Bibliotēkas Kultūra
Jūnija jaunumi

Jūnijā bibliotēkas krājums papildinājies ar 38 jaunām grāmatām. Kā ierasts, iegādāta literatūra dažādām gaumēm- gan romantiskās literatūras, gan detektīvžanra, gan dzejas, gan  fantastikas, gan piedzīvojumu, gan psiholoģiskās literatūras, gan citu nozaru literatūras cienītājiem. Bagātīgi pārstāvēta latviešu autoru un tulkotā literatūra. Papildināts arī uzziņu literatūras klāsts ar jaunām vārdnīcām un “Lielo Latvijas atlantu”.

Grāmata “Ceturtais spārns” lasītāju vedīs līdzi bestselleru autores Rebekas Jarosas radītajā pasaulē, kurā brutālā un elitārā Kara koledžā apmāca pūķu jātniekus. Divdesmit gadus vecā Vijole Sorengeila bija gatavojusies mācīties Rakstvežu kvadrantā un cerēja uz mierīgu dzīvi vēstures un grāmatu lokā. Bet virsģenerāle – un arī viņas pūķnagcietā māte – lika Vijolei pievienoties simtiem kandidātu, kuri mēģina kļūt par Navares elites kaujiniekiem – pūķu jātniekiem. Vai Vijolei izdosies absolvēt koledžu un kļūt par pūķu jātnieci, kādi pārbaudījumi būs viņas ceļā – to lasītājs atklās un noskaidros, “ienirstot neparastās grāmatas dzīlēs”. Grāmata veidota kā vizuāli pievilcīgs mākslas darbs.

No latviešu autoriem patīkami priecē Zane Nuts ar savu jauno romānu “Saplēstā kokvilna”. Romāna galvenajai varonei Ditai šķiet, ka dzīvē viss iet uz labo pusi, taču Dita jau nebūtu Dita, ja mulsinošas situācijas un piedzīvojumi nepavadītu viņu ik uz soļa. Kopš Dita uzsāka romantiskas attiecības ar bijušā vīra brāli, viņa staro, īpaši daudz nedomājot par to, kā tas izskatās no malas Brīdī, kad sieviete izlemj klausīt saprāta balsij, kāda negaidīta satikšanās atkal visu sagriež kājām gaisā… Arī šoreiz Ditas dzīvē nekas nenotiks kā plānots, neviens viņu nesapratīs, un visi pārpratīs. Taču praktiskā kokvilna tiks saplēsta.

Cilvēkiem ar izmeklētu literāro gaumi iesakām izlasīt Žana Ženē daiļdarbu „Zagļa dienasgrāmata”. Ž. Žanē (1910–1986) ir franču modernisma pārstāvis. Ņemot vērā autora ievērojamo lomu franču literatūrā, „Zagļa dienasgrāmata” kā viens no viņa pazīstamākajiem darbiem sniedz iespēju paplašināt redzesloku Francijas 20. gadsimta vidus literatūrā, kas nav zaudējusi aktualitāti arī pēc 75 gadiem. Šo darbu ierasti raksturo kā autobiogrāfisku, tomēr pats autors ir vēlējies, lai poētiskais iespaids būtu primārs pār vēlmi ieskatīties viņa dzīvē.

Jaunās grāmatas Smiltenes bibliotēkā Dakteru ielā 27 būs pieejamas lasītājiem no 25.jūnija.

Ar jauno grāmatu sarakstu var iepazīties šeit: 

jūnija jaunumi