Izglītība
Grundzales pamaatskolas viesošanās Turcijā

Jūnija beigās trīs Grundzāles pamatskolas skolotājas devās uz pēdējo “Erasmus+” projekta "No skolas uz lauku saimniecību" starpvalstu sanāksmi Turcijas pilsētā Bursā, lai apspriestu paveikto projektā.

Projekta partneri no Polijas, Somijas, Grieķijas, Turcijas un Latvijas vērtēja jau radītos intelektuālos rezultātus ­– "Kompetenču ietvaru", 24 mācību stundu plānu, digitālās spēles un dalījās pieredzē par mācību ekskursijām uz lauku saimniecībām.

Lai paplašinātu redzesloku, sanāksmes dalībnieki devās ekskursijā pa Bursas pilsētu, iepazīstot svarīgākos kultūrvēstures objektus, kā Grand Bazar un Kozahan (zīda tirgus), un daudzās mošejas. Skolotāji apbrīnoja arī Turcijā lielāko platānu, kas ir 37 metrus augsta un kroņa diametrs ir 53 metri, saelpojās kalnu gaisu 1800 metru augstajā Uludag kalnā, kā arī līkumoja pa UNESCO kultūras mantojuma ciemata Cumalikizik šaurajām ieliņām, apskatot tradicionālās arhitektūras apbūvi un novērojot cilvēku dzīvesveidu, pataustīja ūdeni Marmora jūrā, jo akmeņainā un jūras zālēm bagātā pludmale peldēties nevilināja.

Projekta pēdējos mēnešos vēl paredzēts rezultātu izplatīšanas pasākums augustā, kurā reģiona pedagogi tiks iepazīstināti ar “Erasmus+” projektu iespējām, projekta “No skolas uz lauku saimniecību” intelektuālajiem rezultātiem un Grundzāles pamatskolas pieredzi, viesojoties novada lauku saimniecībās.

Sagatavoja: Dace Kalniņa, projekta koordinatore