Sociālā joma
baneris

2024. gada 10. jūnijā no pulksten 09.30 līdz 13.00 Apes Kultūras centrā, Skolas ielā 4 būs Valsts asinsdonoru centra izbraukuma vizīte. Laipni aicināts ikviens, kura veselības stāvoklis ir atbilstošs, lai kļūtu par asins donoru.

Kā informē Valsts asinsdonoru centrs, šobrīd tiek gaidīti visu asinsgrupu donori, bet jo īpaši 0+, 0- un A+. Lai ziedotu asinis, donoram jājūtas veselam un līdzi nepieciešams derīgs personu apliecinošs dokuments – pasei vai eID kartei. Bez personu apliecinoša dokumenta ziedotāju nevarēs pieņemt.

Pirms asins nodošanas ārstniecības persona pārbaudīs donora veselības stāvokli, taču vēl pirms došanās uz vizīti aicinām ņemt vērā, ka asinis var ziedot, ja:

  • Donora vecuma ir 18-65 gadi;
  • Donora svars ir ne mazāks par 50 kg;
  • Dienu pirms asins nodošanas nav lietots alkohols;
  • Donors ir paēdis, izgulējies, labi jūtas;
  • Donors ir vesels, pēdējā laikā nav slimojis;
  • Pirms asins nodošanas ir lietots veselīgs uzturs un daudz šķidruma;
  • Kopš pēdējās asins ziedošanas reizes pagājušas 9 nedēļas.

Jautājumu gadījumā aicinām vērsties pie Valsts asinsdonoru centra, zvanot uz informācijas tālruni: 80000003

VADC afiša

Informē: Valsts asinsdonoru centrs