Kolektīva žanrs
Vokālais ansamblis
Kolektīva veids
Sieviešu
Darbības vieta
Gaujienas Tautas nams
  • Vadītāja - Dagnija Pakalne
  • Kontaktinformācija - +371 29141319

  • Viens no ilggadējiem pašdarbības kolektīviem ir sieviešu vokālais ansamblis, kas dibināts 2000.gadā. Kopš ansambļa pastāvēšanas tā vadītāja ir Dagnija Pakalne.  
  • Sieviešu vokālais ansamblis ir uzstājies Ziemassvētku koncertos, Valentīndienas ansambļu sadziedāšanās koncertā, ansambļu sadziedāšanās spēlē Mierkalna tautas namā, Gaujienas senioru dāmu deju kolektīva “Sindas” jubilejas pasākumā, Līgo svētkos, Muižas svētkos Gaujienā, kā arī dziedājušas O.Vācieša Gaujienas pamastskolas projekta “Erasmus+” dalībvalstu dalībniekiem – par ko viņi ļoti priecājās un vēl daudzos citos pasākumos tuvākā un tālākā apkārtnē.
  • Jāuzsver, ka ansamblis ir piedalījies arī Vispārējos latviešu dziesmu un deju svētkos, uzstājoties Dzelzceļa muzejā ar tautasdziesmu programmu.  Protams, neizpalika apvienoto novadu Apes, Alūksnes, Gulbenes, Balvu  vokālo ansambļu skates. 2018.gadā galvenais notikums vasarā ansamblim bija piedalīšanās pierobežas projektā Krievijā, Sebežas pilsētā. Dziedātājas izbaudīja kaimiņvalsts dažādību un kā kultūru bauda tur. Sieviešu ansamblis bija vienīgais, kas dziedāja a capella un bez iedziedātām fonogrammām, par ko saņēma lielas uzslavas un milzum daudz aplausus.  Tas bija neaizmirstams un skaists piedzīvojums.
  • 2020. gadā kolektīvam apritēja 20 gadi. Diemžēl, Covid-19 pandēmijas dēļ, nebija iespēja izdziedāt 20 gadu pūra dziesmas. Tomēr dziedātājas ir cerību pilnas, ka pavisam drīz jau atkal klausītājus varēs priecēt ar dažādām dziesmām.
  • Šobrīd ansamblī dzied 10 radošas, jaukas un atraktīvas sievietes, kuras ir nerimstošā procesā par mākslinieciskā snieguma pilnveidošanu. Gadiem ejot, ansambļa sastāvs ir mainījies, tomēr viena dalībniece dzied ansamblī joprojām, no tā pirmās dienas. Ansambļa repertuārs ir daudzveidīgs un interesants, bet visvairāk dziesmas skan par laimi, prieku un mīlestību. 20 gadu laikā izdziedātas gan dažādu komponistu darbi, gan latviešu tautas dziesmas, gan arī pašas ansambļa vadītājas Dagnijas Pakalnes rakstītas dziesmas. Sieviešu vokālais ansamblis aicina nedziedāt tikai dušā, bet gan pievienoties ansamblī un dziedāt visām kopā.
Gaujienas sieviešu vokālais ansamblis

Gaujienas Tautas nams

kulturagaujiena [at] smiltenesnovads.lv