Tūrisms
Māju kafejnīcu dienas Smiltenes novadā!

Smiltenes novada Tūrisma informācijas centrs aicina Smiltenes novada tūrisma uzņēmējus un citus interesentus pieteikties un izteikt viedokli par māju kafejnīcu dienām Smiltenes novadā.

Māju kafejnīcu dienas ir reģionāla tūrisma galamērķa popularizēšanas pasākums, un to organizē Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) sadarbībā ar LLTA „Lauku ceļotājs”.

Uz vienu vai divām dienām saimniecību pagalmi un citas vietas, kas ikdienā nav saistītas ar uzņēmējdarbību un ēdināšanas pakalpojumu sniegšanu, pārvēršas par kafejnīcām. Interesentiem tiek piedāvāts nogaršot vietējo ēdienu, gūt lielisku garšas pieredzi, kā arī baudīt interesantu kultūras programmu. Katra lauku sēta ģimenes lokā vai/un ar draugiem sagatavo savu īpašo piedāvājumu: cienastu (plātsmaizi, kūku, sacepumu utt.) un kopā ar kafiju/tēju  piedāvā apmeklētājiem. Par sagatavoto produktu tiek saņemta samaksa, lai varētu segt produktu iegādes izdevumus, taču tas nav komercializēts peļņas avots un ir vērsts uz kopienas sadarbību. Katra saimniecība prezentē savas mājas - kafejnīcas nosaukumu un arī piedāvātais produkts tiek pasniegts ar tam raksturīgajām kultūras īpašībām un stāstu. Lai piesaistītu plāšāku sabiedrības loku un ģimenes ar bērniem, tiek rīkotas dažādas kultūras aktivitātes: rokdarbi, spēles, mūzikas instrumentu spēlēšanu u.c.

Mājas kafejnīcu dienu ideja ir aizgūta no Igaunijas, kur šādas dienas notiek jau vairākus gadus un dažādos reģionos. 2019. gadā šādas mājas kafejnīcu dienas pirmo reizi tika rīkotas arī Latvijā, kam 2020. gadā pievienojās jauni reģioni. Mājas kafejnīcu dienas iepriekšējos gadus guva lielu atsaucību, un dalība tajās ir laba iespēja popularizēt savu novadu vai kultūrtelpu kā interesantu tūrisma galamērķi, tāpēc šogas mājas kafejnīcu dienas nolemts organizēt visā Latvijā.

Piedalīties māju kafejnīcu dienās var gan uzņēmēji, kas ikdienā sniedz ēdināšanas pakalpojumus, gan vietējie iedzīvotāji, kas ikdienā nenodarbojas ar ēdināšanu vai tūrismu, bet šajā dienā ir ar mieru atvērt savas mājas/sētas un pacienāt viesus (nav jābūt bezmaksas).

Atbalsts kādu sniegs LIAA un „Lauku ceļotājs”:

  • Mārketinga aktivitātes, iesaistot visus galamērķus - sociālie tīkli, reklāmas materiāli, preses ziņas, video, TV un radio, u.c.
  • Kopīga mājas lapa, kurā būs atrodama informācija par katru no galamērķiem, to dalībniekiem un praktiskā informācija - www.celotajs.lv/majaskafejnicas.
  • Informācija par pasākumu www.latvia.travel mājas lapā un sociālo tīklu kontos. Informācija par katra reģiona Mājas kafejnīcu dienām www.latvia.travel pasākumu kalendārā.
  • Praktiskas apmācības; paredzētās tēmas - sanitārās prasības un drošība (PVD), prasības saistībā ar Covid-19 (iesp., SPKC), mārketings (PR aģentūra), saskarsme ar apmeklētājiem.
  • Vienošanās ar PVD un VID. Atļauja darboties tiem, kas nav uzņēmēji vai ēdināšanas uzņēmēji. Apmācības plānotas attālināti un uzņēmējiem būs bez maksas. Uzņēmēji aicināti ierosināt sev interesējošās un aktuālās tēmas apmācībām.
  • Vadlīnijas un ieteikumi viesu uzņemšanai.

Māju kafejnīcu dienām ir nepieciešams konkrētās teritorijas koordinators, Smiltenes novada koordinators būs Smiltenes novada Tūrisma informācijas centrs.

Smiltenes novada Tūrisma informācijas centrs aicina tūrisma uzņēmējus un visus citus interesentus, kas vēlētos piedalīties māju kafejnīcu dienās Smiltenes novadā līdz 29. martam aizpildīt aptaujas anketu par to vai būtu interese piedalīties šādā pasākumā kā dalībniekam.

Aptauju aizpildīt iespējams ŠEIT

Informāciju sagatavoja:
Lelde Atlāce
Smiltenes novada Tūrisma informācijas centra
tūrisma organizatore