lm

Septembrī Labklājības ministrija aicina uz pieciem tiešsaistes semināriem "Sociālā uzņēmējdarbība – kad izaicinājumi pārtop aicinājumā". Pasākumos dažādu nozaru eksperti un sociālie uzņēmēji stāstīs par sociālo uzņēmumu radītajām pārmaiņām, jaunām iespējām un sabiedrības problēmām, ko tie risina dažādās nozarēs.

Katrs seminārs būs veltīts konkrētai jomai, kuras aktualitātes, izaicinājumus un nepieciešamos uzlabojumus raksturos nozares eksperts. Katrā seminārā par savu veikumu stāstīs sociālie uzņēmēji, noslēdzot semināru kopīgā diskusijā par to, ko un kā sociālie uzņēmēji varētu darīt, lai veicinātu nozares turpmāko attīstību.

Semināru cikls tiks atklāts 2. septembrī ar diskusiju par izglītību. Tajā piedalīsies "Junior Achievement Latvia" vadītājs Jānis Krievāns, kā arī pārstāvji no zinātnes skolas "Laboratorium", Drošas velobraukšanas skolas un Torņakalna Privātās vidusskolas. 8. septembra semināra tēma − veselības aprūpe. Tajā savās zināšanās un pieredzē dalīsies Bērnu slimnīcas fonda valdes priekšsēdētāja un Pusaudžu resursu centra vadītāja Liene Dambiņa, sociālie uzņēmumi "Vigo Health" un "Dzīvības poga", kā arī pediatru privātprakse "Rabarbers".

15. septembra seminārā žurnāliste Eva Johansone vadīs sarunas par kultūru, tajās iesaistot Āgenskalna tirgus, Operetes teātra un "Muzeja tumsā" pārstāvjus. 22. septembrī "Zero Waste Latvija" valdes priekšsēdētajas Annas Doškinas iedvesmoti par aprites ekonomiku runās Ruckas mākslas un izglītības centra, sociālo uzņēmumu "Mans Peldkostīms" un "Zīle‑Zīle" pārstāvji.

Semināru ciklu 29. septembrī noslēgs Latvijas Samariešu apvienības direktora Andra Bērziņa un sociālo uzņēmumu "Hospiss Māja", "Eņģeļa pasts" un atbalsta mājas "Brīvupes" pārstāvju diskusija par sociālajiem pakalpojumiem.

Uz semināriem aicināti esošo un topošo sociālo uzņēmumu pārstāvji, nozaru eksperti, valsts un pašvaldību pārstāvji, kā arī ikviens ieinteresētais sociālajā uzņēmējdarbībā. 

Visi semināri norisināsies no plkst.10:00 līdz 12:00 tiešsaistes platformā "Zoom" un Labklājības ministrijas "Facebook" kontā. Plašāka informācija un reģistrācija semināriem Labklājības ministrijas mājaslapas www.lm.gov.lv sadaļā "Jaunumi".

 

Informāciju sagatavoja:
Aiga Ozoliņa
Labklājības ministrijas
Komunikācijas nodaļas vadītāja