Izglītība
Radi_darot

Aprīļa pirmajā nedēļā Smiltenes Mākslas skolā notika jau par tradīciju kļuvušās radošās darbnīcas audzēkņu vecākiem “Radi darot”. Šogad vecākiem bija iespējams radoši darboties ar mālu, tekstilmateriāliem un grafikas iespiedtehnikā.

Tekstila darbnīcā skolotājas Iras Ērmanes vadībā dalībnieki izmēģināja “crazy wool (latviešu valodā – trakā vilna)” tehniku – auduma dizaina veidošanu no dažādiem tekstilmateriāliem. Šajā tehnikā  var darināt tekstila gleznas, šalles, tērpus, bet nelielus paraudziņus iespējams iestrādāt lielākā izstrādājumā, piemēram, somā vai spilvendrānā.

Keramikas darbnīcā pedagogu Astrīdas Ķemeres un Džinitas Jurovskas vadībā tika darināti dažādas formas trauki no māla, kas pēc izžūšanas tiks apdedzināti un noglazēti ar krāsainām glazūrām. Daži no vecākiem keramikas darbnīcā piedalījās jau atkārtoti, un uz nodarbību jau laikus bija sagatavojuši iecerētā darba skici.

Grafikas darbnīcā skolas vadītāja Vineta Balode iepazīstināja ar grafikas tehniku – monotipiju, kas ir salīdzinoši vienkārša, tomēr nekad nevar paredzēt, kāds būs galarezultāts.

Mākslas skolas pedagogi izsaka pateicību vecākiem, kas atsaucās aicinājumam piedalīties “Radi Darot” aktivitātēs. Uz tikšanos radošajās darbnīcās vecākiem nākošgad!