Pašvaldība
gh

Ņemot vērā notikumus Ukrainā, aicinām atsaukties Smiltenes novada pašvaldības uzņēmējus un  iedzīvotājus apsvērt savas iespējas uz laiku izmitināt ģimenes no Ukrainas, ja tāda vajadzība būs nepieciešama.

Šobrīd pašvaldība ir apzinājusi savus rīcībā esošos izmitināšanas resursus novada teritorijā, taču tas var nebūt gana liels resurss valstī plānotajai Ukrainas bēgļu uzņemšanai, tādēļ aicinām atsaukties uzņēmējus un iedzīvotājus, kas būtu gatavi sniegt šāda veida atbalstu. 

Iedzīvotājiem, kas ir izvērtējuši savas iespējas un ir gatavi izmitināt ģimenes no Ukrainas, aicinām aizpildīt elektroniski sagatavotu aptaujas anketu ŠEIT.

Smiltenes novada iedzīvotājiem, kuri saskata iespēju izmitināt Ukrainas bēgļus viņiem piederošos īpašumos citās pašvaldībās Jāsazinās kustību "Gribu palīdzēt bēgļiem" , kas kopā ar citām nevalstiskajām organizācijām un aktīviem Latvijas iedzīvotājiem šobrīd palīdz koordinēt atbalstu un palīdzības sniegšanu Ukrainas cilvēkiem, kuri varētu ierasties Latvijā. "Gribu palīdzēt bēgļiem" kustības izveidotā anketa pieejama šeit. 

Vēršam uzmanību, ka šobrīd Valsts atbalsts iedzīvotājiem, kas ir gatavi sniegt šāda veida atbalstu vēl tikai tiek plānots, tādēļ jārēķinās, ka kādu brīdi  uzņemtās ģimenes būs jāatbalsta arī materiāli.

Svarīga informācija tiem iedzīvotajiem, kuri gaida ierodoties savus tuviniekus vai draugus no Ukrainas. Pēc Latvijas robežas šķērsošanas Ukrainas iedzīvotājiem vispirms nepieciešams sazināties ar Latvijas Valsts robežsardzi pa diennakts tālruni  +37167075616, kas informēs par tālāko rīcību.

Ja rodas kādi jautājumi, kas saistīti ar norisēm pašvaldībā saistībā ar Ukrainas ģimeņu uzņemšanu, vai citiem jautājumiem, aicinām sazināties ar Smiltenes novada sabiedrisko attiecību un komunikācijas speciālisti Aiju Kramiņu, tālrunis + 371 29613117 – vai sūtiet savus jautājumus vai priekšlikumus uz informatīvo e-pastu: [email protected].

Būsim stipri!

 

Informāciju sagatavoja,

Linda Beitika

Smiltenes novada pašvaldības

Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja