Kultūra
pilsetas svetki

Svinēsim Smiltenes pilsētas svētkus no 16. līdz 18.jūlijam! – 17.jūlijā visas dienas garumā svētku burvība būs sajūtama arī Radio SWH ēterā -  Klausies, iedvesmojies un nāc baudīt svinības klātienē!

Piektdienas pēcpusdienā, Jāņukalna estrādē, atklājot svētkus ar Smiltenes novada pašvaldības priekšsēdētāja Edgara Avotiņa uzrunu, būs iespēja baudīt Raimonda Paula mūziku teatrāli muzikālā koncertā. Svētkos ikviens tiek aicināts aplūkot Smiltenes evaņģēliski luterisko baznīcu, pēc iespaidīgajiem rekonstrukcijas darbiem, kā arī baudīt novada fotogrāfu brīnišķīgos darbus baznīcas dārzā. Svētku laikā Smiltenes kinoteātris ir sagatavojis piedāvājumu uz lielā ekrāna baudīt animācijas filmu bērniem, kā arī komēdiju pieaugušo auditorijai.

Smiltenē sanāk amatnieki, kas dižosies un piedāvās savu produkciju, pilsētas viesi varēs baudīt saules peldes un veldzēties āra kafejnīcās. Par Smiltenes un jaunu maršrutu iepazīšanu būs parūpējies Smiltenes novada tūrisma centrs, aicinot viesus doties izzinošās ekskursijās pa pilsētas ievērojamākajām vietām. Iepazīstot pilsētas vēsturi – varēs izzināt dzelzceļa līnijas Smiltene-Valmiera-Ainaži vēsturi - attēlos, stāstos un uzdevumos, ko sagatavojis Smiltenes novada muzejs. Dienas laikā varēs aktīvi baudīt vasaru dažādās izzinošās erudīcijas spēlēs, aktivitātēs un bērniem paredzētos piedzīvojumos, turpretī vakarpuses nesīs muzikālākas noskaņas dažādu mūziķu melodijās gan jauniešu, gan pieaugušo auditorijai. Sestdienas naktī būs īpašs pārsteigums Vidusezera ūdeņos, kas atspoguļos Smiltenes novada unikālās vērtības.

Pasākumu organizatori ir parūpējušies par iespēju iedzīvotājiem un pilsētas viesiem vērot svētku koncertus tiešraidē Smiltenes novada pašvaldības interneta medijos, kā arī ikvienam iedzīvotājam tiek sniegta iespēja baudīt svētku koncertus klātienē, līdzi ņemot derīgu Covid-19 sertifikātu vai uz vietas veicot antigēna ekspress testu, īpaši organizētās izbraukumu laboratorijas teltīs.

Lai Smiltenes novadā svētki sanāk!

Pasākums tiks filmēts un fotografēts, pasākuma laikā iegūtie video un foto materiāli tiks izmantoti publicitātes vajadzībām.

Visās svētku aktivitātēs aicinām iedzīvotājus ievērot valstī noteiktos epidemioloģiskos ierobežojumus.

Informāciju sagatavoja

Gita Ozoliņa

Smiltenes novada KC mākslinieciskā vadītāja

[email protected]

pilsetas svetki