Sabiedrības līdzdalība
Attēls

Militārās mācības Raunas apkārtnē

Nedēļas nogalē Zemessardzes 27. kājnieku bataljona zemessargi piedalīsies plānotās mācībās, kas notiks Raunas apkārtnē, "Zaķīšu" mežos, iepriekš saskaņotās teritorijās.

Mācību laikā plānots pielietot mācību munīciju, kas īslaicīgi var radīt troksni, taču nenodara kaitējumu ne cilvēkiem, ne īpašumiem, ne videi.

Mēs vēlamies, lai mums vienmēr būtu tikai mācību, ne kaujas, troksnis, tādēļ apgūstam prasmes, lai krīzes situācijā aizsargātu Latviju un ikkatru tās iedzīvotāju.

Mācību uzdevumu veikšanai Raunas apkārtnē notiks zemessargu pārvietošanās formas tērpos ar ieročiem, aicinām iedzīvotājus nesatraukties.

Zemessardze ir iespēja ikvienam saliedētā komandā apgūt militārās pamatiemaņas un citas noderīgas prasmes. Pievienojies Zemessardzes 27.kājnieku bataljonam! Zvani uz tālruņa numuru 26574955 vai ierodies Cēsīs, Valmieras ielā 8 un uzzini kādi ir pirmie soļi, lai kļūtu par zemessargu.

 

Militārās mācības "Saber Strike 2022"

Sākušās iepriekš plānotās mācības “Saber Strike”, kas sākušās  18. februārī un “Crystal Arrow”, kas norisināsies no 28. februāra  līdz 11. martam, uz valsts autoceļiem kā arī debesīs būs novērojama militārās tehnikas kustība.

Aicinām izturēties ar izpratni pret sagādātajām neērtībām un ievērot īpašu piesardzību, vadot auto, ja ceļā satiekat militārās tehnikas kolonas.

Mācībās piedalīsies aptuveni 2800 karavīri un vairāk nekā 300 tehnikas vienības, to skaitā 22 kaujas helikopteri “AH-64 Apache”.

Saistībā ar norisēm Ukrainā, saprotam iedzīvotāju satraukumu, gaisa telpā redzam vai dzirdam militāro dienestu lidaparātus, kuriem šobrīd tiek pievērta lielāka uzmanība nekā ikdienā. Tāpat jāpiemin, ka šobrīd tiek slēgtas gaisa telpas, kas aviosabiedrību lidmašīnām liek mainīt savus maršrutus, līdz ar to lidmašīnas ikdienā varam redzēt biežāk un vairāk.

Aicinām saglabāt mieru un uzticēties oficiālajiem komunikācijas kanāliem!

 

Informāciju sagatavoja: 

Vanda Jurita Markova

Digitālā mārketinga un komunikācijas speciālists