Smiltene

Raunas vārda dienas svinības šogad iesāksim 15. augustā ar sirsnīgu notikumu – Lodziņu ģimenes kolekcijas dārzā godināsim Smiltenes novada “Dārza pērles” dalībniekus, kuri ar savu darbu un rūpēm padara novadu skaistāku.

Vakara noskaņās, pulksten 20.00, Raunas pils iekšpagalmā skanēs koncerts “Klasika dvēselei”, kurā izskanēs gan latviešu, gan ārzemju komponistu darbi. Klausītājus priecēs operdziedātāji Juris Jope un Baiba Renerte, pianists Anatolijs Livča un multiinstrumentālists Raivo Stašāns.

16. augusta rītā tiks sumināti jaunākie raunēnieši, kuri saņems piemiņas dāvanas no Smiltenes novada pašvaldības. Dienas turpinājumā no pulksten 11.00 Raunas rotaļu laukumā valdīs bērnu prieks – mazākie svētku apmeklētāji varēs izbaudīt dažādas atrakcijas, radošās nodarbes un gardus našķus.

Pēcpusdienā, pulksten 17.00, Raunas Kultūras centrā norisināsies aizraujoša erudīcijas spēle “Apslēptās zināšanas Raunā”, kurā aicinātas piedalīties komandas, lai pārbaudītu savas zināšanas par mūsu vietējo vēsturi, notikumiem un interesantiem faktiem.

Svētku kulminācija gaidāma vakarā – pulksten 21.00, kad Tanīsa kalnā izskanēs lielais Raunas svētku koncerts. To atklās dziesmu autore un mūziķe Emīlija, kuras īpašā balss un dziesmu izpildījums iemantojis klausītāju sirdis, īpaši pēc dalības šovā “X Faktors” 2023. gadā.

Koncerta otrajā daļā uzstāsies populārie mākslinieki Diāna Pīrāgs un Normunds Rutulis kopā ar “Mirage Orchestra”. Šim vakaram orķestris sagatavojis īpašu koncertprogrammu, kurā skanēs orķestra mūziķu – Alvila Altmaņa un Madara Kalniņa oriģinālkompozīcijas, kā arī latviešu džeza leģendas Gunāra Rozenberga darbi. Normunds Rutulis aizvedīs klausītājus džeza pasaulē, atskaņojot iemīļotu klasiku, bet Diāna Pīrāgs apburs ar savu temperamentu un skanīgajām, visiem zināmajām melodijām. Mūziķu sastāvā šajā vakarā būs arī Lauris Amantovs (trombons), Raivo Stašāns (saksofons), Andris Grunte (kontrabass), Raitis Aukšmuksts (sitaminstrumenti) un Madars Kalniņš (taustiņinstrumenti).

Svinēsim kopā Raunas vārda dienu – ar mūziku, sirsnību un prieku!


Sagatavoja: Linda Vecgaile, Raunas Kultūras centra vadītāja

Saistītas tēmas

Kultūra