Izglītība
Egils Ausejs portrets

Smiltenes tehnikuma 4.automehāniķu kursa audzēknis Egīls Ausējs – puisis no Alūksnes – starptautiskā konkursā "Young car mechanic" pārstāvot Latviju, izcīnījis 2.vietu!!! Paldies Egīlam un viņa skolotājam Zigmundam Valteram par ieguldīto darbu! Tehnikuma vēsturē 20.jūnijs vienmēr ieies ar šo notikumu. Pirmoreiz iegūta godalgota vieta tik plaša mēroga konkursā, sacenšoties ar zinošākajiem jaunajiem automehāniķiem no Polijas, Bulgārijas, Horvātijas, Igaunijas, Grieķijas, Ungārijas, Lietuvas, Polijas, Rumānijas, Slovākijas un Ukrainas... 

"Konkursa pirmajā dienā dalībnieki prezentēja prasmes un zināšanas auto diagnostikā, automātiskās pārnesumkārbas diagnostikā, montāžā, akumulatora baterijas pārbaudē un kļūdu nolasīšanā, analīzē. Egīls 11 dalībnieku konkurencē ieguva trešo labāko rezultātu. Tāpat jaunietis godam tika galā ar nākamās dienas uzdevumu - ar eļļas, degvielas un gaisa filtru maiņu kravas auto MAN. Par labu Delphi (teorētiskā testa) izpildi saņēm balva," informē Egīla Ausēja skolotājs - Smiltenes tehnikuma Būvniecības mācību programmu nodaļas profesionālo priekšmetu pedagogs Zigmunds Valters, kurš Egīlam viņa ceļā uz konkursu un tā laikā palīdzējis visvairāk. 

Ikvienas skolas lielākais lepnums un gods ir audzēkņu panākumi. "Skolotāja laime slēpjas apziņā, ka viņa zināšanas un pieredze jauniešiem palīdzējusi izaugt par vispusīgi izglītotiem jaunajiem profesionāļiem, kādi tik ļoti nepieciešami gan Latvijā, gan visā pasaulē," atzīst Zigmunds Valters.

Smiltenes tehnikums lepojas gan ar Egīla Ausēja panākumiem, gan ar saviem skolotājiem, kuru pieredzes un zināšanas ļauj izcili sagatavot audzēkņus pasaules mēroga konkursam!

Sagatavoja: Baiba Vahere, sabiedrisko attiecību speciāliste