Sabiedrības līdzdalība
sf

Smiltenes novada pašvaldības policija aicina iedzīvotājus būt līdzatbildīgiem, neriskēt ar savu veselību un dzīvību, kā arī nepaiet vienaldzīgi garām, ja redzat, ka bērni vai pusaudži rosās ūdenstilpņu tuvumā vai pat slidinās pa nedrošo ledu – brīdiniet viņus par bīstamību!

Tuvojoties atkusnim un svārstoties gaisa temperatūrai, izmainās arī uz ūdenstilpēm esošais ledus. Atgādinām – uz aizsalušām ūdenstilpēm pavasarī kāpt ir nedroši un atrasties uz ledus ir dzīvībai bīstami!

Vizuāli novērtēts ledus biezums ne vienmēr ir noteicošais faktors drošībai uz ledus, jo biežākas laika apstākļu maiņas, jo ledus izturība ir zemāka. Jāņem vērā, ka ledus sega uz ūdenstilpēm neveidojas vienmērīgi, tā ir biezāka pie krastiem, bet ūdenstilpes vidū tā var būt plāna un bīstama. Ledus būs plānāks arī vietās, kur ir straume, zemūdens avoti, pietekas, niedres un pie tiltu pārvadiem.

Ja pamanāt, ka cilvēki ir uzkāpuši uz ledus, ir aizgājuši pārāk tālu no krasta un var rasties problēmas atgriezties atpakaļ, kā arī, ja cilvēks ir ielūzis ledū, nekavējoties zvaniet 112.

 

Smiltenes novada pašvaldības policija