Biedrības un nodibinājumi Drošība
Auto_Ukrainai

Piektdien, 2024. gada 24. maijā, Smiltenes pilsētas centrā, pie tirdzniecības centra “Centrs”, ieradies auto, kas jau jūnija otrajā pusē dosies tiešā ceļā uz frontes līniju Ukrainā. Pie tā novietota arī ziedojumu kastīte Ukrainas atbalstam.

Šo akciju organizē nodibinājums “Alūksnes un Apes novada fonds” sadarbībā ar Smiltenes novada pašvaldību un SIA “Firma Madara 89”. Akcijas mērķis ir vākt ziedojumus automašīnām, kas vēlāk tiek uzlabotas un nogādātas Ukrainā, palīdzot tās aizstāvjiem cīņā pret Krievijas izvērsto pilna apmērā agresijas karu. Akcija Smiltenē norisināsies līdz 2024. gada 22. jūnijam.

Smiltenes centrā izvietotā mašīna ir jau 45. auto, ko no Latvijas nogādās tieši uz fronti Ukrainā. Daudzi no ziedotajiem auto bijuši sliktā tehniskā stāvoklī, bet brīvprātīgie tās atjaunojuši, aprīkojuši atbilstoši tām prasībām, kas noteiktas militāram transportam. Ziedotie auto tiek izmantoti dažādiem mērķiem, konkrēti šis – ievainoto transportēšanai.

Saziedotos un pārveidotos auto Ukrainā nogādā brīvprātīgo konvojs. Vienā parasti tiek transportēti 7 auto, un tos vada mūsu vietēji cilvēki, riskējot ar savu drošību, lai palīdzētu Ukrainai tās cīņā par brīvību. “Bija pirmā nakts Rietumukrainā, netālu no Žitomiras. Nezinājām, ka tuvumā atrodas naftas bāze. Vienā naktī atlidoja 12 droni. To nakti pavadījām pagrabā, dzirdējām sprādzienus,” piedzīvotajā dalījās Uldis Krievups, viens no brīvprātīgajiem, norādot, ka arī tas nav bijis par iemeslu pārtraukt iesākto, proti, auto transportēšanu uz kara skartajām teritorijām.

“Šis varbūt ir neliels atbalsts pret to, kas ir nepieciešams, bet tas ir ļoti svarīgs. Pirmkārt, mēs paužam savu attieksmi, rādām, ka karš nav beidzies. Otrkārt, tā mēs atbalstām tos cilvēkus, kas šobrīd Ukrainā karo. Tikpat labi tie varējām būt mēs,” norādīja Smiltenes novada domes priekšsēdētājs Edgars Avotiņš, pateicoties ikvienam akcijas rīkotājam un brīvprātīgajam.

Aicinām iedzīvotājus būt aktīviem un turpināt atbalstīt Ukrainu līdz tās uzvarai!