Sabiedrības līdzdalība Tūrisms
ekdienas

18.septembrī no plkst. 12.00 līdz 16.00 Eiropas kultūras mantojuma dienas 2021 Virešu pagasta, Vidagā - “Tilts pāri laikiem”. Unikāla iespēja pabūt Vidagā un to iepazīt! (tikai 2-4 km no A2 Rīga-Veclaicene).

Pastaigas gar Vizlas upi, Vizlas tilta un Vidagas vēstures izzināšana,  izbraucieni dažādu laiku transportlīdzekļos, vēderprieki, aktīva darbošanās un rotaļas ar pārsteigumiem gan lieliem, gan maziem, un vēl…un vēl…tas viss 4 stundās, Vidagā!

Šogad godināsim Latvijā vecāko Vizlas arkveida dolomīta tiltu (~1860. g.).

Plkst.12.00 pie Vizlas tilta būs Eiropas kultūras mantojuma dienu karoga pacelšana un tilta vēstures  foto izstādes “Transports un Vizlas tilts toreiz un tagad” atklāšana. Dailes teātra aktieru Gundara Silakaktiņa un Alda Siliņa sveicieni viesiem.  Ikviens interesents šo mirkli varēs iemūžināt fotografējoties pie antīkā auto, kas kādreiz braucis pār Vizlas tiltu, izbaudīt sajūtu pastaigu ar muzikāliem pārsteigumiem Vizlas dabas takā, un  doties ceļojumā uz 3 pieturvietām ar dažādu laiku transportlīdzekļiem - Žiguļiem, Volgām, “Latviju”, autobusu, elektrovilcieniņu un arī zirgu pajūgu (vizināšanās bez maksas).

1.pieturvieta “Kolhoza Vireši centrs” - tur jūs sagaidīs jautrās bufetnieces ar bagātīgu siļķmaizīšu piedāvājumu u.c. tā laika labumiem, laikmetam raksturīgs muzikālais noformējums, bērniem -  rotaļas (Namiņš deg, Aklās vistiņas, Pēdējais pāris šķiras u.c.) un citi pārsteigumi.

2.pieturvieta “Sikšņu muiža”- seno laiku Krodziņš: tur varēs baudīt dažnedažādus krogus labumus, uz iesma ceptus jērus, redzēt jautrus krogus dančus un, protams, neiztikt bez ragu mūzikas fonā…

3.pieturvieta”Fantāzija”- domāta ģimenēm ar bērniem - darbosies kafejnīca “Našķis”, radoša darbošanās kopā ar Aģentūru OLEE, lielformāta spēles, zīmēšanas konkurss un citas aktivitātes.

Aicinām visus šajā dienā uz patīkamu atpūtu pie un ap Vizlas tiltu! Uz tikšanos Vidagā! Mēs jūs gaidīsim!

Ievērosim valstī noteiktos epidemioloģiskos noteikumus!