foto

Biedrība “Cilvēks. Iniciatīva. Kopiena.” īstenojusi projektu “Alejas svētki 2025”, kura ietvaros laikā no 8. līdz 16. augustam Bilskas iedzīvotājiem un viesiem bija iespēja apmeklēt dažādus kultūras un izklaides pasākumus.

8. augustā Bilskas pagasta pārvaldes zālē tika atklāta Bilskas pagasta iedzīvotāju darbu izstāde “Bilska mākslinieka acīm”. Izstādei tika iesniegtas 20 fotogrāfijas, 3 foto kanvas, 1 darbs plastilīna tehnikā un 1 darbs akvareļu tehnikā. 4 no iesniegtajām fotogrāfijām pret ziedojumu Bilskas ezera labiekārtošanas darbiem tika rezervētas. Jau septembra sākumā tās nonāks jauno īpašnieku rokās.

No 8. līdz 15.augustam bija iespēja piedalīties orientēšanās “Atklāj Bilskas noslēpumu!” aktivitātē. Kopā piedalījās 7 komandas, no kurām 3 ātrākās komandas, kā arī atraktīvākā un radošākā komanda tika pie balvām.

16. augustā notika galvenās Alejas svētku aktivitātes – rītausmā makšķerēšanas entuziasti tika aicināti piedalīties sacensībās “Alejas loms”. Aktivitātē piedalījās 4 komandas un 3 individuālie makšķernieki. Sacensības rezultējās ar garāko lomu – 57cm garu līdaku, daudzveidīgāko lomu – asari un ruduļi, un smagāko lomu – 1223 grami.  

Rīta pusē skvērā pie Pašvaldības mājas ģimenēm ar bērniem bija iespēja piedalīties dažādās aktivitātēs – iet rotaļās ar Peli un Runci, pūst lielos burbuļus, spēlēt lielformāta dārza spēles, izpaust savus talantus zīmēšanas stūrīti, pasportot nelielā stafetē, tikt pie apgleznotas sejiņas, kā arī pieēsties gardas pankūkas. Pasākumu apmeklēja vairāk kā 100 lieli un mazi svētku dalībnieki.

Pēcpusdienā visus teātra mīļus sagaidīja amatierteātra “Branti” izrāde “Lopu skaitīšana”, kas pulcēja plašu skatītāju loku.

Pēc izrādes visi svētku dalībnieki dziesmām skanot devas kopīgā svētku gājienā un piedalījās akcijā “Palaid bumbiņu pa aleju!” Aktivitātes ietvaros pa aleju ripoja rekordliels skaits pret ziedojumiem iegādāto bumbiņu – 274. No kurām laimīgās bija 115 bumbiņas, kuru īpašnieki tika pie jaukām balvām.

Pēc izlozes bija iespēja pārbaudīt savas zināšanas viktorīnā “Par Bilsku” . Aktivitātē piedalījās 8 komandas, par katru pareizu atbildi saņemot gardas konfektes.

Šogad neiztrūkstoša bija arī labdarības akcija “Alejas kūka”, kurai tika ziedotas 14 saldas un sāļas kūkas. Kūkas pret ziedojumu varēja degustēt un vērtēt. Visvairāk balsis saņēma kūka ar nosaukumu “Sapņu dārzs Bilskā”.

Svētku noslēgumā notika balle ar grupu “Bruģis”.

Kopā svētku laikā tika saziedoti 1100 eiro, kas tiks novirzīti Bilskas ezera labiekārtošanas darbiem.

Projekts “Alejas svētki 2025” tika īstenots Smiltenes novada kultūras, sabiedriski  nozīmīgu vai izglītojošu projektu konkursa ietvaros.

Projekta kopējās izmaksas 2230,32 eiro, no kurām Smiltenes novada pašvaldības finansējums 2119,25 eiro, SIA “Softwood” finansējums 500 eiro, biedrības “Cilvēks. Iniciatīva. Kopiena.” līdzfinansējums 110,86 eiro.


Sagatavoja: Ira Punkstiņa, Biedrība “Cilvēks. Iniciatīva. Kopiena.”, valdes locekle

 

Saistītas tēmas

Biedrības un nodibinājumi Novads Sabiedrība