Izglītība
8. klase

Dāvja Ozoliņa Apes pamatskolas 8. klase 16. - 17. maijā devās uz Bausku ar diviem mērķiem - piedalīties  Čē Čē Čempionāta finālā un baudīt Zemgales pērles.

Jau no marta cīnījāmies, pildot visus mājas darbus un pusfināla uzdevumus, lai tiktu finālā. Neizsakāmais prieks, ka tikām. Čē Čē Čempionāts ir gada lielākais klašu saliedēšanās festivāls Latvijā, kas šogad tika rīkots jau 18. gadu pēc kārtas! Tas ir notikums, kurā veidojas draudzības un nostiprinās klases komandas gars, kas pēc Čempionāta ļauj kopā gāzt kalnus!

Lai arī mēs Čē Čē Čempionātā neuzvarējām, bet uzvarētāji jūtamies, jo ieguvumi klasei ir daudz. Tas bija neaizmirstams piedzīvojums kā klasei. Mēs uzzinājām un atklājām daudz par sevi un savām spējām, kā arī labāk iepazinām klases biedrus un audzinātāju. “Čē Čē Čempis bija superīga vieta, kur saliedēties kā klasei un pavadīt laiku kopā. Grūti bija, jo tas nebija viegli, bet mēs centāmies no visas sirds jebkurā uzdevumā!”, tā saka Annija.

Lai arī pēc fināla bijām ļoti, ļoti noguruši, audzinātāja mūs aizveda pastaigā pa Bausku - vērojām, skatījāmies, iepazinām, priecājāmies - Bauskas evaņģēliski luterisko baznīcu, vienu no senākajiem atjaunotajiem Rātsnamiem Latvijā, ielu apbūvi, vides objekti un tā tālāk. Beidzot redzējām dzīvē to, par ko audzinātāja ik pa laikam stāstīja - Mūsa un Mēmele, kas satekot veido Lielupi, zinām, kur atrodas Ķirbaksala un zinām, kāpēc “par laimīgu, lai sevi sauc, kas brauc no Bauskas nepiekauts!”.

Pēc salīdzinoši (audzinātājas vārdiem) mierīgās nakts viesnīcā devāmies uz Viļa Plūdoņa muzeju “Lejnieki”, lai iepazītu Viļa Plūdoņa muzejmāju, viņa dzīvi un daiļradi. Redzējām un piedzīvojām dzīvi “Lejniekos” ar Mazā Anduļa acīm.

Ekskursiju noslēdzām Rundāles pilī - skaistais skats, ieraugot pili, atsvēra visas piedzīvotās grūtības šajā braucienā - “Ahhh, cik skaisti!”, teica Keita. Katrs paņēma un redzēja, piedzīvoja, ko gribēja- kuram pils vēsture, kuram arhitektūra, kuram dizains, kuram parks un ziedi, kuram paēst Rundāles pils kafejnīcā, kuram sauļoties, bet ieguvēji viennozīmīgi bija visi.

tek ūdens
8.klase
pie pils