Sabiedrības līdzdalība
gh

Šodien Smiltenes vidusskolas direktore, Smiltenes novada pašvaldības deputāte Ilze Vergina un Zaporožjes liceja “Elint” (Ukraina) direktore Jeļena Zaikovska, kā arī Latvijas Republikas Goda konsuls Zaporožjē Jurijs Podgornijs, sazinoties tiešsaistē, parakstīja vienošanos par divu mācību iestāžu sadarbību.

“Mums ir liels gods parakstīt vienošanos par sadarbību,” jaunajiem sadarbības partneriem teica Smiltenes vidusskolas direktore Ilze Vergina. “Izglītība jebkurā valstī un laikā ir iedzīvotāju lielākā vērtība. Lai mūsu sadarbība pāraug ciešā draudzībā!” Līguma parakstīšanas brīdī kopā ar Ilzi Verginu bija arī Smiltenes novada domes izpilddirektors Andris Lapiņš.

“Mums ir liels prieks jūs sveikt no mūsu skolas skolotājiem, skolēniem un bērnu vecākiem,” parakstot vienošanos, atzina Zaporožjes liceja “Elint” direktore Jeļena Zaikovska. “Mūsu skolām ir daudz kopīga. Un arī mērķi ir līdzīgi. Varēsim apmainīties ar skolēnu pašpārvaldes darba pieredzi. Pateicos visiem, kas mums palīdzēja nodibināt kontaktus - Latvijas Republikas Goda konsulam Zaporožjē Jurijam Podgornijam un mūsu skolēnu vecākiem. Ceram uz ražīgu sadarbību!

Šīsdienas lielais notikums kļuva iespējams, pateicoties draudzīgai sadarbībai ar Latvijas Republikas vēstniecību Ukrainā, kā arī Ukrainas vēstniecībai Latvijas Republikā. Esam ieguvuši uzticamu sadarbības partneri – Smiltenes vidusskolu. Latvijas vēstniecības Ukrainā darbinieki sniedza lielu palīdzību sadarbības vienošanās sagatavošanā, kā arī organizatoriskajos pasākumos."

“Šodien tika parakstīta sadarbības vienošanās starp Latvijas un Ukrainas skolām. Esmu pateicīgs Smiltenes novada pašvaldības deputātam, Latvijas ekonomikas atašejam Ukrainā Aināram Mežulim,” klātesošos uzrunāja Latvijas Republikas Goda konsuls Zaporožjē Jurijs Podgornijs. ”Ļoti ceru uz ciešu abu skolu sadarbību!”

Zaporožjes pilsētas mēra vietnieka izpildvaras jautājumos Anatolijs Vasjuks atzīmēja, ka sadarbības vienošanās parakstīšanās ir notikums ne tikai Zaporožjes skolai, bet arī visai pilsētai. “Mēs allaž esam meklējuši labu pieredzi izglītības jomā. Ne tikai mūsu skolās, bet arī labākajās Eiropas Savienības valstu izglītības iestādēs. Priecājos, ka kopīgiem spēkiem izdevies operatīvi nonākt līdz vienošanās parakstīšanai. Ceram, ka šīs vienošanās parakstīšana radīs jaunu pavērsienu abu skolu dzīvē un dos ļoti pozitīvus rezultātus gan vienai, gan otrai izglītības iestādei.”

Vienošanās stājusies spēkā no parakstīšanas brīža.

Abas skolas jau ieplānojušas kopīgus pasākumus martā.

“No sirds priecājos par pirmo Ukrainas skolu, ar kuru parakstīts šis līgums,” atzina Smiltenes novada pašvaldības deputāts, Latvijas ekonomikas atašejs Ukrainā Ainārs Mežulis. “Uzaicinu mūsu sadarbības partnerus uz savu dzimto pilsētu un skolu, kur esmu 12 gadus mācījies un pēc tam arī strādājis. Uz tikšanos klātienē! Šobrīd atrodos Kijevā, kas man kļuvusi par otru dzimteni. Abām skolām ir daudz ideju, tagad tikai jāķeras pie to īstenošanas dzīvē.”

 

Informāciju sagatavoja:

Baiba Vahere