Sports
Štutgartes vietā nozīmīgos Pasaules kausa posmu BMX superkrosā uzņems Verona

Starptautiskā Riteņbraukšanas savienība (UCI) nākusi klajā ar paziņojumu, ka jaunās sezonas pirmie divi Pasaules kausa posmi BMX riteņbraukšanā, kas ir ļoti nozīmīgi cīņā par olimpiskās kvalifikācijas punktiem, norisināsies 8. un 9. maijā Itālijas pilsētā Veronā. Iepriekš sacensību norise bija plānota Vācijas pilsētā Štutgartē.

Pasaules kausa BMX superkrosā kalendārā šajā gadā iekļauti kopumā astoņi posmi, kas norisināsies četrās nedēļas nogalēs. Pirmie četri posmi, kuru norise tiek plānota maija mēnesī, būs ļoti izšķiroši Tokijas Olimpisko spēļu kvalifikācijas kontekstā. Tas tādēļ, ka Pasaules kausa posmos var iegūt lielāko punktu skaitu atlikušajam kvalifikācijas ciklam, kas noslēgsies maija izskaņā.

Sākotnēji UCI Pasaules kausa sezonai bija plānots sākties ar diviem posmiem Vācijas pilsētā Štutgartē. Situācija mainījās marta mēnesī, kad Vācijā vīrusa “Covid – 19” izplatības ierobežošanas nolūkos tika noteikts aizliegumus pasākumu, tostarp virknes sporta sacensību, norisei. Pēc vairāku nedēļu darba, UCI paziņojusi par jaunu norises vietu.

Pasaules kausa sezona sāksies 8. un 9. maijā Itālijas pilsētā Veronā. Šīs pilsētas trasē regulāri norisinās UEC Eiropas kausa posmi, kā arī Eiropas čempionāts. Mūsu valsts vadošajiem braucējiem šī trase ir labi zināmi un vairākkārt tajā sasniegti augstvērtīgi rezultāti. Pasaules kausa posmi Veronā norisināsies vienu nedēļu pēc tur paredzētajiem UEC Eiropas kausa 1. un 2. posma.  Tikmēr noslēdzošās Tokijas Olimpisko spēļu kvalifikācijas sacensības norisināsies 29. un 30. maijā Kolumbijas pilsētā Bogotā.

Reālas izredzes kvalificēties četrgades nozīmīgākajam sporta forumam saglabā gan Latvijas vīru, gan dāmu sportisti. Vīriem, kur lielākie punktu devēji ir Kristens Krīgers un  Helvijs Babris, labākās izredzes kvalificēties ir pēc Olimpiskā nāciju ranga, kur Latvijai lielākie konkurenti ir Vācijas un Itālijas sportisti, kamēr dāmām mūsu valstij labākās izredzes kvalificēties ir pēc individuālā ranga. Šeit labākas pozīcijas ir Vinetai Pētersonei.

Pēc Olimpiskā vīriešu nāciju ranga, kurā Latvija šobrīd atrodas 12. vietā, spēlēm kvalificējas 13 nācijas. Būtiski gan ir tas, ka pārstāvētiem jābūt visiem kontinentiem. Šī faktora dēļ Latvijai automātiski garām aiziet aiz muguras esošā Dienvidāfrika (labākā Āfrikas kontinenta valsts). Tādējādi Latvija šobrīd ir noslēdzošā valsts, kas, ja kvalifikācija beigtos šodien, nodrošinātu vienu vietu dalībai Tokijā.

 

 

 

Tuvākie Latvijas sekotāji ir – Itālijas sportisti (atpaliek 7 punktus), Vācija (atpaliek 44 punktus) un Kanāda (atpaliek 71 punktu). Olimpiskais nāciju rangs ir iesaldēts kopš 2020. gada marta mēneša. Tas tiks atsaldēts tikai uz iepriekš minētajiem Pasaules kausa posmiem Veronā un Bogotā. Svarīgi, ka olimpiskajā nāciju rangā tiek vērtēti trīs labākie braucēji no katras valsts. Mums tie ir – Kristens Krīgers, Helvijs Babris un Mikus Dāvis Strazdiņš.

UCI Pasaules kausa BMX superkrosā kalendārs:

  1. – 09. maijs, 1. – 2. posms, Verona (Itālija)
  2. – 30. maijs, 3. – 4. posms, Bogota (Kolumbija)
  3. – 24. oktobris, 5. – 6. posms, Sakarya (Turcija)
  4. – 31. oktobris, 7. – 8. posms. Sakarya (Turcija)

 

 

Informāciju sagatavoja:

Toms Markss

Latvijas Riteņbraukšanas federācijas ģenerālsekretārs