f

Piektdien mājīgajā Smiltenes vidusskolas jaunajā zālē aizvadīta 11. svinīgā apbalvošanas ceremonija “Smiltenes novada Gada balva sportā”. Pasākuma laikā "Gada labākais sportists" titulus izpelnījās Tokijas Olimpisko spēļu dalībnieces – Līna Mūze un Vineta Pētersone.

Ar mērķi pulcēt vienkopus Smiltenes novada sporta sabiedrību, atskatīties uz aizvadītajā gadā paveikto, kā arī godinātu labākos sportistus, trenerus un sporta personības jau 11. gadu pēc kārtas tika rīkota svinīgā apbalvošanas ceremonija “Smiltenes novada Gada balva sportā”.

Šogad pasākums norisinājās jaunā formātā. Ierastās nominācijas, kur balvas saņemtu to uzvarētāji, aizstāja olimpieši, olimpisko cerību, treneru un lielo sacensību organizatoru apbalvošana.  Nemainīga palika tikai nominācija par mūža ieguldījumu Smiltenes novada sportā.

Pēc pavadītiem astoņiem gadiem kultūras centrā, apbalvošanas ceremonija tika pārcelta uz Smiltenes vidusskolu, kas nu kļuvusi par skaistu un šādiem pasākumiem atbilstošu zāli bagātāku. Pasākuma ievadā klātesošos uzrunāja novada domes priekšsēdētājs Edgars Avotiņš un skolas direktore Ilze Vergina. Tikmēr par burvīgu muzikālo noskaņu rūpējās dziedātāja Beāte Zviedre un pianists Dāvis Bindemanis.

Par īpašu pārsteigumu parūpējās ilggadējie pasākuma sadarbības partneri “STV Studija”, kas sagatavoja video apskatu par Smiltenes novada sportu laika posmā no 2011. līdz 2019. gadam.

"Gada labākais sportists 2021" titulu ieguva  Tokijas Olimpisko spēļu dalībnieces – vieglatlēte Līna Mūze un BMX riteņbraucēja Vineta Pētersone. Līna pagodināja pasākumu ar savu klātbūtni, kamēr Vinetas vietā, kura treniņus aizvada tālajā Kolumbijā, balvu saņēma treneris Ģirts Kātiņš.

Balva "Par starptautiskiem sasniegumiem sportā" tika pasniegtas orientieristiem – Artūram Pauliņam, Austrim Kalniņam un Agnesei Jaunmuktānei, vieglatlētiem – Latvijas U20 vecuma grupas rekordistei 100 metru barjerskrējienā Martai Marksai un Ginteram Ķelpam, kā arī BMX riteņbraucējai, Eiropas čempionei Veronikai Monikai Stūriškai.

Balvu "Gada treneris" – Martas Marksas un Gintera Ķelpa treneris Guntars Markss, Vineta Pētersones un Veronikas Monikas Stūriškas treneris Ģirts Kātiņš, Artūra Pauliņa treneris Māris Stabiņš, Līnas Mūzes treneris Zigismunds Sirmais, kā arī Austra Kalniņa un Agneses Jaunmuktānes trenere Liene Brūvele.

Ar īpašu sirsnību tika pasniegta balva "Par mūža ieguldījumu Smiltenes novada sportā". Šo nozīmīgo apbalvojumu šogad saņēma ilggadējais Smiltenes vidusskolas sporta skolotājs un neatņemama sastāvdaļa sporta pasākumu rīkošanā Andrejs Priede.

Viens no Latvijas visu laiku titulētākajiem motosportistiem Matīss Karro pasniedza balvas lielo sacensību organizatoriem. Godināti tika – “Vivus.lv MTB maratona” Apes posma, Latvijas BMX kausa Smiltenes posma, “Stirnu buka” Smiltenes posma, Smiltenes triatlona, orientēšanās sacensību “Mazā balva” un “Smiltenes kausa” riteņbraukšanā rīkotāji.

Informāciju sagatavoja:

Toms Markss

Smiltenes novada Gada balvas sportā rīkotājs

Tālrunis: +371 26255435                                                         

Elektroniskā pasta adrese: [email protected]