Sports
gh

Aizvadītajā nedēļas nogalē, 12. un 13. februārī, Daugavpils pusē, Stropu aktīvās atpūtas un sporta trases apkārtnē norisinājās Latvijas ziemas orientēšanās čempionāts vidējā distancē un stafetē, pulcējot teju 300 dalībniekus no visām Baltijas valstīm. LČ vērtējumā tika vērtēti tikai Latvijas ODB datu bāzē reģistrētie sportisti.

Lai gan Daugavpils nesaistās ar sniegotāko Latvijas daļu, sniega rezerves bija pietiekamas un arī siltie laika apstākļi neizjauca organizatoru ieceri sagatavot sarežģītas distances abās sacensību dienās.

Uz sacensībām devās arī  septiņi Smiltenes BJSS audzēkņi un treneris Māris Stabiņš.

"Paldies sacensību organizatoriem par sagatavotajām trasēm un interesanto distanču plānojumu! Diemžēl, vai kādam par laimi, laika apstākļi bija ieviesuši savas korekcijas, izveidojot sērsnas kārtu, kas orientēšanos padarīja līdzīgu vasarai, ar iespēju pārvietoties pa taisno.

Vidējā distancē pie sudraba godalgas V-35 grupā tika Māris Stabiņš.

S-14 grupā 3. vieta Latvijas čempionāta vērtējumā un bronzas medaļa Kitijai Abulai. V-12 grupā labākais sniegums no sporta skolas audzēkņiem Artim Harkinam izcīnot 6. vietu.

Daudzskaitlīgajā S-17 grupā ar 38 dalībniecēm, kuru vidū bija 15 Lietuvas sportistes Martai Kalniņai 10. vieta un Anetei Stabiņai 13. vieta. Latvijas čempionāta vērtējumā mūsu meitenēm attiecīgi 8. vieta un 10. vieta.

"Ziemas OS stafetes Latvijā nebija notikušas ļoti sen, un trenerim Mārim ar audzēkņiem  likās goda lieta sastādīt komandas. S-17 grupā neskatoties uz to ka bijām viena no jaunākajām komandām izdevās izcīnīt 2. vietu Latvijas čempionāta vērtējumā. Komandā etapu secībā startēja Marta Kalniņa, Anete Stabiņa un Kitija Abula. Meitenes piekāpās tikai Daugavpils sportistēm un divām Lietuvas komandām no Šauļiem un Paņevežas aiz sevis atstājot Jelgavas, Klaipēda, Siguldas, Valmieras un Ogres sportistes.

V-12 grupas puiši bija atbraukuši pēc pieredzes un prieks ka tika izpildīts galvenais trenera dotais uzdevums atrast visus KP pareizā secībā. Tas vainagojās ar panākumu izcīnot bronzas godalgas. Komandā startēja Artis Harkins , Roberts Zirdziņš un Artūrs Kalniņš.

Sacensībās startēja arī bijušais Alda Lapiņa audzēknis rauzēnietis Toms Veits kurš vīru Elites grupā LČ vērtējumā izcīnīja pirmo vietu piekāpjoties tikai vienam Lietuvas sportistam. Stafetē Tomam kopā ar komandas biedriem no OK Kāpa 2. vieta LČ vērtējumā.

Vidējās distances rezultātus meklē šeit.

Stafetes rezultātus meklē šeit.

 

Informāciju sagatavoja:

Māris Stabiņš