Veselība
attels

27. jūlijā no plkst. 12:00 līdz 13:00 NVD Vakcinācijas projekta nodaļa sadarbībā ar Veselības ministriju VM Facebook profilā uzsāks īpašu tiešsaistes sarunu ciklu ar vadošajiem nozares ekspertiem par vakcināciju pret Covid-19.

“Kad pēc pilnas vakcinācijas var plānot grūtniecību, cik ilgs laiks jānogaida, vai ir paredzēts veikt revakcināciju tiem, kas jau iepriekš tika vakcinēti pret Covid-19, vai personai organismā var būt izstrādājušās antivielaa pret Covid-19, ja tā nav slimojusi ar Covid-19, vai vakcīnas ir eksperimentālas, vai ir droši vakcinēt pusaudžus, vai drīkstu vakcinēties, ja man ir onkoloģiska saslimšana? ... Jautājumu loks par vakcināciju pret Covid-19, ko ikdienā saņemam gan mēs, gan veselības nozares eksperti, gan ikdienā tiek atspoguļoti medijos, ir ļoti plašs. Ar šīm sarunām regulāri sniegsim atbildes uz tiem. Sarunas ieraksti pēc tiešraides būs pieejami arhīvos. Aicinām ikvienu iesaistīties un uzdot savus jautājumus, kā arī dalīties ar sarunas tiešraidi savos profilos sociālajā vietnē Facebook!” akcentē NVD Vakcinācijas projekta vaadītāja Eva Juhņēviča.

Žurnālista Arņa Krauzes vadībā uz iedzīvotāju biežāk uzdotajiem jautājumiem atbildēs BKUS Ģimenes vakcinācijas centra vadītāja prof. Dace Zavadska, ģimenes ārsts, Lauku ārstu asociācijas valdes loceklis Ainis Dzalbs, RSU Bioloģijas un mikrobioloģijas katedras vadītāja prof.Juta Kroiča, anesteziologs, reanimatologs, LĀB viceprezidents Roberts Fūrmanis, PSKUS Latvijas kardioloģijas centra kadiologs prof. Kārlis Trušinskis.

Jau šobrīd kviens Latvijas iedzīvotājs, kurš vēlas saņemt atbildes uz jautājumiem par vakcināciju, ir aicināts iesūtīt to kā vēstuli (FB Messenger) Veselības ministrijas Facebook profilā.

Nacionālā veselības dienesta Vakcinācijas projekta nodaļa
Inga Vasiļjeva