Pirmdien, 10. novembrī, gaidot Lāčplēša dienu un Latvijas dzimšanas dienu, Smiltenes vidusskolas pašpārvalde aicināja 7.–12. klašu skolēnus un skolotājus doties īpašā ceļā – “Brīvības takā”. Tā vijās cauri skolas telpām, atgādinot, ka brīvība sākas mūsu sirdīs, domās un darbos.
Dalībnieki devās cauri radošām un kopības sajūtu veicinošām stacijām, kur bija jādzied, jāzīmē, jāatmin un jādomā par Latviju un tās vērtībām. Bibliotēkā skanēja latviešu autoru vārdi, zālē tapa cilvēku piramīdas veidā attēlots Brīvības piemineklis un Latvijas karte, kabinetos atdzima tautasdziesmu jaunās rindas, bet pašpārvaldes telpā valdīja sadarbība, prieks un lepnums par to, ka esam daļa no Latvijas.
“Brīvības taka” bija ceļojums caur zināšanām, radošumam un piederības sajūtai, kas lika aizdomāties par to, cik dārga ir mūsu valsts, valoda un brīvība. Jo Latvija – tā nav tikai vieta kartē. Tā ir mūsu kopīgais spēks, māju sajūta un sirds siltums, kas vieno mūs visus.
Paldies visiem dalībniekiem un īpaši mūsu pašpārvaldes jauniešiem par aizrautību, izdomu un enerģiju, kas padarīja šo pasākumu īpašu!
Mīlēsim Latviju ar darbiem, vārdiem un domām – katru dienu, katrā solī, katrā labā lietā!
Sagatavoja: Aiga Sorokina, Pašpārvaldes koordinatore

