai, paaugstinoties ūdens līmenim vai vēja ātrumam. Peldēšanās vietās, kur ir augsta zilaļģu koncentrācija, var izraisīt alerģiskas reakcijas. Šādās vietās nav ieteicams peldēties bērniem un uzmanīgiem jābūt mājdzīvnieku īpašniekiem, jo arī dzīvniekiem šāds ūdens var būt bīstams.”

Informējam, ka alerģiskas reakcijas un niezi var izraisīt ne tikai zilaļģes vai ūdens piesārņojums, bet arī citi faktori. Vairāk par tiem var lasīt Veselības inspekcijas sagatavotajā skaidrojumā par peldētāju niezi.  Skatīt šeit

Veselības inspekcija aicina iedzīvotājus ziņot par vietām, kur konstatēta augsta zilaļģu koncentrācija rakstot iesniegumu un pievienojot foto.

Foto Lauku tīkla mājas lapa