Mājaslapā www.bulta.lv/smiltene ir atvērta dalībnieku reģistrācija tradīcijām bagātajām “Smiltenes kauss” riteņbraukšanas sacensībām, kas norisināsies 25. jūlijā Bruģa kalnā. Programmā – “Dako Ziemeļvidzeme” sporta brauciens, “Vudlande” tautas brauciens, “AL Mežs” bērnu braucieni, ģimeņu brauciens un “top!” jaunatnes sacensības. Smiltenes novada iedzīvotājiem dalība pieejama ar 50% atlaidi.
“Smiltenes kauss” riteņbraukšanā ir senas un tradīcijām bagātas sacensības, kuru pirmsākumi meklējami pagājušā gadsimta sešdesmitajos gados. Sacensības tika atjaunotas 2019. gadā un bez pārtraukuma norisinās jau astoto gadu. Šogad pasākuma centrs atradīsies slavenajā Smiltenes Bruģa kalnā, kas ir viens no garākajiem bruģa kāpumiem Baltijas reģionā un iekļaujas vēsturiskajā Kalnamuižas kompleksā.
Šogad “Smiltenes kauss” kļuvis vēl pieejamāks plašākam aktīvās atpūtas cienītāju lokam, piedāvājot daudzveidīgu programmu dažāda vecuma un sportiskās meistarības braucējiem no visas Baltijas.
Junioru, elites, U23 un amatieru sportistiem būs iespēja piedalīties 100,6 kilometru garajā “Dako Ziemeļvidzeme” sporta braucienā, kas no Smiltenes vedīs uz Strenčiem, Valku un pēc tam atpakaļ uz Smilteni, kur dalībnieki veiks 3 kilometru garo pilsētas apli ar finišu Bruģa kalnā. Pērn uzvaru absolūtajā ieskaitē svinēja juniors Marks Jākobsons, kurš arī šogad būs viens no galvenajiem favorītiem. Starts paredzēts pulksten 11.00.
Pulksten 11.30 Bruģa kalnā startēs “AL Mežs” draudzīgie bērnu braucieni visiem mazajiem pedāļu minējiem vecumā no 2 līdz 10 gadiem. Dalība pasākumā ir bez maksas, taču obligāts nosacījums ir veloķivere. Pēc finiša ikviens mazais braucējs tiks aicināts uz lielās skatuves, lai saņemtu gardas balviņas no mūsu atbalstītājiem – “Smiltenes piens” un veikalu tīkla “top!”.
Pulksten 14.30 starta šāviens tiks dots aizraujošajam “Vudlande” tautas braucienam maršrutā Smiltene–Vijciems–Smiltene. Arī šajā distancē pēdējie kilometri tiks veikti pa pilsētas apli ar finišu Bruģa kalnā. Papildus individuālajiem uzvarētājiem vecuma grupās tiks noteiktas arī ātrākās komandas.
Šī gada jaunums būs 9 kilometru garais ģimeņu brauciens pa pilsētas apli. Tajā piedalīties varēs ikviens braukt gribētājs, kurš nevēlas sacensties, bet gan baudīt vienu no Latvijas skaistākajām pilsētām nesteidzīgā ritmā. Starts paredzēts uzreiz pēc “Vudlande” tautas brauciena.
Pasākuma noslēgumā no pulksten 16.00 trasē dosies “top!” jaunatnes kausa un sieviešu elites braucējas. Šīs būs “Cerību kausa” piektā posma sacensības, kā arī Baltijas kausa posms un Latvijas Nacionālā ranga sacensības sievietēm.
Pieteikšanās “Smiltenes kauss” sacensībām turpinās mājaslapā www.bulta.lv/smiltene. Tur atrodams arī sacensību nolikums un cita aktuālā informācija. Smiltenes novada iedzīvotājiem tiek piemērota 50% atlaide.