Kultūra Muzeji Tūrisms
Daba

Smiltenes novads aicina amatniekus un māksliniekus pieteikt darbus līdz 2024. gada 8.jūlijam Mākslas un amatniecības izstādei “Daba” no izstāžu triādes “Dievs. Daba. Darbs.” Smiltenes novadpētniecības muzejā Mēru muižā. Izstādes atklāšana 2024. gada 10. augustā. Domājot par izstādi “Daba”, aicinām darbu radītājus vērot dabu un tās parādības. Daba ir spēks, kas ietekmē visu mūsu dzīvi, to izmantojam un saudzējam, izzinām un apbrīnojam. Daba ir pirmais, kurā vedam bērnus mācīties dzīvi.

Latvijas mākslas un amatniecības pasaule gaida ar nepacietību mākslas un amatniecības izstādi “Daba”, kas atklāsies Mēru muižā 10. augustā. Šis notikums iekļauts izstāžu triādes “Dievs. Daba. Darbs” programmā, un tas sola būt ne tikai mākslinieciski aizraujošs, bet arī iedvesmojošs.

Izstāde “Daba” ir veltīta dabas tēmai, kuras centrā stāv Latvijas ainavas, dabas skaistums un tās spēks. Tā ir iespēja aplūkot un izbaudīt dažādas mākslas un amatniecības darbu interpretācijas par dabu -no tekstilmākslas līdz keramikai. Katrs mākslinieks un amatnieks sniedz savu personisko skatījumu un sapratni par dabas dažādību un skaistumu.

Izstādes atklāšanas pasākums solās būt ne tikai mākslas piedzīvojums, bet arī iespēja domāt par dabu un tās nozīmi mūsu ikdienas dzīvē. Pasākuma laikā tiks piedāvātas dažādas aktivitātes, kuras saistītas ar dabas tēmu, tādējādi radot iespēju apvienot mākslas baudīšanu ar izglītojošu pieredzi.


Sagatavoja: Zane Ērgle-Mežule, Kultūras un tūrisma pārvaldes mārketinga un komunikācijas speciāliste