Sabiedrības līdzdalība Sports
jh

22. un 23. janvārī Alūksne uzņēma 2022. gada Latvijas ziemas orientēšanās čempionātu sprintā un garajā distancē. Sacensības norisinājās slēpošanas bāzē “Mežinieki”.

Sacensību galvenais tiesnesis Vilnis Veļķeris bija pozitīvi noskaņots, taču atzina, ka ar pandēmiju saistītie ierobežojumi un neziņa rudenī  ietekmēja organizēšanu, jo špūru tīkla sagatavošana bija jāpārceļ uz periodu, kad viss jau bija sniegā: “Trase bija ap 200m virs jūras līmeņa un purvos sniegs  bija ļoti dziļš. Darbi vedās krietni grūtāk, vietām prasījās nopietna tīrīšana.  Tika izmantotas arī riteņbraucēju un skriešanas takas, bet arī tās bija jāsaved kārtībā. Intensīvi tika strādāts jau kopš Jaunā gada, jo neziņas dēļ  sanāca visu iekavēt. Vēl arī tika gaidīts 11. janvāris, kad valdība solīja pārmaiņas pandēmijas sakarā, taču tas nenotika.”

Sniega sega Alūksnē bija ļoti bieza jau kopš decembra sākuma un arī siltie laikapstākļi nespēja to nokausēt līdz čempionātam.

 Abas sacensību dienas bija gana izaicinošas. Špūru tīkls bija pietiekami biezs. Sprints bija ātrs un vidēji tehniski sarežģīts.  Tajā tika vairāk izmantota trases centrālā daļa. Trase bija diezgan kalnaina ar stāviem nobraucieniem. Dalībniekiem bija jābūt  labai slēpošanas tehnikai , citādāk bija labāk šīs stāvās vietas apbraukt. Garajā distancē netrūka izaicinošu garo etapu. Dažām grupām tādi bija pat vairāki. Distances veda arī pa atklātām teritorijām un tā kā bija labs laiks varēja izbaudīt arī skaisto apkārtni.

Ar trešo lielāko komandu Latvijas čempionātā piedalījās arī Azimuts OK-Sm BJSS sportisti.

Vienlaicīgi ar Latvijas čempionātu notika arī Lietuvas čempionāts. Sacensībās piedalījās arī sportisti no Igaunijas.

Sprinta distancē pie pirmajām 2022.gada Latvijas čempionātu medaļām tika: 1.vieta V-20 Austris Kalniņš , 2. vieta V-35 Māris Stabiņš , 2.vieta V-70 Aldis Lapiņš.  

Labāko sešiniekā LČ vērtējumā sprintā ierindojās: 4.vieta Kitija Abula

S-14 ,  5. vieta  Zanda Stabiņa S-21E , Anete Anna Strazdiņa S-20, Renārs Kļaviņš V-20, Artis Harkins V-12 un Marta Morīte S-14, 6.vieta Ilgvars Caune V-21E un Gustavs Solovjovs V-12.

Pie bronzas godalgas  grupā V-40 vēl tika gaujienietis Raivis Kalniņš (OK Alūksne)

Garajā distancē medaļu raža tika palielināta par sešām medaļām.  Zelta godalga V-35 grupā pienācās Mārim Stabiņam, sudrabs V-20 grupā Austrim Kalniņam,  S-14 grupā Kitijai Abulai, savukārt bronzas godalgas  V-12 grupā Artim Harkinam, V-45 grupā Otāram Putrālim un V-70 grupā Aldim Lapiņam.

Pie sudraba godalgas  grupā V-40 vēl tika gaujienietis Raivis Kalniņš (OK Alūksne)

 

Labāko sešiniekā LČ vērtējumā garajā distancē vēl ierindojās: 4. vieta Renārs Kļaviņš V-20,  5. vieta  Zanda Stabiņa S-21E un Anete Anna Strazdiņa S-20, 6.vieta Ilgvars Caune V-21E.

 

Sacensību rezultāti (kopā ar ārzemju sportistiem)

Sprintā:

https://lof.lv/seriali_rez/?id=2022021310#r

Garajā distancē:

 https://lof.lv/seriali_rez/?id=2022021210#r

 Nākošais Latvijas čempionāts notiks 12.-13. februārī Daugavpils apkārtnē kad sportisti sadalīs medaļas vidējā distancē un stafetē.

Informāciju sagatavoja:

Māris Stabiņš